سیگار کشیدن
با این که سیگار کشیدن زنان درجامعه قابل قبول و پسندیده نیست اما باتغیرات جدید این رفتار در جامعه و خانوادها به عنوان هنجار پذیرفته شده است.

تاثیرات مخرب سیگار کشیدن بر سلامت زنان

سیگار کشیدن ضد ارزشی است که با تغییرات جامعه به یک هنجار پذیرفته شده تبدیل شده است . افزایش مصرف سیگار در بین زنان اتفاقی بسیار ناگوارترین است. برخلاف تصور همگان سیگار بیش از آنکه سلامت مردان را به خطر اندازد، زنان را دچار آسیب های متعدد جسمی و روانی می کند.براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی تعداد زنان سیگاری در 20سال اخیر 60درصد افزایش یافته و آمار زنانی که روزانه بیش از یک پاکت سیگار می کشند، سه برابر شده است.به نوعی می توان گفت زنان با افزایش حضور خود در اجتماع و مشاغل مختلف عادت های ناشی از آن را نیز افزایش داده اند.

میل به تجردگرایی، تغییر رژیم غذایی و سیگار کشیدن سه مشخصه زندگی مدرن و امروزی زن ها است که آخری سهم بسزایی در به خطر انداختن سلامت آنها خواهد داشت.

 سیگار کشیدن

آسیب های سیگار بر سلامتی زنان بیش از مردان است

یک آسیب شناس اجتماعی درباره سیگار کشیدن اظهار داشت :با این که سیگار کشیدن زنان درجامعه قابل قبول و پسندیده نیست و از نظر همگان ضد ارزش محسوب می شود اما باتغیرات جدید این رفتار در جامعه و خانوادها به عنوان هنجار پذیرفته شده است.

وی علت اصلی استعمال دخانیات به خصوص سیگار را در زنان و جوانان اینچنین بیان کرد:هویت بخشی ، جلب توجه ،داشتن ژست زیبا و کسب قدرت از عوامل اصلی اصلی سیگار کشیدن در زنان و جوانان است.
 
وی اظهار داشت:این هنجار یک بهانه اجتماعی و تاحدی نشان دهنده مخالفت با قواعد و چارچوب های عرفی است که این احساس پس از مدتی تغییر می کند و آنها خود به مضر بود آن اعتراف می ‎کنند.
 
این آسیب شناس اجتماعی اشاره کرد:الگو برداری از از تماشای سیگار کشیدن زنان در فیلم های سینمایی و همچنین نشان دادن خود به عنوان فردی جذاب، اجتماعی و مستقل از دلایل دیگر سیگار کشیدن در زنان است.
 
وی تاکید کرد:فراهم کردن بستری مناسب برای فعالیت و امکان دیده شدن جوانان در جامعه باعث جلوگیری از سرخوردگی آنها شده و از مسائل جانبی همچون استعمال دخانیات جلوگیری می کند.

سیگار کشیدن به سوی زنانه شدن پیش میرود !

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از باشگاه خبرنگاران / م.ف
برچسب : سیگار
وبگردی