شادترین کشورهای دنیا
قطعا برای داشتن مردمی شاد باید کشور و دولت امکانات خاصی را برای مردم فراهم کرده باشد تا مردم در آسایش باشند و از زندگیشان لذت ببرند.

شادترین کشورهای دنیا در سال 2018 -1397

در میان 117 کشور دنیا یکی از کشورها مقام اولین کشور به عنوان شادترین کشور جهان را به خود اختصاص داده است ؛سازمان ملل متحد در گزارش سالیانه خود که دیروز منتشر شد، طب آنچه در ادامه این بخش از سرگرمی نمناک می خوانید شادترین کشورهای جهان را معرفی کرد و جایگاه نخست را به "فنلاند" یا همان سرزمین خورشید نیمه شب اختصاص داد.

فنلاند کشوری در حوزه اسکاندیناوی است که به دلیل زمستان های طولانی و تاریک و تابستان های کوتاه به "سرزمین خورشید نیمه شب" معروف است. این کشور سال گذشته، در جایگاه پنجم شادترین کشورهای جهان قرار داشت.

اگرچه اظهار استقلال حق برای پیگیری شادی در دنیا غیر قابل پذیرش است، ایالات متحده در میان 10 کشور شاد جهان جایگاهی ندارد . این لیست از انتها به ابتدا 19 کشور شاد جهان را نشان می دهد.

شادترین کشور دنیا

شادترین کشورهای جهان در سال 2018

19 مورد از شادترین کشورهای دنیا

19. امارات

تحقیقات سال 2018 درمورد شادی در این کشور در سطوح مختلف انجام شد.این گزارش بر اساس 156 کشوری که در امارات ساکن هستند و بررسی میزان شادی در آن ها صورت گرفت. چرا؟ به یک دلیل، میزان رضایتمندی جمعیت مهاجران یعنی میزان خوشبختی مرردن محلی.

با توجه به این که امارات وزارتخانه رسمی شادی دارد، جایگاه این کشور در این رتبه شاید کم بنظر برسد. ماموریت این سازمان دولتی ،تلفیق حس خوشبختی و دیدگاه مثبت با سبک زندگی مردم است. در رتبه های جهانی این کشور در رتبه بیستم قرار دارد اما در مقایسهه با جهان عرب ، امارات در صدر لیست شادترین کشور می باشد. تنوع فراوانی دارد ؛ این سرزمین کوچک به خاطر ثروت و معمار حیرت انگیز مدرن شناخته می شود.

شادترین کشورهای جهان سال

امارت نوزدهمین کشور شاد 

18. بریتانیا

بریتانیا متشکل از کشورها انگلستان ، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی است که یکی از منابع قدرت اقتصادی و نظامی با فرهنگی تاثیرگذار در سطح جهانی می باشد. دلایل لبخند زدن در این کشور زیاد است. شاخص های استخدامی بالا ، روابط قابل توجه و برنامه های تلویزیونی شگفت انگیز می تواند از دلایل آن باشند.

مردم شاد بریتیانا

بریتانیا هجدهمین کشور شاد دنیا

17. ایالات متحده

امسال شاهد افت 4 رتبه ای این کشور بودیم و دلیل آن بحران های بعداشت عمومی متعدد ؛ از جمله چاقی ، اعتیاد و اختلالات افسردگی ماژور ، که در جامعه وجود دارد ، است. با این وجود امریکا یکی از پر مهاجر ترین کشور ها می باشد و جوامع مختلفی را در خود جای داده است و ترکیب هنر ، سرگرمی و نوآوری های افراد مختلف جامعه ترکیبی از اشکال شگفت آوری را خلق میکند.

مردم شاد ایالات متحده

ایالات متحده هفدهمین کشور شاد دنیا

16. لوگزامبورگ

ایین کشور رعیتی کوچک از پارک های طبیعی و قلعه هایی افسانه ای پر شده است. در گزارشی که اخیرا توسط GEO منتشر شد ، پایتخت این کشور بعنوان یکی از آرام ترین مناطق شناخته شده در جهان می باشد. فضای سبز، جمعیت کم ، و یک طبع ملی آرام برای داشتن حس مثبت به زندگی را در این کشور ساخته است.

لوگزامبورگ شاد

لوگزامبورگ از شادترین کشورهای دنیا 

15. بلژیک

با وجود نگرانی های عمیق در مورد وجود تروریسم در این کشور، بلژیک همچنان در کنار همسایگان خود در لیست شاد ترین های جهان قرار دارد. بلژیک از جمله کشور هایی با بالانس زندگی شغلی ، زندگی خوب ، درآمد بالاتر از متوسط و آموزش عالی می باشد.

مردم شاد بلژیک

مردم بلژیک در رتبه 15

14. آلمان

آلمان با داشتن نرخ پایین بیکاری ، اقتصاد پر رونق و رضایتمندی بالا، از کشورهای شاد دنیا است. دلیل دیگر روش انتقال انرژی در این کشور است.یک مدل آن این است که چگونه میتوان از انتقال انرژی برای کمک به دفع تغییرات آب و هوایی استفاده کرد. در نتیجه ، این کشور در حال راه یافتن به منابع تجدید پذیری مانند باد و انرژی خورشیدی برای تبدیل آن به برق است.

مردم شاد آلمان

شادی کشور آلمان در رتبه 14

13. ایرلند

از سال 2000 امید به زندگی در ایرلند به میزان قابل توجهی افزایش یافته و افزایش خدمات احجتماعی در کمک به نیازمندان نیز با افزایش روبرو شده است. ایرلند نیز مهاجران زیادی دارد.

مردم شاد ایرلند

ایرلند سیزدهمین کشور شاد جهان

12. کاستاریکا

کاستاریکا بعنوان سالم ترین کشور جهان در نظر گرفته میشود. این کشور یکی از مناطق آبی جهان است و مردن طولانی ترین عمر را دارند. بسیاری از ساکنان 100 سال زندگی میکنند و برخی بدون هیچ بیماری به سنین پیری می رسند. کاستاریکا کشور دموکراتی است. چندین دهه پیش ستاد نظامی آن به موزه تبدیل شد و در حال حاضر بودجه مبارزه با مواد مخدر صرف حفاظت از محیط زیست، بهداشت، درمان و آموزش می شود.

مردم شاد کاستاریکا

مردم کاستاریکای شاد دوازدهم

11. اتریش

در رتبه بندی 2018 ، اتریش یک رتبه بالا صعود کرده است، شاید نرخ پایین بیکاری و تحصیلات بالا (85 درصد بزرگسالان دارای تحصیلات متوسطه و الاتر هستند) بخشی از دلایل آن باشد ، اما آنچه که اتریش را براستی از دیگر کشورها جدا می کند، احساس قدرتمند اجتماعی و وظایف مدنی استو 75 درصد مردم این کشور رای می دهند.

دختری اهل اتریش

اتریش شاد در مقام یازدهمی

10. استرالیا 

در گزارش های جاری صورت گرفته ، استرالیا یک رتبه به پایین سقوط داشته است ، این کشور دارای رونق اقتصادی بالا می باشد.

مردم شاد استرالیا

استرالیا دهمین کشور شاد دنیا

9. سوئد

مالیات این کشور بالا است اما مراقبت های بهداشتی و آموزش عالی رایگان است ، مردم سوئد درمورد میزان تحصیلات افرادی مه در آنجا زندگی میکنند متعهد هستند و به دنبال انطباق آن با یک چشم انداز تغییر دهنده یا تکنولوژی جدیدی در جهان هستند. به علاوه ، مردم در ایین کشور همیشه لبخند میزنند، خوشبختی بخشی از روح جمعی مردم سوئد است. رونوشتی در سوئد وجود دارد و تعریف آن اینست که:در دنیا با هرچه که داری شاد و راضی باشد و در آرامش از هر آنچه که دارید لذت ببرید.

مردم شاد سوئد

مردم سوئد در رتبه 9 شادترین های جهان

8. نیوزلند

مردم این کشور درگیر فشارهای اقتصادی و شغلی نیستند و بیشتر زمان خود را برای جست وجو و کاوش به طبیعت اختصاص می دهند. مهاجرین به این کشور پیش از دریافت شهروندی این مشور توسط مردم محلی پذیرفته میشوند.

نیوزلند شاد

نیوزلند از شادترین های دنیا

7. کانادا

همسایگان شمالی امریکا درورد کمپین های بیرحمانه سیاسی آمریکا مبهوت میشوند؛ کانادایی ها به گروه خانواده و دوستان اهمیت زیادی میدهند.

کانادای شاد

کانادا در رتبه 7 شادترین ها

6. هلند

شاید علت شادی این کشور ، وقوف بر این باشد که مزارع آن ها غذای میلیون ها نفر در جهان را تامین میکند. تعهد ملی آن ها به شیوه های پایدار کشاورزی، سبک زندگی شادتری را در جامعه جاری کرده است. اکثر زنان هلندیی تولد نوزاد در خانه را به بیمارستان ترجیح میدهند و تنها 8 درصد از آن ها از داروهای ضد درد استفاده می کنند.مردن هلند نیز از تنوع فرهنگی و مهاجرین سایر کشورها استقبال می کنند.

هلند همیشه زیبا

هلند شاد و همیشه زیبا در جهان

5. سوئیس

مردم وقتی به سوئیس فکر میکنند ، اولین چیزی که به خاطر آورده می شود، کوه های شگفت انگیز آلپ و شکلات های سوئیس هستند. به گفته سازمان توسعه و همکاری اقتصادی، شاخص زندگی بهتر، رتبه بالای داشتن مسکن، تعادل درآمد و مخارج زندگی و.. منجر به قرار گرفتن سوئیس از جمله شادترین کشورهای دنیا می باشد.

مردم شاد سوئیس

سوئیس پنجمین کشور شاد دنیا

4. ایسلند

ایسلند ترکیبی جذاب از فرهنگ باستان و رشد اقتصادی دارد. ایسلند سرزمین آفتاب های نیمه شب و شب های تیره و سرد و تلخ است.

مردم شاد ایسلند

ایسلند شاد در رتبه 4

3. دانمارک

بله ، مالیات در این کشور رنگارنگ بالاست ، اما در عوض کیفیت خدماتی که به شهروندان ارئه می شود نیز بالاست. در این کشور از همه به خوبی مراقبت می شود؛ از جمله سالمندان ، معلولان و کودکان. دانشجویان همه تحصیل رایگان را دریافت می کنند.مراقبت از کودکان برای والدین یک شغل محسوب میشود و و حتی میتوانند بازنشسته شوند.

مردم کشور دانمارک

دانمارک شاد کشوری با امکانات فوق العاده

2. نروژ

هفته های کاری در این کشور کوتاه تر از کشورهای دیگر است.اگر موفق به پیدا کردن شغل در این کشور شوید ، از فعالیت هایی نظیر پیاده روی، دوچرخه سواری و روابط صمیمانه با دوستان شگفت زده خواهید شد.

نروژ شاد

نروژ موفق به کسب مقام دوم شادترین جهان

1. فنلاند

برنده امسال ، کشور فنلاند است . شهروندان فنلاندی بالا ترین معیار مهم شادی را گزارش کردند:امید به زندگی بالا ، توزیع عادلانه درآمد، سخاوت، اعتماد و آزادی.تعهد فنلاند درمورد مهاجرین رو به رشد این کشور ممکن است به توضیح صدر نشینی آن ها کمک کند.

اولین کشور شاد دنیا

فنلاند اولین کشور شاد در جهان

 

19 مورد از شادترین کشورهای جهان در سال 2018

4.549
این مطلب مفید بود ؟445
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن /آ
وبگردی