تولد
معایب شارژر تقلبی
خرید شارژرهای تقلبی که قیمت بسیار پائینی نسبت به شارژرهای اصلی دارند، در طول زمان می توانند مشکلات جدی و گاها جبران ناپذیری را به گوشی شما وارد کنند.

استفاده از شارژرهای تقلبی

شاخصه های مهمی در خرید گوشی وجود دارند و بصورت متقابل برای هریک از ما در حین خرید گوشی ممکن است دلایل دیگری وجود داشته باشد. برای مثال اگر کار شما با گوشی است و در طول روز به گوشی خود نیاز دارید تا کارهایتان را با استفاده از آن انجام دهید، بدون شک  به باتری خوب و با ظرفیت بالا به همراه رم و پردازنده قدرتمند نیاز دارید تا تمام کارهای شما را به بهترین شیوه ممکن انجام دهد و در حین برخورد با چندین کار، هنگ نکند. اما این در حالی است که برخی فروشندگان غیرمجاز بصورت خواسته یا ناخواسته، شارژر تقلبی را در باکس گوشی قرار می دهند.

شارژر تقلبی

بعد از قرار دادن شارژر تقلبی در گوشی و استفاده از آن توسط شما، عواقبی را بصورت ناخواسته متحمل خواهید شد که گاها می توانند بسیار زیان بار شوند. به همین دلیل توصیه می شود که هر وسیله برقی را از نمایندگی ها و یا حتی فروشگاه های معتبر خریداری کنید تا چنین مسائلی برای شما رخ ندهد.

عواقب و مضرات شارژرهای تقلبی

تا این قسمت از این گزارش از نمناک ما سعی کردیم تا درکی از میزان اهمیت استفاده از شارژر اصلی و اورجینال را بدهیم. اما این در حالی است که استفاده از شارژرهای تقلبی و فیک بسیار زیاد است و گاها جبران ناپذیر. با این وجود مهمترین عواقبیی که در این زمینه وجود دارند، عبارتند از؛

  • انفجار باتری گوشی به دلیل ولتاژ دریافتی کم
  • کاهش عمر باتری گوشی
  • احتمال اختلال در برق خانه و سپس انفجار
  • انفجار گوشی
  • باد کردن باتری گوشی
  • انفجار شارژر

انفجار باتری گوشی به دلیل ولتاژ دریافتی کم

هر گوشی که توسط هر کمپانی طراحی و به بازار جهانی عرضه می شود، باتری بخصوصی در آن قرار می گیرد که ولتاژ آن با سایر محصولات می تواند تفاوت داشته باشد. برای مثال ولتاژ دریافتی باتری گوشی سامسونگ A10 با ولتاژ S20 Ultra متفاوت است و به همین دلیل کارخانه، در جعبه هر گوشی آداپاتور شارژری را با خروجی تعیین شده ای را در نظر می گیرد تا باتری با ولتاژ مشخص شده شارژ شود. از این رو اگر شما شارژر A10 را به گوشی S20 Ultra متصل کنید، قطعا ولتاژ متفاوتی گوشی شما دریافت خواهد کرد که در روزهای ابتدایی گرم و سپس در طول زمان امکان انفجار آن نیز بنابر دلایلی مانند بادکردن باتری و.. وجود دارد.

مضرات شارژر تقلبی

کاهش عمر باتری گوشی

همان گونه که در بخش قبلی توضیح داده شد، زمانیکه شما یک شارژر تقلبی و فیک را به گوشی خود متصل می کنید، ولتاژ دریافتی گوشی متفاوت خواهد بود و جدای از اینکه به باتری گوشی آسیب جدی وارد می کند، می تواند باعث گرم شدن باتری شود. زمانیکه باتری گوشی برای مدت طولانی تحت هر شرایطی گرم شود، کاهش عمر پیدا خواهد کرد. در این مرحله نیز باید اقدام به خرید باتری جدید کنید و برای خرید باتری جدید نیز به سختی ممکن است باتری اورجینال را پیدا کنید.

عمر باتری گوشی

گرم شدن بیش از حد شارژر

زمانیکه تقاضای باتری شما برای دریافت ولتاز، بالا می باشد و شما شارژر با ولتاژ پایین را به آن متصل می کنید، شارژر قدرت پاسخگویی به تقاضای باتری را پیدا نخواهد کرد و به همین دلیل همراه با باتری گوشی شروع به گرم شدن می کند. در این میان شاید در طول چند روز و یا چند هفته، مشکل بخصوصی نبینید اما حادثه در کمین شما خواهد بود و باید فورا اقدام به برطرف نمودن آن کنید. این در حالی است که گاهی اوقات گرم شدن باتری در طول شارژ رسانی، می تواند باعث اختلال در برق خانه شما شود که مشکلات متعددی را برای شما ایجاد خواهد نمود.

مشکلات شارژر تقلبی

باد کردن باتری گوشی

باد کردن باتری گوشی دلایل متعددی دارد که یکی از آنها هم استفاده از شارژرهای بی کیفیت و تقلبی می باشد. از این رو اگر از شارژرهای تقلبی استفاده می کنید، منتظر چنین اتفاقی در گوشی همراه خود باشید. توجه داشته باشید که با باد کردن باتری گوشی، اول از همه گوشی شما از گوشی سالم به گوشی تعمیر شده تغییر خواهد یافت و قیمت آن افت خواهد نمود. همچنین باید باتری جدید را برای گوشی خود فراهم کنید.

شارژرهای تقلبی چه بلایی سر گوشی می آورند؟!

3.723
این مطلب مفید بود ؟176
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : شارژ گوشی
وبگردی