شامپوی سنتی
استفاده از مواد طبیعی به طبع برای زیبایی موها تاثیر بیشتری دارد وشستشوی مو با شامپوی سنتی یکی از روش های افزایش زیبایی و حجم موهای سر است. با ترکیبات ساده یک شامپوی تقویت کننده بسازید.

شامپوی سنتی با جوش شیرین و سرکه سازید

بسیاری از ما به این دلیل موهای زیبایی نداریم که اصول شستشوی مو را رعایت نمی کنیم . یکی از این اصول مربوط به استفاده از شامپو است . شامپوهای سنتی و ترکیبات گیاهی می توانند بهترین ها برای تمیزی موها باشند .طرفداران طب سنتی روز به روز بیشتر می شوند، زیرا اغلب ما عواقب استفاده از داروهای شیمیایی را دیده ایم. از جمله فواید استفاده از جایگزین های طبیعی، حفظ کیفیت مو است که هنگام استفاده از شامپو تضعیف می شود.

برخی از مواد شیمیایی موجود در شامپوهای غیر سنتی و شیمیایی

هیدروکسی انیسول بوتیله شده:این ماده به عنوان نگهدارنده در شامپوها استفاده می شود. این ماده متشکل از دو ماده ارگانیک است که در برخی پژوهش ها با انواع آلرژی ها، اختلال در غدد درون ریز، آسیب به اندام های داخلی و سرطان مرتبط دانسته شده است.

شامپوی سنتی

شستشوی مو با شامپوی سنتی

رایحه:رایحه متفاوت شامپو حاکی از وجود مواد شیمیایی متفاوت در ترکیب شامپو است.

کوکامیدو پروپیل بتائین:این ماده نوعی سورفکتانت ترکیبی یا همان مواد فعال سطحی است که با خارش و تحریک پوستی در ارتباط است.

لورث سولفات:این ماده نیز نوعی ماده فعال سطحی محسوب می شود که در بسیاری از شوینده های مصنوعی از جمله صابون، شامپو و خمیردندان کاربرد دارد. این ماده با خارش پوست سر در ارتباط است.

4،1- دی اکسان:یک ترکیب شیمیایی است که گفته می شود سرطان زا است.

شامپوها چربی طبیعی پوست سر را کم می کنند. بنابراین اگر از جایگزین طبیعی به جای آن استفاده شود، می تواند موجب تقویت چربیِ موهای سر شود.

بنابراین اگر کمتر از شامپو استفاده کنید، متوجه چرب تر شدن موهای سرتان خواهید شد. جایگزین طبیعی و البته ارزان شامپو چیست؟ ترکیب سرکه و جوش شیرین برای شستن موها بسیار کارایی دارد.

شستشوی مو و ساخت شامپوی سنتی تقویت کننده با سرکه 

برای آماده سازی سرکه، باید مقداری سرکه سیب یا سرکه سفید را با چهار برابر آب ترکیب کنید. البته می توانید مقداری روغن مانند روغن نعناع، اسطوخودوس یا رزماری نیز به آن اضافه کنید. این کار باعث می شود تا از بوی سرکه کم شود. مدت کوتاهی صبر کنید و سپس سرتان را با آب سرد بشویید.

سرکه برای مو

فواید شامپوی سنتی با سرکه برای مو

برای درخشانی مو با جوش شیرین شامپوی سنتی بسازید

جوش شیرین (بی کربنات سدیم) را با نسبت یک به سه با آب، درون یک بطری فشاری بریزید. اگر موهایتان بلند است و به شانه هایتان می رسد، میزان جوش شیرین و آب را سه برابر کنید. یعنی سه قاشق چایخوری جوش شیرین را با سه برابر آب ترکیب کنید. این ترکیب باید متناسب با اندازه موهایتان باشد.

این ترکیب برای موهای خشک و تر به کار می آید. ترکیب را از ریشه مو تا انتهای آن مالیده و اجازه دهید تا چند دقیقه بر روی آن بماند. سپس موهایتان را با آب گرم بشویید. این کار نتیجه خوبی برای شما به همراه خواهد داشت. پس از این کار باید موهایتان را با سرکه بشویید.

موها را با شامپوی سنتی پرپشت کنید + دستورالعمل

4.496
این مطلب مفید بود ؟8511
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از فرادید /ن
وبگردی