شامپوی مو
اهمیت محصولات بهداشتی برای پوست و مو بسیار بالا می باشد که شامپوی مورد استفاده شما نیز شامل این مهم خواهد شد.

شامپوی مناسب مو

شامپو مخصوص موهای معمولی

شامپوهای حاوی عصارۀ جینسینگ مناسب موهای معمولی است. جینسینگ یکی از گیاهان دارویی مخصوص شرق آسیاست که با قدرت فوق العادۀ خود باعث رشد موها  شده و از شوره و ریزش آن ها جلوگیری می کند. چربی مو را کنترل کرده و شادابی و طراوت را به موها برمی گرداند. اگر به دنبال زیبایی و پرپشتی موهایتان هستید شامپوهای حاوی عصارۀ جینسینگ را انتخاب کنید، زیرا که این عصاره افزایش دهندۀ جریان خون در پوست سر است و موهای ضعیف رو دوباره فعال، تقویت و پرپشت کرده و از شاخه شاخه شدن آن ها جلوگیری می کند. شامپوی جینسینگ شورۀ سر و ترشحات چرب موها را بر طرف می کند. راز زیبایی وشادابی موهای شما شامپوی جینسینگ است.

جنسینگ

شامپو مخصوص موهای خشک

شامپوهای حاوی عصاره لاوندر برای موهای خشک بسیار مناسب است. لاوندر باعث کاهش تعرق سر و رهایی از ریزش پوسته های سر می شود. این عصاره ضدخارش، ضد التهاب، ضدعفونی کننده و آرام بخش است. شامپو لاوندر قابل استفاده برای بانوان و آقایان است. شامپو لاوندر را روی سرتان بریزید و به آرامی ماساژ دهید تا از آرام بخشی عصاره لاوندر موجود در شامپو بهره مند شوید و پس از آن با آب ولرم آبکشی کنید. جالب است بدانید که از اسانس لاوندر در ساخت عطر هم استفاده می شود و پایۀ بوی بسیاری از عطرها و خوشبو کننده های جهان است. رنگ بنفش شامپوها مطابق با گل های بنفش رنگ گیاه لاوندر است. برای داشتن موهایی خوشبو، تمیز و سالم از شامپوهای حاوی عصاره لاوندر استفاده کنید.

لاوندر

شامپو مخصوص موهای چرب

شامپوهای حاوی عصارۀ چای سبز مناسب موهای چرب است. این شامپوها تنظیم کنندۀ غدد چربی پوست سر می باشد و از ریزش مو نیز جلوگیری می کند. عصارۀ چای سبز سبب شفافیت موها می شود. شامپو عصارۀ گیاه چای سبز با از میان بردن باکتری و قارچ های پوست سر به رفع التهاب حساسیت و خارش پوست سر کمک می کند و باعث جلوگیری از گره خوردگی موها می شود. عصارۀ چای سبز دارای آنتی اکسیدان هایی است که با محافظت موها در برابر رادیکال های آزاد موجب حفظ درخشش موها می گردد.

شامپو عصارۀ گیاه چای سبز با رایحه خوش با ملایمت، موها را تمیز نموده و علاوه بر این PH موها را تنظیم می کند. چای سبز معجزه طبیعت برای جوان تر زیستن است. شامپو چای سبز از برگ های خشکیده گیاه (کاملیا سینن سیز) می باشد. کاتشین مهم ترین ترکیب موجود در برگ چای تخمیر نشده (سبز) است که خواص آنتی اکسیدانی بارزی دارد. این ماده شوینده با کاهش میزان چربی موها احساس سنگینی آن ها را نیز از بین می برد. خواص آنتی اکسیدانی این گیاه بیش از ویتامین C و 20 مرتبه بیش از ویتامینE است. چای سبز مهارکننده آنزیم 5 آلفا ردوکتاز است و می تواند در پیشگیری و درمان ریزش مو آندروژنیک مؤثر واقع شود و در ضمن از چربی بیش از حد موی سر و سبوره بکاهد. مصرف چای سبز با اثربخشی روی آنزیم کاپسان 14 در درمان شوره سر به کار می رود. چای سبز علاوه بر ایفای نقش آنتی اکسیدانی روی ساقه مو و پوست سر از ریزش موها با الگوی مردانه با کاهش دی هیدروکسی تستسترون جلوگیری می کند.

چای سبز

شامپو کافئین مخصوص انواع موها

شامپوهای حاوی عصارۀ کافئین مناسب برای انواع موهاست. عصارۀ کافئین برگرفته از دانه های قهوه علاوه بر تحریک رشد مو باعث افزایش سطح مقطع مو شده و نرمی، لطافت و حالت کشسانی مو را افزایش می دهد. کافئین موجود در شامپو مستقیماً از ریشه مو جذب می شود، فولیکول مو در درون غلاف محافظی قرار دارد که این غلاف، مانعی برای نفوذ مولکول های آبرسان مثل کافئین نیست و بنابراین کافئین می تواند از طریق غلاف مو جذب و نفوذ پیدا کند. عصارۀ کافئین گرفته شده از قهوه باعث رشد بهتر موها و افزایش قطر انتهایی موی پوست سر می شود.

برای داشتن موهای زیبا و درخشان، شامپوی خود را متناسب با جنس موهایتان انتخاب کنید.

کافئین

شامپوی مناسب مو ، بهترین شامپو برای مو ، شامپو برای موهای مختلف

57
این مطلب مفید بود ؟70
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی