شایعات زلزله تهران

شناسایی 18 مضنون به انتشار شایعات در زلزله تهران

تاریخ انتشار : 1 دی 1396کد مطلب : 61720زمان مطالعه : 2 دقیقه
پلیس فتا با رصد کامل کانال های تلگرامی که برای جذب فاللور بیشتر اقدام به انتشار مطالب نادرست و شایعات زلزله تهران کرده بودند را شناسایی کرد.

منتشر کنندگان شایعات بعد از زلزله تهران شناسایی شدند

پلیس فتا از احضار 18 نفر مظنون به فعالیت مجرمانه مجازی در زلزله دیشب خبر داد. پلیس فتا پایتخت اعلام کرد:دقایقی پس از زمین لرزه دیشب پلیس فتا به مانند سایر پلیس های پایتخت در جهت برقراری امنیت سریعا وارد عمل شد
از آنجا که اطلاع رسانی صحیح و به موقع نقش مهمی در ایجاد امنیت روانی جامعه داشت این پلیس رصد فضای مجازی را در این خصوص در دستور کار خود قرار داد.

این پلیس اضافه کرد:در گشت زنی سایبری مشخص شد که تعدادی ادمین کانال های تلگرامی و نیز صاحبان صفحات اینستاگرامی برای جذب اعضا و فالوورهای خود و نیز جذابیت بیشتر کانال ها و صفحات اخبار نادرست و پیش بینی های غیر علمی بارگذاری می کنند تا جذابیت کانال و صفحه خود را بیشتر کنند.

نظر به اینکه انتشار چنین اخباری منتج به تشویش افکار عمومی و مخدوش شدن امنیت روانی شهروندان می شد و در روند اطلاع رسانی درست اخلال به وجود می آورد سریعا عوامل این پلیس طی عملیات های سایبری و شگردهای خاص مجازی کلیه نفرات را شناسایی کردند.
نفراتی در این رابطه مشخص شدند که همان دیشب به آنان اخطار داده شد تا سریعا نسبت به اصلاح اطلاعات وارد شده اقدام کنند. امروز 18 نفری که در اصلاح اطلاعات ارائه شده دروغین خود اقدامی انجام ندادند گزارش آن به نظر سرپرست محترم دادسرای ناحیه 31 تهران رسید.

حسب دستور مقام قضایی پرونده مجرمانه برای آنان تشکیل شد و رسیدگی و تحقیقات در این پلیس دست اقدام می باشد.
پلیس فتا اضافه کرد:به آن دسته از افراد و نیز فعالان حوزه اطلاع رسانی مجازی که در شرایط خاص برای منفعت شخصی با اقدامات غیرقانونی جوسازانه به مصالح عمومی جامعه خدشه وارد می کنند موکدا اعلام می شود مراقب رفتارهای سایبری خود باشند و اخلاق رسانه ای را همواره مد نظر قرار دهند و به یاد داشته باشند پلیس فتا پایتخت به صورت شبانه روزی تحرکات آنان را در مانیتورهای خود کنترل می کند.
از شهروندان محترم نیز می خواهیم تا با مشاهده چنین شایعه پراکنی هایی در فضای مجازی موضوع را از طریق سایت WWW.POLICECYBER.IR به پلیس فتا گزارش کنند.

شناسایی 18 مضنون به انتشار شایعات در زلزله تهران

53
این مطلب مفید بود ؟30
برگرفته از ایرنا /ن
برچسب :
وبگردی