نمناک سبک زندگیروابط عاطفی روش شخصیت شناسی با عکس پروفایل!
عکس پروفایل ، ویژگی اخلاقی
عکس پروفایل برای همه خیلی مهم است بعضی ها عکس خودشون رو میگذارن بعضی ها عکس بچه شون رو و ... با توجه به عکسی که برای پروفایل تون انتخاب میکنید میشود شخصیت شناسی کرد.

چه عکسی برای پروفایل مناسب است؟

روانشناسان معتقدند به صورت نسبی می توان بخشی از ویژگی های اخلاقی ، روحی و روانی افراد را از طریق عکس پروفایلشان شناخت.

  قریب به 100درصد افراد جامعه در فضای مجازی حداقل یک حساب کاربری دارند و هر کس بنا به شخصیت و روحیات خود عکسی را برای این حساب کاربری انتخاب می کند.
 
روانشناسان معتقدند که از طریق عکس پروفایل افراد می توان به ویژگی های اخلاقی و شخصیتی آنها پی برد اما این کار برای افراد غیر متخصص امکان پذیر نیست هر چند که برخی افراد ادعاهایی در این خصوص دارند.
 
شناخت افراد از طریق عکس پروفایل موضوع جذابی است که شاید بتواند کمی در نوع روابط با یکدیگرو حد ومرزها مفید واقع شود.
 
یک روانشناس در خصوص شناخت افراد از طریق عکس پروفایلشان می گوید:براساس هر عکس پروفایلی نمی توان در مورد شخصیت فرد قضاوت کرد و باید فاکتورهای متعددی را در نظر گرفت.
 
او تاکید کرد:اگر فرد به اراده و انتخاب خود عکس پروفایل انتخاب کند می توان بر اساس آن و در صورت تکرار در خصوص ویژگی های فردی او قضاوت کرد.
 
تصویر پروفایل افرادی که اعتماد به نفس پایین دارند
 
این روانشناس ضمن تاکید بر اهمیت فرهنگ و اعتقادها در انتخاب عکس پروفایل عنوان کرد:گاهی انتخاب تصویر گل ، طبیعت و متن به جای تصویر خود نشان دهنده شخصیت های منزوی و استرسی است که به دلیل اعتماد به نفس پایین نمی توانند تصویر خود را برای پروفایل خود قرار دهند.
 
عکس پروفایل

تشخیص شخصیت با عکس پروفایل

 
وی افزود:گاهی دلیل این امر می تواند تعصب های خانوادگی و سختگیری های همسر باشد که دراین مواقع نمی توان دلیل را نداشتن اعتماد به نفس یا داشتن شخصیت استرسی ومنزوی باشد.
 
وقتی حریم خصوصی با عمومی اشتباه گرفته می شود!
 
وی با بیان اینکه در صورت وجود شناخت نسبی از فرد و تکرار تصویر امکان تشخیص روحیات فرد محقق می شود، گفت:اغلب افرادی که تصویر خود را با ظاهر موجه برای پروفایل خود قرار می دهند از اعتماد به نفس بالایی برخوردارهستند به شرط اینکه اغراق، خودنمایی و نمایش در کار نباشد.
 
وی ادامه داد:منظور از اغراق و نمایش استفاده از ویژگی های ظاهری و حالت های خاص متناسب با حریم خصوصی برای پوشاندن اعتماد به نفس پایین و نقاط ضعف است.
 
افرادی که با همسر خود مشکل دارند
 
این صاحب نظر در خصوص افرادی که از تصویر فرزند خود برای پروفایل استفاده می کنند، بیان کرد:اگر این اقدام بدون هیچ اجباری باشد نشان وابستگی زیاد فرد به فرزندش است که می خواهد او را به عنوان نمادی از هویت خود نشان دهد.
 
وی افزود:قضاوت دیگر در خصوص تصویر پروفایل این افراد را می توان در عبارت های "من خانواده دارم" یا "ارتباط اثربخش با همسرندارم و با فرزندم تیم تشکیل دادم" خلاصه کرد.
 
پروفایل افرادی که مشکل هویتی دارند
 
او در خصوص افرادی که تصویر کودکی خود را انتخاب می کنند، می گویند:این افراد در دوران کودکی خود مانده و بیشترین خاطرات خوب را از همان دوران دارند و از شرایط فعلی رضایت ندارند.
عکس پروفایل

عکسی برای پروفایل

 
وی اظهار داشت:این افراد اغلب مشکل اختلال هویتی دارند و هنوز به خود باوری نرسیده اند.
 
تبلیغ با عکس پروفایل!
 
این روانشناس با بیان اینکه برخی افراد تصاویر خود در محیط کاری را انتخاب می کنند، تصریح کرد:برای این افراد می توان چند برداشت داشت که گاهی برای تبلیغ کارخود و گاهی برای جلب توجه با استفاده از جذابیت شغل و در حقیقت به دلیل نبود اعتماد به نفس کافی است.
 
وی ادامه داد:افراط در این موضوع نشان دهنده این است که فرد چیزی در زندگی جز شغل برای به نمایش گذاشتن ندارد و با این کار می خواهد کمبودهای خود را بپوشاند.
 
افراد تنوع طلب را بشناسید
 
باجلان در خصوص افرادی که از تصویر مناظرو متن برای پروفایل خود استفاده می کنند، بیان کرد:اگر فرد به اختیار خود این موارد را انتخاب کرده باشند می تواند گویای روحیات وی باشد مثلا والدین می توانند از طریق تغییراتی که در تصویر پروفایل فرزندشان اتفاق می افتد به برخی نوسانات روحی وروانی درآنها پی ببرند.
 
وی با تاکید بر اینکه همه قضاوت ها از تصاویر افراد به صورت نسبی است، گفت:گاهی تعویض مداوم تصویر پروفایل می تواند نشان دهنده روحیه تنوع طلبی در فرد است.
 
این روانشناس می گوید:گاه می توان از این تصاویر برای درمان مشکلات روحی و روانی افراد استفاده کرد.
 
بنابراین نباید نسبت به تصاویری که اطرافیانتان برای پروفایل خود انتخاب می کنند بی تفاوت باشیم چرا که این تصاویر گویای اطلاعات زیادی در مورد آنها است.

روش شخصیت شناسی با عکس پروفایل!

برگرفته از باشگاه خبرنگاران/ح
این مطلب مفید بود ؟ 399 115
نظر کاربران
شمیم

شمیم

سلام مفید بود اما کلی، من یک دوستی دارم که خیلی متن های ناله و کنایه میذاره روی پروفایلش، تقریبا همه ش متن میذاره یا جملاتی در وصف اعضای خانواده خودش یعنی پدر مادر خواهر برادر، راستش به اختلاف با همسرش تا حدودی پی برده بودم، حالا علیرغم اختلافی که با همسرش داره، یک متن گذاشته عشق یعنی بابای بچه م، بعد روی اونها مرتبا متن های کنایه و طعنه میذاره، مشکل نداره ایشون؟؟!!

پاسخ دادن 44 17
ناشناس

ناشناس

آدم وقتی حالش بده کلا عکسشو برمیداره.به نظر من عکسهای متن دار حرف دلشونه که میزارن.بهتره زود قضاوت نکنیم

پاسخ دادن 31 6
ترنم

ترنم

واقعا خوبه

پاسخ دادن 18 5
معصوم

معصوم

به نظر من فرهنگ و محیطی که شخص در انزندگی می کنه و تعصبات قومی و خانوادگی درانتخاب عکس پرو فایل خیلی مهمه

پاسخ دادن 24 5
ستایش

ستایش

سلام درمورد عکس شخصی فرد میخوام بگم که خیلیا ازجمله دختران جامعمون حق دارن که عکس شخصی خودشونو نمیزارن روپروفایلشون به دلیل اینکنه متاسفانه جامعه وفرهنگمون طوریه که اغلب ازعکسهای شخصی سواستفاده میشه دلیل بربی اعتمادنفسی نیست.

پاسخ دادن 37 2
رویا

رویا

سلام،چون فرهنگ جامعه ما طوریه که از عکسهایی شخصی تو پروفایل سوء استفاده میکنند ،بنابراین دلیل بر بی اعتمادی نیست

پاسخ دادن 20 1
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف