شماره فوتبالیست ها
در این مطلب تعدادی از شماره پیراهن فوتبالیست ها را می بینید که بسیار عجیب هستند و در تاریخ فوتبال نظیر نداشته اند.

شماره های عجیب پیراهن فوتبال

شماره پیرهن هر بازیکن در فوتبال داستان مخصوص خود را دارد؛ در برخی موارد، شماره‌ای خاص به یک بازیکن تعلق میگیرد و بقیه اجازه پوشیدن آن را ندارند. یکی از بازیکنان تیم آبردین اسکاتلند، زیروآلی نام داشت و در سال 2000 به این تیم پیوست. او شماره 0 را در بازی ها به تن کرد که عجیب ترین شماره تاریخ فوتبال بود اما در این زمینه تنها نبود. در تاریخ فوتبال، چند شماره بسیار عجیب نیز وجود داشته است که در این بخش از نمناک مروری بر آنها خواهیم داشت.

روجریو سنی و پیراهن شماره 618

روجریو سنی، یکی از برترین بازیکنان تاریخ فوتبال در سائوپائولوی برزیل است، که بیش از 100 گل برای این تیم به ثمر رسانده است. او در طول دوران حضور در این تیم، دو شماره ویژه را تجربه کرده است. در زمانی که در خط حمله بازی می‌کرد، شماره 1 را به تن می‌کرد، اما در سال 2005 به تیم تریکلور برزیل پیوست و به دلیل تعداد بازی‌هایی که در آنجا انجام داد، شماره 618 را به تن کرد.

شماره فوتبالیست ها

1+8 برای ایوان زامورانو

ایوان زامورانو، بازیکن برجسته اهل شیلی و اسطوره‌ای در تاریخ رئال مادرید بود. او همواره با شماره 9 در میدان فوتبال حضور داشت اما در سال 1996، وقتی به باشگاه اینترمیلان پیوست، نتوانست شماره 9 یا 10 را به تن کند، زیرا این شماره‌ها در اختیار بازیکنان معروفی مانند رونالدو و باجو بود.

او، که تمایلی به پوشیدن شماره‌های دیگر نداشت، شماره 18 را انتخاب کرد و بین دو عدد، یعنی 8 و 1، یک علامت + قرار داد. ایوان زامورانو تمام بازی‌های خود در اینترمیلان را با این شماره برگزار کرد.

فوتبالیست

تنها پیراهن شماره صفر فوتبال

زیروآلی، بازیکن مراکشی تیم آبردین اسکاتلند، در سال 2000 به این تیم پیوست و در طول بازی‌ها شماره 0 را به تن کرد، تا به عنوان صاحب عجیب‌ترین شماره در تاریخ فوتبال شناخته شود. این انتخاب شماره به دلیل نام خاص بازیکن بود، زیرا زیرو به معنای عدد صفر در زبان انگلیسی است. متأسفانه، در سن 27 سالگی، زیروآلی در یک تصادف رانندگی جان خود را از دست داد.

پیراهن شماره صفر

هافبکی با شماره یک

در جام جهانی 1982 در اسپانیا، فدراسیون فوتبال آرژانتین تصمیم گرفت تا شماره‌های ترتیبی براساس حروف الفبا را به بازیکنان تیم ملی اختصاص دهد. به همین دلیل، آسوالدو آردیلس، هافبک تیم ملی آرژانتین، مجبور شد شماره یک را بر روی پیراهن خود بپوشد. وی از جمله بازیکنان معروفی است که به عنوان هافبک، پیراهن شماره یک را به تن کرد، شماره ای که اغلب برای دروازه‌بانان در نظر گرفته می شود.

شماره های عجیب پیراهن فوتبالیست ها + عکس

45
این مطلب مفید بود ؟41
منبع : بخش تناسب اندام نمناک/ن/ن.ح
برچسب : عجیب و غریب
وبگردی