شیردهی
یکی از مهم ترین کارها پس از زایمان تغذیه نوزاد با شیر مادر است که ایده آل ترین حالت های ممکن برای شیردهی به نوزاد را به شما معرفی می کنیم.

5 تا از بهترین روش های شیر دادن

اصلی ترین و بهترین روش تغذیه نوزاد شیردهی است روشی که مثل هر کار مهم دیگری قاعده و اصول دارد پس نباید تصور کنیم این امری ساده است که نیاز به رعایت موردی در آن نیست.روش تغذیه کودکان متفاوت است بعضی از کودکان سریعتر عمل میکنند، اما در نهایت تمامی آنها شیر خوردن را یاد میگیرند .روش های مختلف شیر دهی را امتحان کنید تا کار را برای کودک خود راحت تر کنید، یکی از مهم ترین جوانب این پروسه انتخاب بهترین روش شیر دهی توسط نوزاد شما است.
 
 شیردهی

5 روش فوق العاده برای شیر دادن به نوزاد

کودک خود را به حالتی قرار دهید تا به سرعت با سینه چفت شود، تا بتواند مواد مغذی و حیاتی خود را دریافت کرده و رشد کند روش مناسب شیر دهی فقط برای کودک سودمند نیست، بلکه برای شما نیز مفید است. شما ساعات طولانی را به همین شکل در طول روز سپری میکنید ،پس بدن شما باید در راحتترین حالت قرار بگیرد. یادگیری بهترین روشهای شیردهی که در این بخش از بارداری و نوزاد نمناک به آنها خواهیم پرداخت ، شما را از کمر و دست درد ناشی از شیر دهی حفظ میکند.
 
شیر دهی به نوزاد

برای شیر دادن به نوزاد چه روش هایی وجود دارد

5 روش مناسب و حالت صحیح شیر دهی برای نوزاد و مادر

روش آغوش گهواره ای
آغوش گهواره ای ،کلاسیک ترین و آشنا ترین روش شیر دهی است برای راحتی بیشتر در این روش، بهتر است بر روی صندلی دسته دار بنشینید تا از دستان خود حمایت کنید ، شما همچنین میتوانید روی تخت یا مبل بنشینید و از بالش برای زیر دست استفاده کنید،پاهای خود را روی سطح بلندی مانند چهار پایه قرار دهید. کودک خود را به شکلی در آغوش بگیرید که صورت، شکم، و پاهای کودک به سمت شما باشد ؛ از بازوی خود به عنوان تکیه گاه سر کودک استفاده کنید از ساعد و دست خود برای نگه داشتن کمر، گردن و کپل کودک استفاده کنید و دهان کودک را با سینه خود تنظیم کنید. پاهای کودک را زیر سینه دیگر خود با دست نگه دارید این روش برای کودکانی که عضله گردن قوی دارند و راحت تر سینه را میگیرند مناسب است.
 
شیر دهی به نوزاد

 آموزش شیر دادن به نوزاد

روش به پهلو دراز کشیدن
این یک امر عادی است، که کودک در طول شب برای خوردن شیر از خواب بیدار شود ؛ اگر خسته هستید و نمی توانید بیدار بمانید، این یکی از بهترین روش های شیر دهی برای استراحت مادر و فرزند است. رو در روی کودک خود دراز بکشید، سر کودک باید هم سطح سینه شما باشد، از یک بالش برای غل نخوردن کودک استفاده کنید و آن را پشت کودک قرار دهید. در صورت نیاز از دست مخالفتان برای شیر دهی استفاده کنید و سر کودک را به سمت نوک سینه هدایت کنید. دست خود را زیر سر خود قرار دهید و از این روش شیر دهی لذت ببرید.
 
 شیر دهی به نوزاد

 نحوه صحیح شیردهی به نوزاد

روش کلاچ (روش توپ فوتبالی)
یکی از بهترین روش های شیردهی برای مادرانی که سزارین کردن، یا سینه های بزرگ، و یا دوقلو دارند، مناسب است. این روش به عنوان روش توپ فوتبالی نیز شناخته شده است ،به صورتی که کودک خود همانند توپ زیر بازوی هم جهت سینه که میخواهید با آن به کودک شیر دهید قرار می دهید. با دست خود ،سر و گردن کودک را نگه داشته و پاهای او را روی بالشتی بگذارید که در پشت او قرار دارد و سپس صورت کودک را به سینه خود نزدیک کنید.

 ایده آل ترین روش ها برای شیردادن به نوزاد 

روش شیر دهی ضربدری
همانند روش گهواره ای بدن کودک را با دستان خود نگه دارید ؛ این بار از دست مخالف برای نگه داشتن سر و بدن کودک استفاده کنید. (در هنگام شیر دهی از سینه چپ از دست راست خود و بر عکس استفاده کنید)، کودک را طوری در آغوش بگیرید که سینه و شکم او رو به روی شما قرار گیرد. از کف دست خود برای گرفتن سینه توسط کودک استفاده کنید ، این روش برای نوزادان کوچکی که نگه داشتنشان مشکل است مفید می باشد.
 
  شیر دهی به نوزاد

 تکنیک های شیردهی به نوزاد

روش شیر دهی به پشت دراز کشیده
این روش مناسبی برای مادرانی است که سینه کوچک دارند،که به پشت دراز بکشند و کودک خود را روی شکم خود قرار دهند و کمک کنند تا سینه شما را بگیرد .وقتی شروع به شیرخوردن کرد با خیالی آسوده او را در آغوش بگیرید.

نکات نهایی بهترین روش های شیر دهی

شیر دهی به نوزاد

چند نکته برای شیردهی موفق

هر کدام از این روش ها میتواند مناسب مادران باشد.
برای به حداکثر رساندن شیر خود و تغذیه بهتر کودکتان موقعیت خود را تغییر دهید.
تغذیه مناسب مادر مانع تلخ شدن شیرمادر میشود.

بهترین روش های شیر دهی به نوزاد

4.519
این مطلب مفید بود ؟172
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن / ف
برچسب : شیردهی
وبگردی