شیرینی پادرازی
شیرینی پادرازی درست کنید و با کمک طرز تهیه شیرینی خانگی برای عید از میهمانان خود پذیرایی کنید. “شیرینی پادرازی” یک شیرینی مشهدی و پرطرفدار است.

مواد لازم برای شیرینی نوروزی پادرازی :

از جمله شیرینی های خشک می توان به شیرینی دانمارکی و کیک یزدی اشاره نمود که در مجلس ها و مهمانی ها بیشترین حضور را دارند اما در این بین شیرینی پادرازی شکل زیبا و طعمی نرمال را دارد که می تواند در کنار مابقی شیرینی ها در پذیرایی ها نقش داشته باشد ، اما درست کردن خانگی شیرینی پادرازی بسیار آسان و جذاب می باشد که به شما پیشنهاد میکنیم در ادامه این مطلب ما را همراهی کنید تا طرز تهیه آن را برای شما بیان کنیم :

مواد لازم برای شیرینی پادرازی

شیرینی پادرازی

طرز تهیه شیرینی پادرازی مشهدی برای عید نوروز :

ابتدا همه مواد را از نیم ساعت قبل در دمای محیط قرار دهید . سپس پودر شکر و کره نرم شده را با هم مخلوط کنید و با هم زن برقی خوب هم بزنید تا شکر داخل کره حل شود.

بعد از اینکه ازمخلوط کره و شکر ، کرم نرم و لطیفی بدست آمد. تخم مرغ ها را دانه دانه به آن اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط یکدستی به وجود بیاید.

پودر هل را هم بعد هم زدن تخم مرغ ها به مایه شیرینی اضافه کنید. آرد ها را با هم مخلوط کنید و 3 بار الک کنید. بعد آردهای الک شده را کم کم به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا حالت خمیری پیدا کند.

خمیر را با دست خوب ورز دهید . سپس داخل نایلون قرار دهید تا به مدت یک ساعت در یخچال استراحت کند.

شیرینی پادرازی

بعد از سپری شدن زمان استراحت خمیر ، آن را روی سطح صافی باز کنید و خمیر را روی آن قرار دهید. یک نایلون روی خمیر بگذارید و با وردنه خمیر را باز کنید.

با یک قالب مستطیلی مثل قالب زبان ، خمیر ها را قالب بزنید و مجددا روی آنها نایلون قرار دهید و با کفگیر کمی روی آنها را فشار دهید تا خمیر پهن تر شود.

خمیر قالب زده را داخل سینی چرب شده فر بچینید . یک عدد زرده تخم مرغ را با زعفران و کمی روغن مایع مخلوط کنید و با قلمو روی سطح شیرینی ها بمالید.

روی شیرینی ها با چنگال خطوط عمودی ایجاد کنید و مقداری کنجد روی آنها بپاشید و داخل فر قرار دهید تا طلایی رنگ شود.

نکات تکمیلی در مورد شیرینی پادرازی

شیرینی پادرازی جزو کیک و شیرینی - شیرینی عید نوروز میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 1 ساعت و و 20دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 10دقیقه میباشد .
شیرینی پادرازی را می توانید در وعده میان وعده - دسر - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .

شیرینی پادرازی ، طرز تهیه شیرینی پادرازی برای عید

4.6115
این مطلب مفید بود ؟1069
منبع : بخش آشپزی نمناک / ر
وبگردی