صفحه کلید
اگر قصد دارید به صفحه کلید ویندوز خود زبان دیگری اضافه کنید با ما در این مطلب همراه باشید تا روش انجام این کار را به شما آموزش دهیم.

چگونه یک زبان دیگر به صفحه کلید اضافه کنیم؟

سیستم عامل ویندوز همواره یکی از معروف ترین و محبوب ترین سیستم عامل های موجود در بازار هستند که توسط شرکت بزرگ مایکروسافت طراحی و عرضه شده است. با این وجود، این باید به گونه ای باشد که تمام مردم جهان با زبان های مختلف بتوانند از آن به سادگی استفاده کنند. از این رو زبان اصلی یا Defult سیستم عامل ویندوز، زبان انگلیسی است و از آنجاییکه ما به میزان مناسبی به زبان انگلیسی مسلط هستیم، زبان اصلی ویندوز را تغییر نمی دهیم و تنها زبان عامیانه خود را به صفحه کلید سیستم عامل ویندوز اضافه می کنیم.

 اما افرادی که برای اولین بار با کامپیوتر کار می کنند ممکن است با چنین مشکلی روبرو شوند. برای مثال آنها قصد تایپ دارند و نمی دانند که چگونه به زبان فارسی تایپ کنند!! با این وجود چگونه می توانیم زبان فارسی را به صفحه کلید کامپیوتر اضافه کنیم؟

صفحه کلید

اضافه کردن زبان جدید به صفحه کلید

روش اضافه کردن زبان جدید به صفحه کلید:

برای اضافه کردن زبان جدید به صفحه کلید می توانید از آموزش ذیل استفاده کنید.

  1.  از منوی استارت Control panel را انتخاب کنید. پس از انتخاب کنترل پنل صفحه جدید برای شما باز خواهد شد که اینک باید بر روی Date, Time, Language and Regional را کلیک کنید.
  2.  از پنجره باز شده گزینه Add a language را انتخاب کنید و شروع به یافتن زبان مورد نظر خود کنید.
  3. پس از انتخاب زبان مورد نظر خود، بر روی Add در پایین پنجره کلیک کنید. اینک زبان مورد نظرتان به سیستم عامل افزوده شده است و می توانید از آن استفاده کنید بطوریکه باید Shift + Alt را با یکدیگر از صفحه کلید بفشارید و زبان مورد نظر را تغییر دهید که می توانید برای اطلاع از زبان سیستم عامل، قسمت پایین سمت چپ صفحه نمایشگر مشاهده نمایید.

آموزش اضافه کردن زبان جدید به صفحه کلید در ویندوز

3.922
این مطلب مفید بود ؟175
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی