کباب دنده
برای داشتن یک مهمونی یا حتی یک پیکنیک با یک غذای بسیار خوشمزه، “کباب دنده” فوق‌العاده است اما درست کردن آن راه و روش خودش رو دارد که در این قسمت میخونید.

مواد لازم برای درست کردن دنده کباب

دنده کباب

مواد مورد نیاز دنده کباب

اصول پخت دنده کباب در فر

گوشت دنده را به قطعه های منظم برش میدهیم و با پیاز خرد شده و آب لیموی تازه گرفته شده و مقدار خیلی کمی نمک به همراه فلفل سیاه ، آویشن و روغن زیتون مخلوط می کنیم و تا گوشت مزه دار شود.روی گوشت را با سلفون می پوشانیم و در داخل یخچال به مدت 5 ساعت قرار میدهیم.

آموزش درست کردن دنده کباب

طرز تهیه کباب دنده با ترفند های خوشمزه

هنگام پختن دنده ها میتوانید به آن کمی دیگر نمک بزنید تا خوش طعم تر شود. کف ظرفی که مناسب فر است گوجه فرنگی ها را حلقه ای برش میزنیم و روی آن را با پیازهایی که برای مزه دار کردن گوشت استفاده کرده بودیم می پوشانیم و کباب دنده را روی آن می چینم و در فری که از قبل با حرارت 250 درجه سانتی گراد گرم کرده بودیم به مدت 2 الی 2 ساعت و نیم قرار میدهیم تا دنده ها کاملا پخته شوند.

درست کردن کباب دنده

دنده کباب را چجوری درست کنیم ؟

بعد از اینکه نصف این زمان گذشت دنده ها را از فر خارج میکنیم و آنها را برمیگردانیم تا طرف دیگر آن هم پخته شود و دوباره داخل فر میگذاریم. بخاطر وجود گوجه فرنگی و پیاز داخل ظرف ، گوشت دنده خیلی لطیف و نرم پخته شد.این غذای خوشمزه را میتوانید در کنار ماست و سبزیجات و با نان یا برنج نوش جان کنید. 

نکات تکمیلی در مورد کباب دنده

زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 15دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 10دقیقه میباشد .
کباب دنده را می توانید در وعده نهار - شام - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .

دنده کباب و طرز تهیه کباب دنده خوشمزه با نکات تکمیلی

4.5277
این مطلب مفید بود ؟25225
منبع : بخش آشپزی نمناک /ک.ک
برچسب : انواع کباب
1 نظر به ثبت رسیده است
ناشناس1396-04-31
عالیه
42
وبگردی