طعم های قهوه
در این گزارش با روش های خاص و متفاوت قهوه در برخی کشورهای جهان آشنا خواهید شد و در نهایت در میابید که هر کدام از این روش ها طعم و تجربه ای دلنشین برایتان رقم می زند.

روش های خاص و متفاوت قهوه

طرز استفاده نوشیدنی قهوه در کشورهای مختلف جهان با سبک و سیاق و ذائقه آن کشور عرضه می شود و خیلی متفاوت تر از هم و با شیوه های مختلف درست می شود چراکه این نوشیدنی طرفداران بسیاری را در همه نقاط جهان به خود اختصاص داده است.

قهوه یکی از معروفترین نوشیدنی های دنیا است. مردم دنیا صرف نظر از هر زبانی و آداب و رسومی نوشیدن قهوه را دوست دارند. تقریبا بسیاری از مردم روزهای کاری و پر مشغله خود را با یک فنجان قهوه آغاز می کنند. اما قهوه ای که یک سنگالی یا یک فرانسوی می نوشد با هم بسیار فرق دارند. موادی که به قهوه می افزایند و شیوه تهیه با هم متفاوت است. در این گزارش با روش های خاص و متفاوت قهوه در برخی کشورهای جهان آشنا خواهید شد.

مغرب

قهوه


در کشور مغرب قهوه با کنجد، فلفل سیاه، جوز هندی و با اضافه کردن دانه های برشته شده قهوه نوشیده می شود.

فنلاند

قهوه


یک قطعه پنیر محلی لاپلند lapland را به درون فنجان قهوه می اندازند. لازم به ذکر است که لاپلند منطقه ای سرد و کوهستانی و پوشیده از جنگل است که در فنلاند قرار گرفته و مردم بر این باورند که لاپلند زادگاه بابانوئل است.

ایتالیا

قهوه


در ایتالیا قهوه را با مرکباتی همچون لیمو ترش می نوشند. به این قهوه اسپرسو رومانو می گویند. یک برش لیمو را درون فنجان قهوه می اندازند تا طعم ترش بگیرد.

آرژانتین

قهوه


به قهوه آرژانتینی لاگریما Lagrima می گویند. در این نوع قهوه چند قطره قهوه به شیر غلیظ پر از کف می افزایند. به آن شیر و قهوه هم می توان گفت.

اسپانیا

قهوه


قهوه بون بون اسپانیایی است و از اضافه کردن قهوه اسپرسو به شیر تغلیظ شده حاصل می شود.

ویتنام

قهوه


قهوه با تخم مرغ یکی از انواع عجیب قهوه های دنیا است. روی فنجان قهوه را با زرده تخم مرغ می پوشانند. این قهوه از مخلوط شیرخشک، شکر و قهوه ی داغ و روکشی از زرده تخم مرغ حاصل میشود.

چین

قهوه


در هنگ کنگ مخلوط قهوه و چای با ادویه تهیه میشود. به طوری که چهار کیسه چای سیاه و مقداری فلفل را به ترکیب شیر و قهوه اضافه می کنند و می گذارند که با هم به جوش آیند و آن ها را در فنجان ها می ریزند.

یونان

قهوه


قهوه فراپه ، قهوه ای که با بستنی، شیر غلیظ شده و آب خنک تهیه می شود.

آلمان

قهوه


قهوه فریسی Pharisee آلمان از یک لایه ضخیم بر روی قهوه غلیظ سیاه تهیه میشود.

سنگال

قهوه


توبا نامی است که بر قهوه مردم سنگال اطلاق میشود. قهوه سنگال شبیه قهوه های معمولی است با این تفاوت که دانه های قهوه آنرا با فلفل گینه برشته می کنند.

ترکیه

قهوه


قهوه سرمور نام قهوه معروفی در ترکیه است که سیر و عسل را به آن اضافه می کنند. بوی سیر و دانه های قهوه عطر منحصر به فردی را به قهوه سرمور می بخشد.

جامائیکا

قهوه


در جامائیکا قهوه با برشی از پرتقال نوشیده می شود.

اتریش

قهوه


یک لایه ضخیم از اسپرسوی شیر را به قهوه اضافه می کنند.

ایتالیا

قهوه


در ایتالیا یک قاشق بستنی را به قهوه اسپرسو می افزایند.

فرانسه

قهوه


در فرانسه قهوه با شیر نوشیده می شود.

طعم های مختلف قهوه در کشورهای جهان + تصاویر

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
برگرفته از برترینها - / ل
وبگردی