طلا و سکه

4 سیگنال برای آینده بازار طلا

تاریخ انتشار : 13 خرداد 1399کد مطلب : 41528زمان مطالعه : 2 دقیقه
تهدید ترامپ به وضع محدودیت های تجاری در هنگ کنگ و افزایش ناآرامی ها در ایالات متحده سرمایه های جهانی را به سمت دارایی های امنی چون طلا هدایت کرد.

خبرآنلاین:بازار سکه در معاملات دیروز حمایت دوجانبه دلار داخلی و طلای جهانی را گرفت. قیمت سکه طرح جدید روز دوشنبه به 7 میلیون و 420 هزار تومانی معامله شد و نسبت به یکشنبه رشد 60 هزار تومانی را به ثبت رساند.

علاوه بر تحرکات مثبت معامله گران ارزی، طلای جهانی هم روز گذشته در نقش حامی سکه عمل کرد. تهدید ترامپ به وضع محدودیت های تجاری در هنگ کنگ و افزایش ناآرامی ها در ایالات متحده در کنار تضعیف شاخص دلار سرمایه های جهانی را به سمت دارایی های امنی چون طلا هدایت کرد. دیروز گواهی های سپرده سکه در بورس کالا هم پس از چهار افت متوالی، با افزایش حدود یک درصدی بالاتر از سطح 7 میلیون و 400 تومانی معامله شدند تا اختلاف قیمت معاملات بورسی و فیزیکی سکه به صفر میل کند.

مخالف خوانی بازار با بازارساز

روز دوشنبه همزمان با رشد شاخص سهام، هر دلار آمریکا در بازار تهران افزایشی 80 تومانی را ثبت کرد و به نرخ 17 هزار و 650 تومانی رسید. اما صرافی ملی در موضعی معکوس نرخ فروش دلار خود را پس از تثبیت دو روزه، 30 تومان کاهش داد و به سطح 17 هزار و 70 تومان رساند.

مخالف خوانی بازار با تصمیم بازارساز را می توان نتیجه سیگنال های سامانه نیما و همچنین مشکلات سمت عرضه دانست. در واقع، عبور بی سابقه نرخ دلار سامانه نیما از 16 هزار و 500 تومان در کنار نشانه هایی از ضعف منابع ارزی دولت (کاهش تخصیص دلار 4200 تومانی به اقلام ضروری) محرک های اصلی دلار برای بازگشت به مدار صعودی ارزیابی می شوند. جالب ترین ویژگی حرکت بازارها، همراهی قیمت دارایی های ریسکی(سهام) با دارایی های امن(دلار) و تغییرات کم دامنه نسبت به هفته های قبل است.

انتهای پیام/م

 

 

4 سیگنال برای آینده بازار طلا

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
برچسب :
وبگردی