عارف لرستانی
عارف لرستانی بازیگر تلویزیون اولین تجربه کارگردانی اش را با نمایش شام آخر تجربه میکند.

عارف لرستانی کارگردان نمایش شام آخر

عارف لرستانی بازیگر قهوه تلخ که قرار است نمایش شام آخر را به صحنه ببرد از اولین تجربه کارگردانی اش صحبت کرد.

عارف لرستانی درباره اولین تجربه کارگردانی اش در تئاتر گفت:قرار است نمایش شام آخر را از 12 شهریور ماه در سالن البرز پردیس سینمایی کوروش به صحنه ببرم. این اثر نمایشی نوشته فرهاد آییش است و هنرمندانی چون سعید امیرسلیمانی، سپند امیرسلیمانی، کمند امیرسلیمانی، ماندانا سوری، سوزان عزیزی، عارف لرستانی، آزاده زارعی، علی اوجی و خودم در این نمایش بازی می کنیم.

نمایش شام آخر داستان زوجی است که در خانه ویلایی خود مهمانی ترتیب می دهند و سه زوج دیگر را برای صرف شام دعوت می کنند اما از اواسط مهمانی به یکباره شخصیت دیگری وارد داستان شده و ماجرای مهمانی را تغییر می دهد ...

عارف لرستانی

لرستانی بیان کرد:مخاطبانی که برای دیدن نمایش به مکان هایی چون پردیس کوروش می آیند توقع دیدن نمایش های جدی و مثلا آثاری را که در مراکز شناخته شده تئاتری مثل تئاتر شهر، ایرانشهر یا تماشاخانه باران به صحنه می روند، ندارند. این تماشاگران انتظار دیدن آثار طنز و کمدی را دارند. من نیز اگر می خواستم در مرکز شهر نمایشی به صحنه ببرم قطعا این نمایشنامه را برای اجرا انتخاب نمی کردم چون آقای آییش سال ها قبل به بهترین شکل ممکن این نمایشنامه را به صحنه برده بود اما شام آخر با فضایی که دارد مناسب اجرا در چنین مکانی است.

لرستانی درباره انتخاب این متن برای اجرا توضیح داد:من پیش از این تجربه کارگردانی یک نمایش را به صورت غیرحرفه ای داشتم اما این نمایش اولین تجربه حرفه ای من به حساب می آید به همین دلیل برای اجرا نمایشنامه های بسیاری را خواندم چون می خواستم هم اثری کمدی و جذاب باشد و هم از شیوه اجرایی تئاترهای آزاد دور باشد. به همین جهت این نمایشنامه را انتخاب کردم. «شام آخر» لبه تیغ حرکت می کند چون هم قابلیت تبدیل شدن به یک نمایش کمدی را دارد و هم می تواند به عنوان اثری روشنفکرانه مطرح شود.

عارف لرستانی

لرستانی در پایان صحبت هایش درباره انتخاب بازیگران نمایش گفت:خانواده امیرسلیمانی به همراه تعدادی دیگر از هنرمندان در این نمایش بازی می کنند. من پیش از این با سعید امیرسلیمانی و سپند و کمند امیرسلیمانی کار کرده بودم و با آنها آشنایی داشتم و به دلیل همین آشنایی از آنها دعوت به همکاری کردم. خانواده امیر سلیمانی و البته دیگر بازیگران اثر، همگی هنرمندانی حرفه ای و دلسوز هستند که با آرامش در سر تمرین ها حضور می یابند و همین امر باعث راحتی خیال من است.

نمایش کمدی شام آخر نوشته فرهاد آییش و به کارگردانی عارف لرستانی و تهیه کنندگی محسن دو کوشکانی از 12 شهریور ماه در سالن شماره هفت (سالن البرز) پردیس سینما و تئاتر کوروش به صحنه می رود. در این نمایش بازیگرانی چون سعید امیر سلیمانی، سپند امیر سلیمانی، کمند امیر سلیمانی، ماندانا سوری، سوزان عزیزی، عارف لرستانی، آزاده زارعی و علی اوجی بازی می کنند.

عارف لرستانی ، عارف لرستانی کارگردان شام آخر

3.36
این مطلب مفید بود ؟42
برگرفته از مهر - / ک
3 نظر به ثبت رسیده است
ا1394-06-17
واقعاً مسخره و بي محتوا و هجو بود. حيف وقت و پول
01
مریم 1394-06-17
بسیار نمایش مزخرف و بیهوده ای بود .امیدوارم مردم عزیز به تماشای چنین نمایش مسخره ای نروند.برای عارف لرستانی هم متاسفم .
01
حسام1394-06-20
ما امشب رفته بودیم برای دیدن این تاتر مسخره.وسط تاتر همه مردم بلند شدن و از سالن اومدن بیرون.واقعا خوشم اومد که مردم عزیز ما توانستند با اعتراض هم پولشونو پس بگیرند و هم به آقای آییش بگن که نمیتونن به شعور مردم توهین کنن
00
وبگردی