معمای اینترنتی
بعضی از شبکه های مجازی گاها معماهایی منتشر می کنند که به راحتی می توان پاسخ داد! در این گزارش با سخت ترین معمای اینترنتی بدون جواب مشخص روبرو خواهید شد.

سخت ترین معمای اینترنتی دنیا

طبیعتا هر یک از ما به نحوی اوقات فراغت خود را پر می کنیم تا در اوج بیکاری، کار خاصی انجام داده باشیم. برای مثال برخی از ما به خواب بسیار زیاد، بازی های موبایلی، سودوکو، حل معما، گفتگو با دوستان، آشپزی، فریلنسری، حلی معادلات سخت ریاضی و فیزیک و... علاقه داریم. اما برخی دیگر نیز هستند که زندگی خود را وقف کشف سخت ترین بازی ها و معماها می کنند!

سخت ترین معماها هم در اینترنت هستند که اصطلاخا به آنها معماهای اینترنتی گفته می شود و حل آنها کار هر شخصی نیست و تنها تعداد معدودی از افراد نابغه هستند که از پس حل این دسته از معماها بر می آیند و حتی بعد از برنده شدن آنها، به دلیل مسائل امنیتی، نام آنها در هیچ مجله و وب سایتی منتشر نمی شود! از این رو این معماها بیشتر یک چالش سفت و سخت می باشند که شرکت ها برای جذب نیرو نابغه از این معماها رونمایی می کنند.

با این حال اگر به دنبال سخت ترین معماهای اینترنتی هستید که تاکنون پاسخ آن در هیچ منبعی ذکر نشده است، در ادامه این گزارش از نمناک شما را با سخت ترین معماهای دنیا آشنا خواهیم ساخت. همراه ما باشید.

1- معمای اینترنتی سیکادا 3301 (cicada 3301)

معمای سیکادا 3301، به عنوان سخت ترین معمای دنیا شناخته شده است، از سال 2012 درخشان ترین و پر استعدادترین ذهن های جهان را به خود جلب کرده است! دقیقا هیچکس نمی داند که پشت این بازی چه خبرهایی وجود دارد؟! فقط تنها یک چیز مشخص است و آن هم این است که تولید کننده این معما، به دنبال باهوش ترین افزاد در سرتاسر این کره خاکی است.

معمای اینترنتی

به گفته میلیون ها کاربر معمای سیکادا 3301 به عنوان سخت ترین چالش و معما در جهان است. لازم به ذکر است که این معما همانند یک بازی است یک سری علائم ریاضیی در کنار هم قرار گرفته اند و در چند مرحله باید موفق به حل این معما شوید. با این وجود برای حل این معما شما باید بصورت آنلاین و تحت پیام های رمزنگاری شده اقدام کنید تا بتوانید پاسخ خودتان را اعلام کنید. 

از این رو این دلیل بر جلب توجه تعدادی زیادی از افراد هکر شده است که هنوز هم برای شکستن این معما غیرقابل شکست در حال تلاش هستند. تاکنون افراد زیادی از کشورهای مختلفی موفق به بدست آوردن پاسخ این معما شده اند که متعلق به کشورهای مختلف جهان اعم از ایالات متحده، ژاپ و لهستان هستند و اما هنوز هیچ پاسخی برای این سوال وجود ندارد!!

2- Can You Crack It

یکی دیگر از معماهای اینترنتی سخت دنیا، بازی Can You Crack It است که گفته می شود یک سازمان به نام GCHQ پشت این بازی است. اما بطور کلی گفته شده است که این بازی بسیار وقت گیرتر و سخت تر از بازی سیکادا 3301 است و برای حل آن به مهارت های نسبتا بیشتری نیاز دارید چرا که باید یک چالش 3 مرحله ای را با استفاده از مهارت های خود در زمینه برنامه نویسی جاوا اسکریپت و مهندسی معکوس آزمایش کنید!

معما

 با این وجود هنوز این بازی هم همانند بازی سیکادا پاسخ قطعی آن منتشر نشده است!

عجیب ترین معماهای اینترنتی در دنیا را بشناسید

2.117
این مطلب مفید بود ؟710
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : معما
وبگردی