عروسک با جوراب
در این مطلب آموزش کامل ساخت عروسک گربه با جوراب را برایتان آورده ایم, این عروسک در عین سادگی بسیار زیبا است.

ساخت عروسک گربه با جوراب

آموزش مرحله به مرحله ساختن عروسک با جوراب را در این مطلب ارائه می دهیم که با استفاده از این آموزش زیبا و کاربردی می توانید به راحتی اقدام به ساخت عروسک جورابی نموده و با صرف کمترین هزینه صاحب عروسکی زیبا و دوست داشتنی شوید. پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید و از این آموزش عروسک سازی با جوراب نهایت استفاده را ببرید.

با آموزش ساخت یک کاردستی برای کودکان در خدمت شما هستیم. آموزش ساخت عروسک پارچه ای گربه با استفاده از یک لنگه جوراب!

برای ساخت عروسک گربه چه چیزهایی لازم داریم؟

  • جوراب خاکستری ضخیم یا مخملی
  • نمد یا تکه پارچه
  • الیاف پلی استر
  • چسب پارچه
  • مداد یا صابون خیاطی
  • قیچی، سوزن و نخ همرنگ جوراب، نخ تیره یا روشن تر

عروسک با جوراب

ساخت عروسک با جوراب

قدم اول:جوراب را برعکس کنید تا داخل آن به سمت بیرون بیفتد (فقط برای کشیدن الگو) الگوی کلی گربه را بر روی جوراب رسم کنید. گوش های گربه در سمت پنجه جوراب قرار بگیرد. نشیمنگاه عروسک گربه را نیز روی پاشنه جوراب در نظر بگیرید. الگو را برش دهید.

عروسک با جوراب

آموزش ساخت عروسک با جوراب

قدم دوم:جوراب را به حالت صحیح برگردانید تا قسمت خارجی آن بیرون باشد. گوش ها رو طوری بدوزید که فرم نوک تیز خود را حفظ کنند. سپس داخل جوراب را توسط الیاف پلی استر پر کنید. دقت کنید که داخل گوش ها و سپس بدنه را به خوبی پر کنید تا عروسک گربه شما شل و ول یا وارفته نباشد.

عروسک با جوراب

مراحل ساخت عروسک با جوراب

حالا انتهای جوراب را به دقت بدوزید. مطمئن شوید که چیزی از الیاف پلی استر بیرون عروسک گربه شما نمی ماند.

عروسک با جوراب

عروسک گربه با جوراب

جوراب را برعکس کنید تا داخل آن بیرون باشد. قسمت پاشنه جوراب را مطابق شکل با گچ یا صابون خیاطی مشخص کنید. این قسمت قرار است نقش دم عروسک گربه شما را بازی کنید. توسط قیچی این بخش از جوراب را ببرید.

عروسک با جوراب

ساخت عروسک با لنگه جوراب

پس از آن که این قسمت از پاشنه جوراب را برش دادید و بیرون آن را به حالت درست برگرداندید، آن را توسط الیاف پلی استر پر کنید. درزهای آن را بدوزید و سپس دم را به بدنه عروسک گربه متصل نمایید.

عروسک با جوراب

روش ساخت عروسک با جوراب

حال باید چشم ها و خط و خال عروسک گربه را تهیه نموده و آنها را به بدنه و دم متصل کنید. برش های خطی از نمد تهیه کنید و آنها را توسط چسب مخصوص پارچه به بدنه عروسک خود بچسبانید. همچنین برش های گردی از یک نمد تیره تر یا روشن تر (بسته به رنگ جوراب) برای چشم های عروسک گربه تهییه نمایید. یک دماغ 8 شکل هم برای آن بدوزید.

آموزش درست کردن عروسک گربه اخمو با جوراب + تصاویر

489
این مطلب مفید بود ؟7118
برگرفته از فرزند من - هنر در خانه -/ح
وبگردی