عصبانی شدن مورچه

عصبانی شدن یک مورچه + عکس

کد مطلب : 11604زمان مطالعه : 2 دقیقه
مورچه آتشین که در مقابله با حریف خود به جای نیش زدن مستقیم حریف، با مانور و روش جالب دیگری عکس العمل خود را نشان می دهد و ژشتی عصبانی به خود می گیرد.

دنیای حیوانات و حشرات بسیار پیچیده و زیباست به طوری که در دنیای هرکدام شگفتی های بی نظیری وجود دارد. مورچه ها نیز یکی از گونه های اسرارآمیز و شگفت انگیز دنیا هستند که عاداتشان مانند انسان ها با یکدیگر تفاوت بسیاری دارد موجوداتی که در قسمت های مختلف از جمله زیر زمین، کوه ها و حتی در قله ها سکونت گزیده و به نماد سخت کوشی تبدیل شده اند.در این بخش با گونۀ دیگری از مورچه ها آشنا می شوید که این مورچه به خاطر نیش دردناکش به مورچه آتشین مشهور است.
مورچه آتشین به خاطر نیش دردناکش مشهور است، اما اغلب مردم نمی دانند که این موجود به ندرت از نیش خود استفاده می کند. مورچه های آتشین در مواجهه با موجودات کوچک تر مانند انواع دیگر مورچه ها به جای نیش زدن مستقیم حریف، روش دیگری در پیش می گیرند؛ آنها قطره ای زهر ترشح کرده و نیش خود را بالای سرشان در هوا تکان می دهند. این مانور بازدارنده هم چنین علامتی است که دیگر مورچه های کلونی که به کمک او بشتابند و وارد نبرد شوند.

مورچه عصبانی

البته مورچه آتشین اگر چاره ای نداشته باشد، از نیش خود در برابر مورچه های دیگر هم استفاده می کند، اما به جای آن که آن را مانند خنجر تا عمق بدن حریف فرو ببرد، بدن حریف را خراش می دهند؛ چراکه زره طبیعی مورچه ها بسیار محکم است و ضربه نیش معمولا از سطح بدن حریف برمی جهد.
تاکنون بیش از 200 نوع مورچه آتشین در سراسر زمین شناسایی شده که اغلب آن ها به انسان آزاری نمی رسانند؛ اما یک نوع از این مورچه با نام علمی Solenopsis invicta در ایالات متحده، استرالیا، چین و تایوان وجود دارد که بسیار مهاجم و خطرناک است، به طوری که هزینه های درمان نیش خوردگی، خسارت های ناشی از این مورچه و هم چنین کنترل محیط زندگی این مورچه فقط در ایالات متحده بالغ بر 5 میلیارد دلار در سال تخمین زده می شود.

عصبانی شدن یک مورچه + عکس

4.427
این مطلب مفید بود ؟243
برگرفته از خبر آنلاین - / ل
برچسب : مورچه
وبگردی