عضله سازی سریع
تغذیه ای سالم را برای عضله سازی سریع انتخاب کنید تا از عوارض روش های غیر اصولی در امان باشید. متخصصان تغذیه برخی از سبزیجات را منبع غنی پروتئین معرفی می کنند که مصرف آنها توصیه شده است.

7 نوع سبزی که غنی از پروتئین می باشد

آیا می خواهید عضلات خود را بدون مصرف گوشت پرورش دهید یا با سبزیجات عضله سازی سریع را انجام دهید؟ پس مطالب زیر را به دقت مطالعه نمایید.

اگر شما از سبزیجات برای رشد و پرورش عضلات بدنتان استفاده می کنید و اطرافیانتان به شما دائما در حال سرزنش کردن این می باشند که هرگز با سبزیجات نمی توانید این کار را انجام دهید درست است؟ خب اصلا نگران این نباشید، چون چند نوع سبزی در رشد عضلات نقش به سزایی را ایفا می کنند. در ادامه این بخش از ورزش و تناسب اندام نمناک با 7 نوع سبزی غنی از پروتئین آشنا خواهید شد.

اکنون تصور کنید که شما یک گیاه خوار هستید و زمان زیادی را در باشگاه می گذرانید و برای داشتن سیکس پک تمام تلاش خود را به نحو احسنت انجام می دهید.

با این حال، رشد و پرورش ساختمان ماهیچه هایتان کند به نظر می رسد، نسبت به افرادی که برای رشد و پرورش ساختمان ماهیچه هایشان از گوشت و تخم مرغ استفاده می کنند. در واقع این یک حقیقت میباشد، زیرا که گوشت و تخم مرغ منبع مستقیم پروتئین می باشند و در ساختن عضلات کمک می کنند و زمان کمتری را می گیرند. اما اگر از سبزیجات استفاده کنید درست است که زمان زیادی طول می کشد تا عضلات بدن شما ساخته شوند، ولی مضرات گوشت و تخم مرغ را ندارند.

جوانه یونجه

سبزیجاتی که غنی از پروتئین هستند

1. پروتئین جوانه یونجه :

یک فنجان جوانه ی یونجه حاوی 33 گرم پروتئین می باشد.مصرف آن ها به طور منظم نه تنها در ساختن عضلات کمک می کنند،بلکه در کم کردن سطح کلسترول نیز تاثیر دارند.

2. پروتئین موجود در اسفناج :

 اسفناج منبع غنی از آهن می باشد و در خون سازی بدن بسیار تاثیر دارد و البته در ساختن عضلات مصرف آن اهمیت به سزایی دارند و یک فنجان اسفناج حاوی 30 گرم پروتئین می باشد.

پروتئین اسفناج

اسفناج مفید برای عضله سازی 

3. پروتئین موجود در کلم :

کلم سرشار از فیبر می باشد و در کاهش وزن بسیار مفید می باشد و یک فنجان کلم حاوی 70 گرم پروتئین می باشد و در تولید عضلات نقش فوق العاده ای ایفا می کند.

4.مارچوبه غنی از پروتئین است : 

یک فنجان مارچوبه حاوی 134 گرم پروتئین می باشد و از آن به عنوان یک منبع گیاهی غنی پروتئین یاد می شود و به عضله سازی کمک می کند.

مارچوبه

مارچوبه یکی از سبزیجات غنی از پروتئین

5. پروتئین گل کلم :

یکی دیگر از سبزیجاتی که غنی از پروتئین می باشند گل کلم است که یک فنجان از آن حاوی 100 گرم پروتئین می باشد و در عضله سازی تاثیر خوبی دارد.

6. پروتئین کلم بروکلی :

بسیاری از انسان ها از کلم بروکلی خوششان نمی آید و با توجه به مزه و طعم آن، یک فنجان از این کلم حاوی 91 گرم پروتئین می باشد و در ساختن عضلات بسیار مفید است، به طوری که خوردن آن در ساعات معین و از پیش تعیین شده باشد.

فواید و پروتئین کلم بروکلی

فواید کلم بروکلی برای عضله سازی 

7. قارچ منبع غنی از پروتئین : 

قارچ سفید منبع غنی از پروتئین می باشد، یک فنجان قارچ حاوی 103 گرم پروتئین می باشد و گیاهی ایده آل در عضله سازی محسوب می شود.

عضله سازی سریع با 7 سبزی فوق العاده

4.250
این مطلب مفید بود ؟428
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ح.ب/ ف.ن
برچسب : عضلات
وبگردی