سکسکه جنین
“سکسکه جنین” یک ضربه نرم است که مدام تکرار می شود و در اواخر سه ماهه دوم بارداری به بعد احساس می شود خوردن آب به رفع این حالت کمک می کند.

سکسکه جنین چه معنی دارد و چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟

زمانی که باردار هستید، حرکات مختلف نوزاد را در درون شکم خود تجربه خواهید کرد که با گذشت زمان قوی تر و بیشتر می شوند. همراه با لگد، پیچیدن، و جابجایی نیز می توانید سکسکه کودک را احساس کنید. و اگر این اولین بارداریتان است، ممکن است شگفت انگیز، گیج کننده و ترسناک باشد، اما نگران نباشید!

سکسکه جنین چیست؟

سکسکه جنین در رحم حرکات کوچکی هستند که دیافراگم با شروع تنفس نوزاد انجام می دهد.هنگامی که کودک تنفس می کند مایع آمنیوتیک وارد ریه ها می شود و باعث می شود که دیافراگم منقبض شود.آن ها بخش طبیعی رشد جنین هستند و به ندرت یک مشکل از بندناف را نشان می دهند.

مشکلات جنین

چرا جنین دچار سکسکه می شود؟

چرا کودکان در رحم سکسکه می کنند؟

سکسکه علائم رشد کودک در رحم را نشان می دهد. دلایل پشت وقوع سکسکه نوزادان به شرح زیر هستند:

انقباضات در دیافراگم به همان شکل که در بالا گفته شد، فاکتورهای اصلی نقش مهمی در سکسکه کودک در رحم هستند. وقتی جنین وارد مایع آمنیوتیک می شود، انقباض دیافراگم منجر به سکسکه بیشتر می شود.

رشد واکنش ها، که در آن جنین سعی دارد انگشت یا انگشت شست را بکشد، ممکن است منجر به سکسکه شود. مغز برای تمرین برگشت به هنگام بلعیدن غذا یا دفع ضایعات که ممکن است منجر به سکسکه جنین شود، لازم است. این یک فرآیند سالم است که با آن ماهیچه های قلب و تنفس را تقویت می کند.

فشردگی نخاع نیز می تواند منجر به سکسکه شود که بندناف جنین در امتداد گردن جنین حرکت می کند و جریان اکسیژن را محدود می کند. 

چه زمانی سکسکه جنین مشترک هستند؟

در آخر سه ماهه دوم، سکسکه را احساس خواهید کرد و چنانچه در بخش سلامت نمناک اشاره شده است در سه ماهه سوم، قوی تر می شوند و این معمولاً بعد از نه هفته بارداری است که بازوها و پاها در حال رشد هستند. هنگامی که زمان دوران بارداری افزایش می یابد، سکسکه با همان شدت احساس نمی شود و فرکانس آن ها کاهش می یابد و شما به زایمان نزدیک تر می شوید.

 اگر سکسکه در طی سه تا چهار هفته بدتر شود، می تواند یک مساله بندناف باشد که به مراجعه پزشک نیاز دارد. 

چگونه آرامش کودک را فراهم کنیم ؟

اگرچه سکسکه نوزاد کاملاً طبیعی هستند، گاهی اوقات ممکن است آزاردهنده باشند. آن ها حتی ممکن است حواستان را پرت کنند یا مزاحم شما شوند و از خوابتان جلوگیری کنند. اقدامات زیر می توانند به مقابله با ناراحتی کمک کنند. 

-با پیاده روی ممکن است حرکات موزون سکسکه را آرام کند. این کار موقعیت نوزاد را تغییر می دهد و دیافراگم را آسوده می کند. این حتی باعث خواب بچه هم می شد.

 -آب بیشتری بنوشید، زیرا سکسکه زمانی که دچار کم آبی بدن هستید بیشتر خواهد شد. 

-خوردن میان وعده و یا وعده غذایی حاوی پروتیین، به بدن شما کمک می کند که آرام بگیرد و به خواب نوزادتان کمک کند.

 -نفس خود را نگه ندارید تا از شر سکسکه خلاص شوید، زیرا ممکن است برای کودک خطرناک باشد.

حرکات جنین در رحم

علت سکسکه جنین و نحوه رفع آن

آیا این حالت سکسکه است یا لگد زدن؟

تمایز بین سکسکه یا ضربه نوزاد با حرکت به اطراف ممکن است.

در برخی موارد، کودک شما اگر در وضعیت مشابه احساس ناراحتی کند، یا زمانی که چیزی سرد یا داغ بخورید، حرکت می کند. حرکات بخش های مختلف شکم خود را احساس خواهید کرد و اگر موقعیت خود را تغییر دهید، ممکن است توقف کنند. این ها به لگد زدن مشهور هستند. 

اگر کاملاً بی حرکت هستید و از تنها بخشی از شکم تان حرکت می کنید، به احتمال زیاد سکسکه می کنند. ممکن است زمانی برای درک و شناسایی این حرکات به شما کمک کند. 

چه زمانی برای سکسکه جنین باید به پزشک مراجعه کرد؟

اگر یک افزایش ناگهانی در سکسکه را تجربه کنید، به عنوان مثال، اگر آن ها بیشتر از همیشه دوام بیاورند و قوی تر از همیشه شوند، باید با یک پزشک تماس بگیرید. سونوگرافی به پزشک کمک می کند که شرایط نوزاد را درک کند. این هم چنین دلیلی است که شما باید به حرکات کودک توجه کنید. 

سوالات متداول: 

1. آیا سکسکه جنین یکی از نشانه های زایمان است؟

خیر، سکسکه جنینی نشانه نیروی کار قریب الوقوع نیستند. تکرار آن ها معمولاً با نزدیک شدن به زمان زایمان کاهش می یابد. 

2. معمولا سکسکه جنین چقدر طول می کشد؟

سکسکه معمولاً چند ثانیه یا چند دقیقه طول می کشد. اگر بیش از 15 دقیقه ادامه داشت، می تواند دلیل نگرانی باشد و شما باید به پزشک مراجعه کنید. 

3. آیا سکسکه جنینی که بیش از 20 دقیقه طول بکشد، طبیعی است؟

بله، بعضی اوقات سکسکه می تواند به مدت 20 دقیقه یا بیشتر ادامه پیدا کند. این شرایط به توجه پزشک نیاز دارد و ممکن است کودک برای برگشت کار ارزیابی شود. در دوران بارداری، پی گیری حرکات نوزادتان ضروری است.

از اضطراب غیر ضروری اجتناب کنید و آرامش خود را حفظ کنید. در اغلب موارد، سکسکه کودک دلیل نگرانی نیست اما بهتر است پزشک خود را ببینید که می تواند از یک فراصوت برای تشخیص حرکات جنین استفاده کند.

توقف سکسکه جنین

چه مدت زمان سکسکه جنین طبیعی است؟

سکسکه جنینی باعث چه احساسی می شود؟

سکسکه جنینی یک حرکت سریع و تکراری هستند که شما می توانید تشخیص دهید که قطعاً از نوزاد خواهد آمد. در این بخش نکات دوران بارداری در نمناک توضیح داده شده است که در ابتدا ممکن است فکر کنید این یک ضربه نرم است، اما بعد دوباره و دوباره تکرار خواهد شد و، بله، دوباره.

اگر توجه زیادی داشته باشید، متوجه خواهید شد که ریتم بازتاب سکسکه بزرگسالان، که توسط حرکات دیافراگم نیز ایجاد می شوند - اما البته در نسخه رشد شده، به جای مایع آمنیوتیک، با هجوم هوای آزاد دنبال می شوند. 

سکسکه جنینی:هر چند وقت یکبار عادی است؟

از آنجا که هر بارداری منحصر به فرد است، هیچ قانون سخت و سریعی وجود ندارد که بگوید چه میزان تکرار باید رخ دهد یا نباید اتفاق بیفتد. سکسکه جنینی می تواند به طور تصادفی و گاهی اوقات چندین بار در یک روز رخ دهد.

با این حال، بعضی از بچه ها زیاد سکسکه نمی کنند و این هم خوب است، تا وقتی که شما حرکات دیگر را در شکم احساس می کنید.زمانی که سه ماهه سوم شروع می شود، احتمالاً با ریتم های کودک آشنا می شوید.

این نیز زمانی است که شما به احتمال زیاد سکسکه جنین را احساس خواهید کرد، که سپس به هنگام نزدیک شدن به زمان زایمان، کاهش خواهد یافت.

 چطور می توان مطمئن شد که رفتار شما عادی است؟

به غرایز خود اعتماد کنید. هرگز در تماس با پزشک خود تردید نکنید. اگر چه سکسکه جنین کاملاً طبیعی و سالم برای کودک هستند، اما هر گونه نگرانی هایی که در مورد حرکات کودک دارید باید بلافاصله مورد توجه و نظارت قرار گیرد. 

چگونه می توان سکسکه را متوقف کنیم؟

در حالی که سکسکه در رحم طبیعی هستند، اما همه اینها می توانند کاملاً حواس پرت کننده باشند، به خصوص اگر یک جلسه کاری دارید. اما همانطور که در مورد سکسکه وجود دارد، یک روش مطمئن برای جلوگیری از سکسکه کودک در رحم وجود ندارد.

حلقه نشان می دهد که تغییر مواضع، راه رفتن در اطراف و نوشیدن آب ممکن است کارساز باشد، زیرا هر محرک جدید باعث تشویق کودک به تعویض دنده می شود. اما بهترین راه برای مقابله با سکسکه جنین؟ به راحتی می توان آن ها را در آغوش گرفت و گفت:" اینها یکی از چیزهایی هستند که بخشی از دوران بارداری هستند.

طول سکسکه جنین

موثرترین روش ها برای برطرف کردن سکسکه جنین 

چگونه می توان سکسکه جنین در رحم را متوقف کرد؟

مادران در هفته های 36 در تشخیص سکسکه کودک در رحم متخصص می شوند.اما آن ها همیشه نگران این هستند که چه کاری می تواند برای مقابله با این مشکل انجام شود.

چند چیز وجود دارد که مادران می توانند سعی کنند سکسکه جنینی را کاهش دهند، اما هیچ راه مطمئنی برای درمان نوزادتان در رحم وجود ندارد.

پزشکان معمولاً موارد زیر را پیشنهاد می کنند:

  • خوردن غذاهای مقوی با پروتئین، زیرا به استراحت کودک کمک می کند و سکسکه را در رحم کاهش می دهد.
  • مصرف آب بیشتر برای سکسکه ممکن است به خاطر مایعات کم در بدن شما باشد.
  • استراحت کنید و خواب کافی داشته باشید و یا چرت بزنید.
  • شمردن تعداد ضربات و مدت آن در مرحله آخر بارداری به شما کمک می کند تا حرکات نوزادتان و پیشرفت او را حفظ کنید.
  • از نگه داشتن نفس خود خودداری کنید، زیرا به شما و یا سکسکه نوزادتان در رحم کمک می کند.

 

قاطع ترین دلایل سکسکه جنین همراه با تمامی اطلاعات لازم

4.5211
این مطلب مفید بود ؟18823
منبع : momjunction / thebump / parenting / بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
وبگردی