علیرضا فغانی

دستمزد علیرضا فغانی در جام جهانی 2018 چقدر است؟

تاریخ انتشار : 16 فروردین 1397کد مطلب : 66510زمان مطالعه : 2 دقیقه
هفته قبل فیفا لیست داوران انتخاب شده برای جام جهانی را منتشر کرد که در آن نام علیرضا فغانی، محمدرضا منصوری و رضا سخندان به عنوان نمایندگان ایران برای قضاوت در جام جهانی روسیه 2018 به چشم می خورد.

علیرضا فغانی در روسیه چقدر دستمزد می گیرد

فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) 36 داور (داور اصلی و کمک داور) را برای مسابقات جام جهانی 2018 روسیه انتخاب کرده است که علیرضا فغانی داور بین المللی کشورمان یکی از 36 داور حاضر در جام جهانی 2018 خواهد بود.

UOL Esporte امروز حقوقی که داوران برای قضاوت در جام جهانی دریافت می کنند را منتشر کرده است که البته این دستمزد برای همه افراد یکسان نیست. فیفا طبق تجربه و پیشرفت شغلی خود داوران را به دسته های مختلف تقسیم می کند.

داوران بزرگی مانند فیلیکس بریش، چاکر و پیتانا برای حضور در روسیه 57 هزار یورو گرفته و برای قضاوت در هر مسابقه نیز 2500 یورو دریافت می کنند. کمک داوران نیز نیز 20 هزار یورو برای حضور و 1600 یورو برای هر بازی می گیرند و به نظر می رسد اگر فغانی در لیست دریافت کنندگان حداقلی هم قرار بگیرد، درآمد بالایی دریافت خواهد کرد.

علیرضا فغانی

دستمزد علیرضا فغانی در جام جهانی 2018

بیوگرافی علیرضا فغانی

علیرضا فغانی متولد 1 فروردین 1357 - کاشمر می باشد. او از سال 2008 وارد لیست داوران بین المللی شده است. وی درلیگ برتر فوتبال ایران داوری می کند.

علیرضا فغانی در خانواده ای فوتبالی و ورزشی بزرگ شده است. پدر او محمد فغانی، داور فوتبال بوده است. علیرضا فغانی به عنوان بازیکن در تیم نوجوانان بانک ملی حضور داشته است و سابقهٔ حضور در تیم های شهاب خودرو، اتکا و نیروی زمینی را دارد. او سابقهٔ بازی در لیگ دسته دوم فوتبال ایران را نیز به عنوان بازیکن دارد، اما در نهایت داوری در فوتبال را به حضور در فوتبال به عنوان بازیکن ترجیح داد.

از برخی قضاوت های مهم او می توان به دیدار دیدار رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا 2014، دیدار فینال جام ملت های آسیا 2015، دیدار فینال جام باشگاه های جهان 2015، دیدار فینال فوتبال المپیک 2016 ریو و دیدار نیمه نهایی جام کنفدراسیون ها 2017 نیز اشاره کرد.  فغانی در ایران نیز سابقهٔ قضاوت در فینال جام حذفی و شهرآورد تهران را نیز دارد.

دستمزد علیرضا فغانی در جام جهانی 2018 چقدر است؟

54
این مطلب مفید بود ؟40
برگرفته از ورزش 3 - ویکی پدیا / ر
وبگردی