علیرضا منصوریان

چالش های علیرضا منصوریان در لیگ برتر

تاریخ انتشار : 25 مرداد 1396کد مطلب : 54849زمان مطالعه : 3 دقیقه
علیرضا منصوریان سرمربی تیم فوتبال استقلال با یک چالش دو جانبه هم ازسمت هافبک دفاعی و هم هافبک های بازیساز مواجه است.

علیرضا منصوریان با چالش های جدیدی روبروست

تیم فوتبال استقلال در فصل هفدهم در پست هافبک، فرشید اسماعیلی، روزبه چشمی، امید نورافکن ، امید ابراهیمی، فرشید باقری ، داریوش شجاعیان، و مجتبی جباری وسرور جپاروف را در اختیار دارد و به نظر می رسد برای ادامه فصل جدید علی منصور با چالش های متعددی روبرو است.

در 3 بازی گذشته لیگ برتر به دفعات زیاد نظاره گر تغییر در ترکیب و آرایش تیم و ناهماهنگی در تیم آبی های پایتخت بودیم و از طرفی تعداد کم فورواردهای استقلال می تواند گواه این مساله باشد که آبی ها و منصوریان خیلی زود به بن بست خورده اند و باید دید چطور مشکل تعداد بازیکنان خود را حل خواهند کرد و منصوریان در طول فصل از چه بازیکنانی استفاده خواهد کرد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال با یک چالش دو جانبه هم ازسمت هافبک دفاعی و هم هافبک های بازیساز مواجه است و حتی اگر فرض را بر این بگیریم که 2 تعویض از 3 تعویض برای این 2 پست کنار گذاشته شود، باز هم تعداد قابل توجهی از بازیکنان بیرون می نشینند که این وضعیت در دراز مدت می تواند منصوریان را تحت فشار قرار بدهد، چرا که آینده ی بازیکنان در هاله ای از ابهام قرار میگیرد و همچنین این بازیکنان میلیاردی تا اخر فصل راضی به روی نیمکت نشستن نیستند.

هم اکنون محسن کریمی هافبک آبی ها که به دلیل عمل جراحی نامش از لیست استقلال تا نیم فصل خارج شد شروع به کری خوانی در قبال هم پستی های خود و دیگر بازیکنان تیم کرده است .کریمی در صحبت هایی اعلام کرده که فوتبالیست نیستم اگر قائدی برایم زنگ خطر باشد!

 

 علیرضا منصوریان

چالش های جدید برای علیرضا منصوریان

 یکی از راه حل ها برای حفظ چنین تیمی بازی با روش چرخشی بین بازیکنان است که باز نیمکت نشینی ستاره های آبی ها را در پی خواهد داشت. حرکت چرخشی در بحث پست هافبک ها می تواند تیمی را به سوی فنا و نابودی ببرد و گاه ممکن است تیمی را به موفقیت های چشمگیر برساند وموفقیت در این روش مستلزم مدیریت صحیح بازیکنان از سوی کادرفنی و باشگاه است.

در واقع این دو عامل می توانند مانع از بروز ناراحتی بازیکنان در زمان نیمکت نشینی شود و با ارائه دلایل مستدل آنها را به بازی در آینده ای نه چندان دور امیدوار نگه دارد. راهکار دیگری که می تواند انتخاب چنین مسیری را به موفقیت نزدیک تر کند این است که مدیریت این تیم پایتخت حقوق بازیکنان را سروقت پرداخت کند تا آنها که در ترکیب قرار نمی گیرند لااقل دلخوش به پرداختی های سروقت باشگاه باشند.

در این میان یک نکته از اهمیت بیشتری برخوردار است و آن هم عدم مدیریت منصوریان در بحث بازیکنان است چرا که با توجه به رفتارهایی که این سرمربی در مورد بازیکنان داشته آن طور که باید حرفش همانند مربیانی همچون کی روش و برانکو برش نداشته است و به طور حتم سرمربی استقلال هیچ گاه از لحاظ تنبیه بازیکن به پای برانکو و کی روش نخواهد رسید.

تا به اینجای کار مدیریت و سرمربی تیم آن طور که باید نتوانستند مقابل بازیکنان تیم رفتار خشن و إخراجی داشته باشند و به مراتب این کار ها شرایط را تنها برای منصوریان سخت می کند چرا که این مربی با بازی ندادن به بازیکنانی که اکثرا در یک پست هستند ترافیک ایجاد می کند و به نسبت بازیکنان نیز با این شرایط راه حسادت را در پیش می گیرند.

چالش های علیرضا منصوریان در لیگ برتر

51
این مطلب مفید بود ؟10
برگرفته از افکارنیوز/ی
وبگردی