عوارض تنبیه بدنی
عوارض تنبیه بدنی بعد از جسم مستقیما روح و روان کودک را نشانه می رود ، والدینی که دوست ندارند آنچه که نباید را در شخصیت و رفتار فرزندشان نبینند بایستی درمورد تنبیه فیزیکی حساسیت بالایی داشته باشند.

عوارض تنبیه بدنی روی شخصیت و آی کیو کودک

تنبیه فیزیکی در سال های گذشته یکی از مشکلات قابل بحث بوده است ،اگرچه تنبیه فرزند یک مسئله و راهکار شخصی است که شاید تصور نشود روی برخی از ابعاد کودک تاثیر گذار است اما محققان بیان می کنند عوارض تنبیه بدنی روی شخصیت و آی کیو تاثیر میگذارد ، تاثیراتی که نتیجه ی تحقیقاتی دقیق و مطالعات کامل است و در این بخش از نمناک با آنها آشنا می شوید.
محققان زمان زیادی را صرف فهمیدن تاثیرات منفی فیزیکی روی ذهن کرده اند و در این زمینه کتابهایی به چاپ رسیده است.
 
عوارض تنبیه بدنی

عوارض روانی و ذهنی تنبیه بدنی کودک

عوارض تنبیه بدنی یا همان تنبیه فیزیکی روی آیکیو کودک

محققان بین دو گروه مطالعاتی انجام داده اند به این ترتیب که 806کودک بین 4 تا 2 سال و 704 کودک بین 5 تا 9 سال را از این لحاظ بررسی کردند، 4سال قبل این گروه را دوباره مورد بررسی قرار دادند متوجه شدن آی کیو کودکان 4 تا 2 سال که تنبیه نشده اند 5 درجه نسبت به آنهایی که تنبیه شده اند همچنین کودکان 5تا 9 که تنبیه نشده اند دو درجه ای کیو بالاتری دارند در نتیجه هر چقدر تنبیه کودکان بیشتر باشد رشد ذهن آنها باسرعت کمتری صورت می گیرد.
محققان افزوده اند همه والدین کودک باهوش دوست دارند پس باید از کتک زدن و درست کردن اشتباهات کودکان از این طریق خودداری کنید.
تنبیه برای کودکان استرس و نگرانی ایجاد می کند مخصوصا برای آن دسته از افرادی که سه بار در هفته یا بیشتر تنبیه می شوند فشار روانی ناشی از استرس می تواند باعث نگرانی و وحشت زدگی همیشگی آن ها یا حتی دل اشوبه میشود این نشانه با کاهش آی کیو همراه است.
عوارض تنبیه بدنی

عوارض تنبیه بدنی فرزند در رفتار و شخصیت او

عوارض تنبیه بدنی روی شخصیت کودک

طبق اطلاعات منتشر شده در مجلات روانشناسی خانواده و کودک آنهایی که مورد تنبیه قرار می گیرند بیشتر با والدینشان درگیرند و اخلاق های ضد اجتماعی وپرخاشگری و مشکلات عقلی درآنها بالاتر است و همان طور که می دانید خروجی تنبیه فیزیکی رفتار قابل قبولی نیست و دقیقا بر خلاف چیزی می شوند که والدین انتظار دارند.

عوارض جدی تنبیه بدنی روی شخصیت و آی کیوی کودک

4.345
این مطلب مفید بود ؟396
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ز.ن
وبگردی