عوارض کم آبی و کم تحرکی
آب به تنظیم دمای بدن و عملکرد مناسب قلب کمک می کند و به همین دلیل کم آبی و کم تحرکی در بدن شما عوارض زیادی برای سلامتی تان دارد.

اتفاقات نگران کننده و عوارض کم آبی و کم تحرکی در بدن

آب دمای بدن شما را تنظیم می کند و مفاصل را روغن می دهد این کمک می کند که مواد مغذی حمل شوند تا به شما انرژی داده و سلامت را حفظ کند. اگر شما هیدراته نشده باشید، بدن نمیتواند در بالاترین سطح خود عمل کند.

همانطور که در ادامه این بخش از سلامت نمناک بیشتر خواهیم گفت شما ممکن است احساس خستگی، گرفتگی عضلانی، سرگیجه یا سایر نشانه های جدی داشته باشید. بیشتر بدن ما از آب است همانطور که می دانید، بدن شما از 60 درصد آب تشکیل شده است.

برای کمک به قرار دادن این عدد در منظر، بگذارید وزن متوسط ​​مردان و زنان بالای 20 سال را در نظر بگیریم. در هر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)، میانگین وزن مردان بالغ بالای 20 سال، حدود 195 پوند (88.5 کیلوگرم) است و زنانی که بیش از 20 سال سن دارند، حدود 168 پوند وزن دارند (76.2 کیلوگرم). بنابراین، میانگین وزن آب یک مرد 117 پوند (53 کیلوگرم) است و میانگین وزن یک زن 101 پوند (45.8 کیلوگرم) است.

عوارض کم آبی

عوارض کم آبی و کم تحرکی در بدن

مهم ترین عملکردهای واقعی و تصریح شده آب

  • تنظیم دمای هسته بدن
  • حفاظت از مفاصل، سیستم عصبی و بافت
  • حذف سموم و زباله
  • کنترل هضم
  • تغذیه سلول ها و دیگر اجزای بدن

در اینجا چیزی ارزشمند است:

یک فرد، بسته به تجمع چربی، می تواند بین 30 تا 40 روز بدون غذا زنده بماند، اما این مهم برای فقط یک هفته تا 10 روز بدون آب است.

فواید آب برای بدن

آب به تنظیم دمای بدن کمک می کند

تمرین و هیدراته مناسب

بدن ما عمدتا از طریق عرق ، دفع ادرار (ادرار کردن) و اسهال (مدفوع کردن) آب از دست می دهد سایر روش هایی که ما H2O از دست میدهیم ،عبارتند از ؛اژیم غذایی، داروها، استرس و تغییرات دما. هنگامی که ورزش می کنیم، دمای بدن ما افزایش می یابد و ما عرق می کنیم.

در حالی که تمرین ممکن است تا حدودی بر دیگر سیستم هایی که باعث از دست دادن آب می شود، تاثیر بگذارد، افزایش چشمگیر تولید عرق را شاهد خواهیم بود ؛ در یادداشت فوق، مهم است (به معنای واقعی کلمه)که قبل، در طول و پس از ورزش کردن آب مصرف کنید.

اگر هیدراته کافی نداشته باشیم، به هر دلیلی، مشکلات بهداشتی و سلامتی جدی ممکن است رخ دهد در این بخش از سلامت نمناک چیزهایی وجود دارد که ممکن است به بدن شما آسیب برساند.

عوارض کم تحرکی

در هنگام تمرین نوشیدن آب را فراموش نکنید

عوارض جدی هنگامی که شما آب کافی را در طول یک روز کاری مصرف نکنید

1. تمرکز را از دست می دهید

مغز شما نیاز به هیدراتاسیون مناسب برای عملکرد مناسب دارد با توجه به تعادل پیچیده ای از مواد شیمیایی ، از دست دادن آب بدن، فعالیت های انتقال دهنده های عصبی مغز را مختل می کند، که می تواند حافظه کوتاه مدت را مختل کند و مانع تمرکز و توجه شود.

2. ورم میکنید

در حالی که مصرف آب کم و ورم ممکن است متناقض باشد،اما اینطور نیست. اگر بدن تشخیص هر گونه عدم تعادل مایع را بدهد، ممکن است یک وضعیت به نام ادما ایجاد شود. ادما باعث ایجاد مایع در پوست و بافت می شود و ظاهر متورم را ایجاد می کند.

3. عملکرد نامناسب قلب

مصرف آب برای انقباض مناسب و گسترش عروق خونی ضروری است. کمبود آب موجب ضخیم شدن خون می شود، بنابراین رگ های خونی را مختل می کند سپس رگ ها باریک تر می شوند که فشار بیشتری بر قلب می گذارد این ممکن است منجر به تنگی نفس و فشار خون بالا شود.

عوارض کم آبی بدن

مصرف کافی آب به سلامت قلب کمک می کند

4. ایجاد درد و بی حالی

صحبت از انقباض و گسترش شد، عضلات ما نیز به آب نیاز دارند آب نیز کاتالیزور است؛ گرفتگی عضلات یک نشانه برای نیاز بدن به مصرف آب بیشتر است.

5. بر روی تمرین اثر میگذارد

آب برای تولید انرژی ضروری است. بدن در طول دوره فعالیت جسمانی، این انرژی را بسیار سریع مصرف می کند. این رابطه فیزیکی به توضیح اینکه چرا مصرف H2O در طول تمرین نیز ضروری است، کمک می کند.

6. کاهش چربی وزن

در یک مطالعه منتشر شده در مجله Clinical غدد و متابولیسم، مصرف فقط 17 اونس آب - کمی بیش از دو فنجان - باعث افزایش میزان متابولیسم در حدود 30 درصد در مردان و زنان سالم میشود. در حالی که این تحقیق هیچ عدد مربوط به آب، متابولیسم و ​​کار کردن را ارائه نمی دهد، می توان به راحتی فرض کرد که مصرف کافی H2O قبل، در طی و پس از کار، به طور قابل توجهی باعث کاهش سرعت سوخت چربی می شود.

تغییر در بدن با کم آبی بدن

کاهش چربی وزن از عوارض کم آبی برای بدن

7. سن واقعی

اگر توجه شما در مطالب قبل جلب نشده، اکنون جلب میشود، در حالی که آب آشامیدنی شما را کاملا سالم نمی سازد، شواهد فراوانی وجود دارد که به سلامت پوست کمک می کند - از جمله الاستیک و صاف بودن پوست.

8. حذف سموم

همانطور که شما احتمالا می دانید، ما در طول تمرین با تعریق فراوانی روبرو می شویم. تعریق شدید به حذف سموم کمک می کند. علاوه بر این، آب آشامیدنی باعث تشدید هوشیاری می شود و منجر به حذف سموم بیشتر از زمانی که سطح H2O ما پایین است.

9. بیشتر میخورید

نوشیدن آب اشتها را باز می کند. حداقل برای این دو دلیل وجود دارد. اول، آب باعث می شود ما احساس سیری برای طولانی مدت نداشته باشیم. دوم اینکه، حمل و نقل مواد مغذی، از جمله فیبر و پروتئین را قادر می سازد در حالیکه ممکن است در طی تمرین احساس گرسنگی نکنید، احتمالا بعدا احساس آن را خواهید داشت.

نوشیدن آب

افزایش اشتها با نوشیدن آب

10. شما می توانید ریسک کنید

آب پایه زندگی است. چه ورزش بکنید یا خیر. همه ما داستان های تاسف بار از افرادی که در طی ورزش شدید از کمبود آب رنج می برند شنیده ایم. در شرایط نامطمئن، قبل ، در طی و پس از تمرین، ضروری است که آب بنوشید.

نکاتی برای داشتن آب کافی بدن

  • 17 اونس آب قبل از تمرین، مصرف کنید.
  • همیشه در هنگام کار بطری را با خود نگه دارید.
  • قبل از ترک ورزشگاه یا محل تمرین، تمام محتویات بطری خود را بنوشید.
  • آب را سرد یا خنک بنوشید ، که به پایین نگه داشتن دمای هسته کمک می کند.

10 اتفاق بد که در بدن کم آب و کم تحرک رخ می دهد + عوارض کم آبی

4.510
این مطلب مفید بود ؟91
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
وبگردی