حذف وعده غذایی
حتما شما هم مثل خیلی از افراد با حذف وعده غذایی قصد لاغر شدن دارید,اما برعکس حذف وعده اصلی غذایی باعث چاقی میشود.

حذف وعده غذایی به لاغری کمک میکند؟

همیشه این باورهای غلط روی رفتارها و عادت های غذایی ما تأثیر می گذارد اما این گفته ها تا چه اندازه درست و قابل اعتماد هستند؟ آیا برای لاغر شدن حتماً باید از وعده های غذایی صرف نظر کرد ؟ برای جواب به این پرسش ها با ما همراه باشید.

مهم ترین مساله در سبک زندگی سالم، پیروی از یک رژیم غذایی مناسب و داشتن تحرک کافی است. متاسفانه این روزها بنا به دلایل مختلف تحرک افراد کم شده و بعضا کمتر کسی ورزش می کند. از سوی دیگر از آنجا که چاقی و اضافه وزن معضل جامعه امروزی است، افراد مبتلا به دنبال راه حلی سریع برای کاهش وزن هستند. به عنوان مثال برخی از این افراد یکی از وعده های اصلی غذایی را حذف می کنند. درحالی که کم خوری های غلط منجر به چاقی می شود.

حذف وعده غذایی

عواقب حذف وعده غذایی

به عبارتی، کسانی که وعده صبحانه یا شام را به امید کم کردن وزن حذف می کنند، باید بدانند این روش درست نیست چون بعد از مدتی بدن این پیام را دریافت می کند که انرژی کافی دریافت نمی کند. در نتیجه آن را ذخیره می کند و فرد مستعد چاقی بیشتر می شود.
بنابراین نخوردن صبحانه، ناهار یا شام یا صرفا میوه خواری یا گیاهخواری صفر یا از همه بدتر حذف کامل نان و برنج از برنامه غذایی، اگرچه ممکن است باعث کاهش وزن شود اما بعد از مدتی کوتاه دوباره وزن اضافه باز می گردد آن هم بیشتر از قبل.

با حذف یکی از وعده های غذایی بدتر چاق میشوید

3.813
این مطلب مفید بود ؟103
برگرفته از سلامانه -/ح
وبگردی