غلبه بر ترس
جالب است بدانید بدن توانایی دارد که می تواند برای غلبه بر ترس ، استرس و حتی دردهای جسمی مثل یک سلاح قوی عمل کند کافیست راه قرار گرفتن در آن را بدانید و اجرا کنید.

بدن شما می تواند به شما در غلبه بر ترس های شما کمک کند

ممکن است که پس از خواندن تیتر این مطلب ، احساس کنید که این امر امکان پذیر نیست . با این وجود ، لازم است که بگوییم این کار امکان پذیر است ولی در ابتدا کمی سخت می باشد . اغلب ترس های ما باعث می شوند که ما گام های عظیمی به سوی پسرفت برداریم تا از روبرویی مجدد با این ترس ها که می توانند ما را تخریب کنند ، جلوگیری کنیم .
گاهی اوقات ما در مقابل ترس هایمان ، تسلیم می شویم زیرا نمی توانیم از عهده ی جلوگیری آن بر آییم در این مواقع همیشه می گوییم که شانس با ما همراه نیست و شانس نداریم . در ادامه این مطلب نمناک به قابلیت بدن که برای غلبه بر ترس و درد فعال می شود خواهیم پرداخت.
غلبه بر ترس

عکس العمل های بدن برای غلبه بر ترس

دروغ راهی برای غلبه بر ترس

بدن ما دروغی که به خودمان می گوییم را باور می کند 
گاهی اوقات ممکن است که شما احساس سردرد وحشتناکی داشته باشید که ممکن است از نظر شما این فکر را در سر داشته باشید که هیچ گاه خوب نخواهد شد .شما از این احساس ، به بدی برداشت خواهید کرد که می تواند در روحیه شما موثر باشد و از آن یک کوه برای خود ساخته اید . اضطراب می تواند نتیجه تجربیات ارتباطی ما انسان ها باشد که در آن رابطه ها این ترس را داشتیم که ممکن است طرف مقابلمان ترکمان کند و آنها را از دست دهیم.
گاهی اوقات ممکن است بدون هیچ سرو صدایی سر درد های مزمن و بد و وحشتناکی به سراغمان بیایند و این نوع سردرد ها که طی هیچ اتفاقی می افتند ، تنها به دلیل طرز فکر خودمان می باشد . البته این بدین معنا نیست که بدن شما به شما صدمه می زند . آن بدین معناست که تنها فقط در حال گفتن این است که بدن شما نیاز به تغییر چیزی دارد .با این حال بدن ما در این مرحله چه کاری انجام می دهد ؟اغلب هیچ کاری انجام نمی دهیم و این هشدارها را نادیده می گیریم .
اگر می خواهید از این ترس ها خلاصی یابید ، باید فکر آنها را از سر خود بیرون بیندازید و نادیده گرفتن ترس ها یک امری ضروری می باشد که می تواند بسیار موثر باشد و تنها به طرز فکر شما بستگی دارد و اگر بتوانید طرز فکرتان را تغییر دهید می توانید زندگی بدون دغدغه ایی داشته باشید و هیچ مشکلی به سراغتان نیاید .
ترس های شما خودبخود از شما دور نمی شوند ، به عبارتی شما باید به مقابله با آنها بپردازید که آنها را از خود دور کنید و این هم لازم است که بگوییم ترس های شما مطابق فکر و تصمیماتی که شما می گیرید یا می مانند یا به کل از شما دور می شوند .
غلبه بر ترس
توانایی که در بدن برای غلبه بر ترس و درد وجود دارد
این درست است که روبرو شدن با ترس هایتان ممکن است به شما صدمه بزند و آسیب آن می تواند چنان بد باشد که از خودتان فرار کنید و این درد می تواند به آرامی در شما رشد کند و باعث تضعیف شما شود . برای مثال ممکن است که اسهال بنابر ترس و طرز فکر شما به اگزما تبدیل شود و یا یک سردرد ساده به میگرن تبدیل شود که می توانند باعث بروز عوارض ناسالم و وحشتناکی در شما شوند .

برای غلبه بر ترس به هشدارهای بدنمان گوش دهیم

با دیدن این تیتر شاید احساس خوبی نسبت به آن نداشته باشید و این سوال برایتان پیش بیاید که چرا باید به هشدارهای بدنمان گوش دهیم ؟!خب لازم است که بگوییم با نشان دادن عکس العمل به آن از آسیب رسیدن به قسمتی که هشدار می دهد ، می توانید از صدمه ها و آسیب های جدی جلوگیری نمایید و با این کار به نحوی زندگی شما دگرگون می شود .
گاهی ترس ها واقعی نیستند و می توانند از طریق اعتقادات و از سر برداشت ها و فکر ما به وجود بیایند و بنابراین لازم است که از هر چیزی به بدی برداشت نکنیم و به یاد داشته باشیم که همه چیز به خودمان بستگی دارد و ما می توانیم تصمیم بگیریم که چه چیزی تبدیل به ترس شود یا تبدیل به خاطره خوب و یا تبدیل به یک کابوس وحشتناک شود .

غلبه بر ترس و درد با دروغی که بدن باور می کند

2.522
این مطلب مفید بود ؟1111
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ف.ن
وبگردی