غیر فعال کردن نوتیفیکیشن
صدای نوتیفیکیشن های مختلف همزمان با روشن کردن اینترنت، یکی از معضلات می باشد که در این گزارش با غیر فعال کردن نوتیفیکیشن برنامه های مختلف آشنا خواهید شد.

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن برنامه های مختلف

نوتیفیکیشن ها یا به عبارتی اعلان برنامه های مختل، ابزاری هستند که ما از طریق آنها از پیغام های جدید مطلع خواهیم شد که بیشتر با صدا و ویبره هستند. اما همیشه صدای این اعلانات  برای هر یک از ما خوشایند نیستند و ممکن است باعث آزار و اذیت نیز شوند. برای مثال تصور کنید که شما دارای تعدادی از برنامه های شبکه مجازی اعم از واتساپ، اینستاگرام و... هستید که روزانه از این برنامه ها تعداد زیادی نوتیفیکیشن به شما ارسال می شود و زمانیکه شما اینترنت دستگاه تلفن همراه تان را روشن می کنید، ممکن است حتی گوشی شما به دلیل تعداد بالای نوتیفیکشن دچار هنگ و کاهش سرعت شود.

خاموش کردن نوتیفیکشن

پس بهترین و منطقی ترین راه و روش برای جلوگیری از این نوع مشکل این است که ما آنها را به هر نحوی غیرفعال کنیم تا دیگر چنین مشکلی نداشته باشیم و در طول روز مزاحمت های این چنینی برای ما ایجاد نشوند و در مقابل این دسته از اعلانات باعث کندی گوشی ما نشوند. از این رو ما تصمیم داریم در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک شما را با نحوه غیر فعال کردن اعلان برنامه های اندرویدی بصورت قدم به قدم آشنا سازیم تا دیگر این مشکل برای همیشه از بین برود. همراه ما باشید.

توجه مهم : لازم به ذکر است که بگوییم در کل دو راه اصلی برای خاموش کردن نوتیفیکشن برنامه های اندرویدی وجود دارند.

روش اول :غیرفعال کردن نوتیفیکشن ها از طریق تنظیمات

اگر اعلان صفحات اجتماعی باعث کلافه شدن شما شده اند، به طور معمول می توانید از این روش برای خاموش کردن اعلان آنها اقدام کنید. برای انجام این روش ابتدا باید به قسمت Settings وارد شوید. پس از وارد شدن به این قسمت می توانید گزینه Notifications را صفحه باز شده مشاهده نمایید. پس از مشاهده کردن این گزینه، آنرا انتخاب کنید. پس از وارد شدن به این قسمت می توانید به سادگی اعلان برنامه مورد نظرتان را در حالت Off و یا با استفاده از خاموش کردن چراغ کنار آن، نوتیفیکیشن را برای همیشه خاموش کنید.

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن

همچنین برای غیرفعال کردن اعلان ها برای یک مخاطب یا یک گروه خاص در شبکه های اجتماعی، ابتدا آن مخاطب یا گروه را باز کنید و سپس گزینه سه نقطه که در گوشه بالا برنامه قرار داردرا انتخاب کنید. از میان گزینه های نمایش داده شده، شما باید Mute notificiations را انتخاب کنید که همزمان با انتخاب این گزینه، دیگر برای همیشه اعلاناتی که از مخاطب مدنظر دریافت می کردید را بصورت کامل خاموش کرده اید.

توجه : از طریق این آموزش می توانید به عنوان روش غیرفعال کردن اعلان های شبکه های اجتماعی نیز استفاده کنید

روش دوم :غیرفعال کردن نوتیفیکشن ها از طریق تنظیمات

این روش به مرور کمی آسان تر از روش اول به نحوی جامع تر است و شما می توانید در مدت زمان کوتاهی پیغام اعلان برنامه های مختلف را که همیشه باعث کلافگی شما می شوند را غیر فعال کنید. بنابراین مراحل این روش را به جلو پیش بروید تا این مشکل را برطرف سازید. ابتدا وارد منو کاربری و سپس Settings گوشی شوید. پس از وارد شدن به این بخش می توانید گزینه Apps را در تنظیمات گوشی خود مشاهده نمایید. 

خاموش کردن اعلانات

هم اکنون لیست تمام برنامه هایی که بر روی گوشی شما نصب شده اند را مشاهده خواهید کرد که باید در میان این لیست، برنامه ای که تصمیم به غیرفعال نوتیفیکیشن آن دارید را انتخاب کنید. برای مثال ما برنامه Adobe acrobat را انتخاب کرده ایم.

نوتیفیکیشن گوشی

اینک باید گزینه Notifications را انتخاب کنید.

اعلانات گوشی

با خاموش کردن گزینه ای که در تصویر ذیل مشخص شده است، دیگر نوتیفیکیشن این برنامه برای همیشه غیرفعال خواهد شد.

نوتیفیکیشن گوشی

توجه: برای آنکه سریع تری روش بالا را انجام دهید می توانید از منو کاربری گوشی، انگشت خود را بر روی برنامه موردنظر نگه دارید و سپس گزینه App info را انتخاب نمائید.

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن

 

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن برنامه های اندروید به زبان ساده

3.88
این مطلب مفید بود ؟62
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی