حراج سکه

دلیل توقف حراج سکه در بانک کارگشایی چه بود؟

تاریخ انتشار : 7 اردیبهشت 1397کد مطلب : 9791زمان مطالعه : 1 دقیقه
دبیرکل بانک مرکزی دلایل توقف حراج سکه در بانک کارگشایی را تشریح کرد.

علت توقف حراج سکه چه بود؟

ایبنا:سید محمود احمدی درباره دلایل توقف حراج سکه و احتمال ازسرگیری آن اظهار داشت:در حراجی شاهد اتفاقاتی بودیم که برای ما خوشایند نبود، حراج در یک محل اجرا می شد و کافی بود که چند نفر قیمت ساز باشند به نحوی که حتی در مواردی بسته های 100 قطعه ای را بالاتر از قیمت بازار می خریدند.

وی افزود:احساس ما این بود که این محدودیت موجب بهره برداری سودجویان و بازارسازی شده بود و به همین دلیل تردید جدی در مورد ادامه حراج وجود دارد و در حال بررسی است.

سکه بهارآزادی

 دبیرکل بانک مرکزی در مورد احتمال برگزاری حراجی سکه در بورس کالا نیز گفت:جلساتی را با رییس سازمان بورس برگزار کرده ایم که سکه حراجی را در بازار ثانویه ارائه کنیم و با توجه به امکانات بورس از حالت عرضه انحصاری خارج کنیم.

وی درباره سکه آتی نیز گفت:در مورد سکه آتی نیز ملاحظاتی وجود داشت و نظر ما این است که بازار را باید بانک مرکزی به عنوان عرضه کننده بسازد که در این مورد نیز در حال مذاکره هستیم. 

احمدی در پاسخ به اینکه در سررسید پیش فروش سکه امکان دارد به جای سکه، ریال عرضه شود، گفت:به هیچ وجه این اتفاق نخواهد افتاد، بانک مرکزی تعهد سکه دارد و از این تعهد عقب نشینی نخواهد کرد، البته اگر کسی نخواهد سکه دریافت کند، می تواند معادل ارزش آن پول دریافت کند که سازو کار کارت به کارت را نیز برای آن فراهم کرده ایم.

انتهای پیام/م

دلیل توقف حراج سکه در بانک کارگشایی چه بود؟

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : نرخ سکه
وبگردی