آرد ذرت
موارد استفاده از آرد ذرت برای زیبایی و سلامتی بیشمار است ، از درست کردن ریمل پرپشت کننده و شامپو خشک تا نرم کننده پوست و ضد بوی قوی .

فواید آرد ذرت برای سلامتی و زیبایی

آرد ذرت یک محصول طبیعی و با قیمت مناسب وقابل دسترس است پس نمی توان به راحتی از بهرهمند شدن از فواید آن چشم پوشی کرد ،آرد ذرت توانایی نرم کردن پوست درمان خارش جوش از بین بردن بوی بدن را دارد در این بخش از نمناک نسخه های کاربردی جالبی برای استفاده از این آرد در زمینه زیبایی پوست و مو و سلامتی خواهیم گفت.
آرد ذرت

خواص جالب آرد ذرت برای زیبایی پوست و مو

شامپوی خشک آرد ذرت

اگرصبح هنگام بیدار می شوید و زمان زیادی برای شست و شوی موها با صابون را ندارید این شامپو را با کمترین هزینه و وقت به شما پیشنهاد می کنیم ، برای تهیه آن کافیست :
یک فنجان آرد ذرت
دو قاشق جوش شیرین
راباهم ترکیب و داخل شیشه ای بریزید و مقدار کمی از آنها رابا انگشتان دست روی ریشه مو بمالید و شانه کنید.
 

درست کردن نرم کننده طبیعی با آرد ذرت

 بعد از شامپو با موهایتان که در هم گره خورده است چه میکنید؟ مقداری آرد ذرت را روی موها بمالید این ارد مثل روغن روان کننده عمل می کند مطالعات نشان داده وقتی این ارد با آب ترکیب شود باعث می شود موها باز شود.

آرد ذرت پوست بدن راازابله و جوش محافظت می کند

آرد ذرت آبله و جوش را درمان نمی کند امابدن را از آسیب آنها محافظت میکند .در تاول و جوش مایع جمع می شود وباید این محل را خشک نگه دارید از آرد ذرت برای خشک کردن تاول استفاده کنید

آرد ذرت نرم کننده طبیعی پوست

اگر از خارش پوست گرفته تا سوختگی آن به دلیل آلرژی رنج می برید اجازه دهید آرد ذرت به کمک شما بیاید. برای درست کردن این نسخه خمیری را از3ق ارد و آب درست کنید وبه آرامی لایه نازکی ازان را روی موضع بمالید و اجازه دهید تا خشک شود

جلوگیری از عرق سوزشدن عضو تناسلی با آرد ذرت

گاهی اوقات اندام تناسلی مقداری عرق میکند مخصوصا وقتی بیرون از منزل هستید و طبیعتا بوی بدی می گیرد به همین منظور مقداری آرد ذرت را روی لباس زیر پنبه ای بریزید

آرد ذرت درمانی ساده برای  قارچ انگشتان

آرد ذرت

جلوگیری و رفع سریع قارچ انگشتان پا با آرد ذرت

قارچهایی که روی انگشتان پا میروید بوی بدی دارند، این قارچها مسری هستندوزود منتقل می شوند و در محیط مرطوب مثل کفش و جوراب رشد می کنند به همن منظور این آرد را داخل جوراب و کفش بریزید چون رطوبت را جذب میکند و این مشکل را رفع خواهد کرد.

خداحافظی با جای نیش حشرات با آرد ذرت

گاهی اوقات ممکن است خارش ناشی از حشرات موجب ازارتان شود همانطور که میدانید تعرق و باکتری هم باعث خارش می شود جای نیش یا گاز حیوان ها را تمیز و خشک کنید با مالیدن این خمیر که با3ق ارد و آب درست می شود پوست خود را از این مشکلات پاک کنید.

درست کردن ریمل پرپشت کننده با آرد ذرت

آرد ذرت را به ریمل اضافه کنید چون اردذرت خاصیت پرپشت کنندگی مژه را دارد مقدار کمی از این آرد را به ریمل اضافه کرده و با خلال دندان ترکیب کنید و روی مژه بمالید

تجربه زیبایی با آرد ذرت + 8 روش عالی

4.341
این مطلب مفید بود ؟356
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
وبگردی