به پشت خوابیدن
به پشت خوابیدن می تواند از دردهای کمر و گردن جلوگیری کند و همچنین باعث کاهش استرس و از چروک شدن پوست صورت و گردن پیشگیری می نماید.

فواید به پشت خوابیدن برای سلامتی بدن و زیبایی پوست صورت

زمانی که به تختان می روید، احتمالاً ژست خواب خود را زیاد رها نمی کنید. اگر چه ممکن است به نظر برسد که تفاوت چندانی ایجاد نکند، اما موقعیت خواب شما می تواند تاثیری بر سلامتتات داشته باشد و مشخص شده که بهترین راه برای خوابیدن بر پشت است.

اگر در حال حاضر به پشت خود نمی خوابید، تنها نیستید.تنها 8 درصد از مردم بر پشتشان می خوابند. خوشبختانه، زمان تغییر آن فرا رسیده است. ما با سه متخصص سلامتی صحبت کردیم تا شش دلیل پیدا کنیم که چرا خوابیدن به پشت برای سلامتی و زیبایی شما ایده آل است.

به پشت خوابیدن، روی شکم، به پهلو یا به شکل جنینی جزو وضعیت های معمول خواب است، اما آیا می دانید که بهترین نوع خوابیدن کدام یک می باشد و کدامیک به سلامت پوست ما کمک می کند؟ پاسخ را با دلیل در این بخش از سلامت نمناک خواهید خواند.

خوابیدن به پشت

به پشت خوابیدن چه مزایایی دارد؟

به پشت خوابیدن چه فوایدی برای پوست دارد؟

1. مسائل کمتر مربوط به گردن / کمر:

خوابیدن به پشت می تواند به مشکلات گردن و کمر کمک کند، چون بدن شما صاف است و وزن شما به طور یکنواخت تر توزیع می شود. این کار می تواند به شما کمک کند استرستان را کاهش دهید، به خصوص اگر از بالش های اضافی استفاده کنید. می توانید با قرار دادن بالش زیر زانوهایتان و همچنین سر خود به این موقعیت دست یابید.

پوزیشن خواب

خواص به پشت خوابیدن برای بدن

به پشت خوابیدن چه کمکی به بدن می کند؟

2. فشار کمتر بر روی ماهیچه ها:

خوابیدن به پشت می تواند به کاهش تنش ماهیچه ای در گردن، شانه ها و دیگر ماهیچه های اطراف کمک کند. می تواند به هر گونه درد ماهیچه ای کمک کند، و به شما کمک میکند تا بهتر بخوابید. استراحت کردن ماهیچه های شما با تسکین تنش می تواند کیفیت خوابتان را بهبود بخشد و حتی به بی خوابی شما کمک کند.

نحوه صحیح خوابیدن

تاثیرات مثبت به پشت خوابیدن

به پشت خوابیدن چه خاصیتی دارد؟

3. چروک کمتر بر روی صورت:

این خطوط اغلب در امتداد شقیقه ها، اطراف چشم ها، ناحیه جانبی و اطراف دهان ظاهر می شوند. هم چنین می تواند به جلوگیری از عدم تقارن صورت کمک کند. خوابیدن به پشت به استراحت بدن شما کمک می کند، التهاب را کاهش می دهد و منجر به نتایج بهتر برای گردش خون در صورت می شود و کاهش التهاب به رشد سلول های پوستی کمک می کند.

این روش به پوست شما برای خلاص شدن از سلول های مرده اش کمک می کند و فضایی را برای سلول های جدید فراهم می کند.

پوست سالم

به پشت خوابیدن چه فایده ای برای پوست دارد؟

چروک کمتر پوست با به پشت خوابیدن

4. چروک کم تر گردن:

علاوه بر چین و چروک کم تر روی صورت، خوابیدن به پشت می تواند به شما کمک کند چین و چروک کمتری روی گردنتان داشته باشید. اعمال فشار به همان ناحیه پوست، کلاژن را می شکند که منجر به این خطوط ناخواسته می شود و از آنجا که شما سر خود را به سینه تان نگذاشتید، گردنتان صاف است، که به آن کمک می کند که چروک کمتری داشته باشد.

خواب برای پوست

فواید بسیار و جالب به پشت خوابیدن

به پشت خوابیدن برای آلودگی کمتر

5. چیزهای کمتر روی بالش:

اگر شما یک کرم شب گران قیمت دارید و می زنید و نمی خواهید نیمی از آن را به روبالشتان منتقل کنید، این نوع خوابیدن برایتان مناسب است. علاوه بر مالیده شدن کرم های شب به روبالشی، یک روبالشی کثیف ممکن است حاوی باکتری های مضری باشد که عامل مشکلاتی برای شما خواهد شد. بهترین کار این است که حداقل 20 دقیقه قبل از رفتن به رختخواب کرمتان را بزنید تا وقت برای جذب شدن داشته باشد.

وضعیت بدن در خواب

مزایای اصلی به پشت خوابیدن

6. تورم کم تر روی صورت شما:

خوابیدن به پشت می تواند به کاهش هر گونه تورم صورت و یا پف کردن اطراف چشم ها کمک کند. زمانی که افراد سر خود را روی یک بالش زیر گردن خود می گذارند، این تورم به میزان قابل توجهی به حداقل می رسد.

وقتی که بر روی تمام صورت یا سمت خاصی از صورت خود بخوابید، سیالات در آن مناطق می مانند و این احساس را القا می کنند که این مناطق کمی متورم هستند - که البته موقتی است. بعد از یک خواب خوب به پشتتان، باید احساس اعتماد به نفس این را داشته باشید که بگویید اینگونه بیدار شدم.

 

فواید جالب به پشت خوابیدن برای سلامت و زیبایی پوست

4.767
این مطلب مفید بود ؟634
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
برچسب : خوابیدن
وبگردی