پژمان جمشیدی
با این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک همراه باشید تا شما را با فوتبالیست هایی که بازیگر شدند بیشتر آشنا کنیم.

فوتبالیست های مشهوری که بازیگر شدند

دنیای فوتبال و سینما همیشه رابطه خوبی با هم داشته اند و این ماجرا از علاقه زیاد بسیاری از بازیگران به تیم های فوتبال و فوتبالیست ها کاملا مشهود است. علاقه بازیگران به دنیای فوتبال و فوتبالیست ها به دنیای بازیگری رابطه ای دو طرفه است.

حضور فوتبالیست ها در دنیای بازیگری در چند سال اخیر بیشتر از گذشته شده است و این نشانی از تمایل و علاقه ورزشکاران به حضور در دنیای هنر است. با ادامه این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک همراه باشید تا مروری بر فوتبالیست های مشهوری که به دنیای بازیگری وارد شدند داشته باشیم.

این فوتبالیست های مشهور بازیگر شدند

پژمان جمشیدی،علی انصاریان، حمید درخشان،نیما نکیسا، علی پروین، علیرضا نیکبخت، خداداد عزیزی و... از جمله فوتبالیست هایی هستند که بازیگر شدند.

پژمان جمشیدی

پژمان جمشیدی یکی از موفق ترین بازیگرانی است که از دنیای فوتبال قدم به بازیگری گذاشت و هنر بازیگری اش را در طول سالهای مختلف به نمایش گذاشت.

این فوتبالیست کشورمان که چندین سال در تیم پرسپولیس بازی میکرد به صورت اتفاقی و بعد از بازی در یک اپیزود سریال ساختمان پزشکان به بازیگری علاقه مند شد و با پیشنهاد خودش در سریال پژمان با طرح اولیه خودش بازی کرد و حضور او در این سریال به طرز شگفت آوری مورد توجه قرار گرفت و راه را برای موفقیت های بعدی او باز کرد.

پژمان جمشیدی بعد از بازی در سریال پژمان در فیلم و سریال های زیادی ایفای نقش کرد و به یکی از محبوب ترین و پرکارترین های بازیگران سینما و تلویزیون تبدیل شد.

پژمان جمشیدی

علی انصاریان

علی انصاریان یکی دیگر از فوتبالیست هایی است که به دنیای بازیگری وارد شد و در چندین فیلم و سریال به ایفای نقش پرداخت.

علی انصاریان فوتبال را از سال 75 آغاز کرد و بعد از بازی در تیم هایی چون فجر سپاسی،پرسپولیس، استقلال، سایپا و... سال 90 از فوتبال خداحافظی کرد و بازیگری را در دوران فوتبالیستی یعنی از حدود سال 80 با بازی کوتاهی در زیر آسمان شهر و بعد از آن به صورت جدی از سال 84 آغاز کرد و تجربه اجرا و خوانندگی را هم دارد.

سریال هدیه، آسپرین، کیمیا، محکومین، نقطه چین، خانه اجاره ای، چهارخونه، زیر آسمان شهر، پاداش سکوت، کلاف، شروع یک پایان،فقط صدا می ماند، حکم تیر، دو روز تا ماندن، سوختن، حس خوب زندگی و کلوپ همسران از جمله فیلم و سریال هایی با بازی علی انصاریان هستند.

علی انصاریان

علی پروین

علی پروین بازیکن و مربی پیشین فوتبال یکی دیگر از فوتبالیست هایی است که تجربه بازیگری دارد. این اسطوره فوتبال یکی از پرافتخارترین مربیان فوتبال است که فوتبال را از سال 1334 آغاز کرد و بیش از 30 سال به عنوان بازیکن و مربی در تیم پرسپولیس حضور داشت و افتخارات زیادی با این تیم کسب کرد.

علی پروین هم از آن دست فوتبالیست هایی است که به دنیای هنر علاقه دارد و در سال 79 در فیلم فوتبالیست ها ساخته علی اکبر ثقفی مقابل دوربین رفت و بعد از آن در سریال آخرین بازی، حماسه قهرمانان و فیلم سینمایی شکار مقابل دوربین رفت.

فیلم فوتبالیست ها

حمید درخشان

حمید درخشان بازیکن سابق تیم فوتبال پرسپولیس تهران و تیم ملی، فوتبال را از دوران نوجوانی آغاز کرد و 17 سال بیشتر نداشت که به تیم پرسپولیس راه یافت و سال 59 اولین بار برای تیم ملی بازی کرد.

حمید درخشان هم علاوه بر حضور در دنیای فوتبال تجربه بازیگری در تلویزیون را در کارنامه اش دارد. بازی در سریال پژمان با شخصیت حقیقی خودش اولین تجربه بازیگری او بود که به کارگردانی سروش صحت سال 91 از شبکه سه سیما پخش شد.

بازیگران پژمان

حمید استیلی

حمید استیلی فوتبالیست و مربی کشورمان یکی دیگر از چهره هایی است که از دنیای فوتبال به بازیگری قدم نهاد. حمید استیلی فوتبال را از سال 63 در تیم جوانان آغاز کرد و بیشترین سالهای فعالیت او در تیم فوتبال پرسپولیس گذشت.

فیلم سینمایی فوتبالیست ها ساخته علی اکبر ثقفی اولین تجربه بازیگری حمید استیلی بود که سالها بعد در فیلم آوار ساخته فرناز امینی بار دیگر تکرار شد.

حمید استیلی

نیما نکیسا

نیما نکیسا دروازه بان تیم پرسپولیس و تیم ملی یکی دیگر از چهره های فوتبالی است که وارد دنیای بازیگری شد.

نیما نکیسا اولین بار در فیلم مامان بهروز منو زد در سال 90 مقابل دوربین رفت و پیش از آن تجربه هایی در دنیای موسیقی و خوانندگی داشت. فیلم کوتاه فرمانده قلب من به کارگردانی بهنام اشرفی یکی دیگر از تجربه های بازیگری نیما نکیسا در سال 95 بود.

نیما نکیسا

احمدرضا عابدزاده

احمدرضا عابدزاده دروازه بان محبوب تیم پرسپولیس و تیم ملی یکی دیگر از فوتبالیست هایی است که به دنیای بازیگری وارد شد.

فیلم ازدواج غیابی به کارگردانی کاظم معصومی در سال 79 اولین تجربه بازیگری احمدرضا عابدزاده بود که به عنوان اولین و آخرین تجربه بازیگری او محسوب میشود.

احمدرضا عابدزاده

حضور فوتبالیست ها در فیلم آوار

فیلم آوار به کارگردانی فرناز امینی و تهیه کنندگی علی گلبهاران در سال 95 ساخته شد و چند تن از فوتبالیست های مشهور در این فیلم ایفای نقش کردند.

آوار فیلمی ورزشی اجتماعی بود که داستان افول یک فوتبالیست مشهور را به تصویر میکشید و فوتبالیست هایی چون علیرضا نیکبخت واحدی،امیرحسین صادقی، حمید استیلی، اشپیتیم ارفی، بهروز رهبری فر، میثاق معمارزاده و داریوش مصطفوی در کنار بازیگران این فیلم ایفای نقش کردند.

علیرضا نیکبخت و نیما شاهرخ شاهی

عزیز اصلی

عزیز اصلی بازیکن قدیمی فوتبال دروازه بان تیم ملی و تیم پرسپولیس بود که به عنوان یکی از دروازه بانان تاریخ فوتبال ایران شناخته میشد.

زنده یاد عزیز اصلی از اولین فوتبالیست هایی بود که به دنیای بازیگری وارد شد و عملکرد موفقی داشت. این فوتبالیست و بازیگر کشورمان در فاصله سالهای بین 45 تا 50 در هشت فیلم سینمایی مقابل دوربین رفت.

عزیز اصلی

فوتبالیست هایی که در دنیای بازیگری درخشیدند

3.435
این مطلب مفید بود ؟2411
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی