خندوانه
هدایت هاشمی مهمان دیشب خندوانه شد و از لزوم آگاهی و توجه بیشتر مسئولین به رویدادهای هنری گفت.

شبی شاد در خندوانه با هدایت هاشمی

برنامه خندوانه دیشب شبی شاد را با حضور مهمان خراسانی اش تجربه کرد. مهمان خراسانی خندوانه با خواندن سرودهای خراسانی شادی برنامه خندوانه را دو چندان کرد.

هدایت هاشمی که خیلی ها او را در نقش «اوس موسی» در سریال «پایتخت» دیده اند، در این قسمت از «خندوانه» از ابتدا با جوان حاضر شد و در آغاز به درخواست رامبد قطعه ای را با لهجه مشهدی خواند و از تاثیر شنیدن برخی از آهنگ ها و موسیقی بر روحیه آدم گفت.

در ادامه صحبت از سن و سال و قابلیت افراد در سنین کهنسالی شد، به همین بهانه هاشمی و جوان برای نمایش توانمندی شان طی یک بگو مگو بر سر این موضوع اقدام به بالانس زدن کردند.

خندوانه

هدایت هاشمی در برنامه خندوانه

پس از این هدایت در پاسخ به رامبد راجع به زمان مرگش گفت:فکر می کنم تا 62 یا 63 سالگی بیشتر عمر نکنم، چون می خواهم در اوج بروم. بعد هم که با تعجب جوان و پیشنهادات او برای ماندن تا 80 یا لااقل 70 سالگی مواجه شد و اظهار کرد:قبول، چون خیلی اصرار می کنید بیشتر زنده می مانم.

سوال دیگری که در این گفتگو مطرح شد این بود که اگر رئیس جمهور می شدی، چه می کردی؟

هاشمی در جواب بیان کرد:اگر این اتفاق می افتاد بیشترین بودجه را به فرهنگ و هنر می دادم؛ چون بزرگترین اتفاقاتی که می تواند در این مملکت رخ دهد با فرهنگ و هنر امکان پذیر است اما در جامعه ما چنین چیزی دیده نمی شود.

وی اضافه کرد:من همیشه یکی از حسرت هایم این بوده که چرا از بین آدم های سیاسی و مطرح کشورم یک نفر هم تئاترهای مثلا من را ندیده، این در حالی است که در کشورهای دیگر وزیر های نا مرتبط با وزارت فرهنگ و افراد سیاسی زیادی پای تئاتر های من حاضر شدند. ای کاش مسئولین ما آگاهی و توجه بیشتری نسبت به هنر مملکت داشته باشند.

هدایت هاشمی در راستای همین توجه به حضور وزیر بهداشت در یک تئاتر و خرید بلیط آن برای تعداد زیادی از چشم پزشکان اشاره کرد و گفت:در سالن نمایش آن تئاتر متاسفانه همه سرشان در گوشی و تبلت بود و من تعجب کردم که چه طور عده ای آن هم از قشر تحصیلکرده انقدر می توانند بی توجه باشند.

اما در بخش پایانی حضور این هنرمند، «جناب خان» هم حاضر شد و بعد از توضیح داستان ننه گل ممد توسط هدایت خان، قطعه ای را خواند. بعد بلافاصله هاشمی آهنگ دیگری را شروع کرد و باز هم جناب خان شعر دیگری را.

این درگیری موسیقیایی تا لحظاتی ادامه داشت، درگیری که در قسمتی از آن هاشمی بخشی از آهنگ فیلم «شعله» را به خاطر جناب خان اجرا کرد.

خندوانه

هدایت هاشمی در خندوانه

پس از لبخند 10 ثانیه ای و اهدای لوح خندوانه، هدایت هاشمی استودیو را ترک کرد اما به خاطر خداحافظی ویژه جناب خان پشت سر مهمانان با ناراحتی و اصرار رامبد دوباره برگشت و با وعده جناب خان مبنی بر دریافت دو برابر هرچه رامبد به وی داده بود، با او آشتی کرد.

پس از یک رفت و برگشت و پخش وفای به عهد سپهر اربابی، منجمی که قرار بود بچه هایی که امکان رفتن به رصد ندارند را با خود به چنین فضایی ببرد، جناب خان بحث چگونگی جلوه پولدار بودن را با رنگ و بوی سیاسی وسط کشید.

در بخشی از این بحث او بعد از اینکه راجع به میزان پولداری افرادی که خاویار می خورند صحبت کرد، با اشاره به یکی از اختلاس گران گفت:پس برای همین بوده که آن آقا با پول هایش به کانادا رفت.

جناب خان همچنین در قسمتی پرسید:رامبد اگر یکی دکل نفتی داشت چی؟ معلومه که پولداره؟

و با شنیدن جواب مثبت جوان گفت:ولی به نظرم خوب است که لااقل دو سه تا دکل داشته باشه که اگر یکیش گم شد، غضه نخوره!

خلاصه این سوال جواب ها ادامه داشتند تا اینکه معلوم شد او می خواهد برای کم نیاوردن جلو باجناقش پولدار جلوه کند. برای همین با کمک رامبد فیش حقوقی مبنی بر استخدام در «خندوانه» را تدارک دید و با سربلندی به دنبال فخر فروشی با حقوق 250 هزار تومانی اش رفت!

جوان هم در آخر به شادی و حال خوبی اشاره کرد که هرکس باید راهکارش را در خودش پیدا کند و بعد هم یادآور شد که «خندوانه» با هدفی که دارد، تنها بهانه و وسیله ای برای یافتن این حال است.

فیلم حضور هدایت هاشمی در برنامه خندوانه

خندوانه ، فیلم حضور هدایت هاشمی در برنامه خندوانه

4.263
این مطلب مفید بود ؟5310
برگرفته از باشگاه خبرنگاران / م.ف
وبگردی