فیلم ابد و یک روز

داستان و بازیگران “فیلم ابد و یک روز”

تاریخ انتشار : 29 خرداد 1395کد مطلب : 32323تعداد نظرات : 13 نظر
“فیلم ابد و یک روز” به کارگردانی سعید روستا یکی از فیلم های برتر جشنواره فیلم فجر بود که توانست 9 سیمرغ را از آن خود کند، پیمان معادی ، پریناز ایزدیار و نوید محمدزاده بازیگران اصلی این فیلم بودند.

عکسهای فیلم ابد و یک روز

فیلم سینمایی ابد و یک روز اولین ساخته سعید روستایی از 26 اسفند ماه به سرگروهی سینما آزادی اکران شد، ابد و یک روز در طول نمایش مورد توجه عموم و منتقدین قرار گرفت و توانست 9 سیمرغ بلورین (6 سیمرغ در بخش اصلی، 2 سیمرغ -بهترین فیلم و بهترین کارگردانی-در بخش نگاه نو و سیمرغ بهترین فیلم از نگاه تماشاگران) سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر را به دست آورد.

 

بازیگران فیلم ابد و یک روز

خلاصه داستان فیلم ابد و یک روز 

سمیه ( پریناز ایزدیار ) دختر جوانی است که قرار است به زودی به عقد مردی افغان درآید. اما سمیه برای انتخاب این وصلت مردد است چراکه وضعیت خانه ای که در آن قرار دارد تا حدود زیادی به او وابسته است. وی مادر پیر و از کار افتاده ای دارد و البته برادران و خواهرانی که همواره در حال نزاع با یکدیگر هستند و...

 

پیمان معادی و ریما رامین فر

سعید روستایی کارگردان 

متولد سال 1368 در تهران و فارغ التحصیل کارشناسی سینما از دانشگاه سوره می با شد. روستایی پس از ساخت چند فیلم کوتاه، با فیلم « ابد و یک روز » توانست نام خود را مطرح نماید و در اولین ساخته سینمایی اش جایزه سیمرغ بهترین کارگردانی ، بهترین کارگردانی نو و بهترین فیلمنامه را از سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر دریافت نماید.

نوید محمدزاده

درباره فیلم ابد و یک روز

بهترین شخصیت پردازی فیلم متعلق به محسن ( با بازی نوید محمد زاده ) است. مرد جوان معتادی که اگرچه اعتیاد شدیدی به مواد مخدر دارد و فروشنده سابقه داری است، اما عشق و علاقه اش به اعضای خانواده را از یاد نبرده و در میان دعوا و مرافه های فراوان با برادرش مرتضی ( پیمان معادی ) همواره به او یادآوری می کند که نباید سمیه با چنین وضعیتی ازدواج کند. علاقه برادر و خواهری محسن و سمیه مخصوصا در سکانس درخشان یک سوم پایانی فیلم که محسن در حال التماس کردن به سمیه می باشد، تماشایی و تاثیرگذار است و کارگردانی دقیق سعید روستایی نیز به خوبی از این موقعیت بکر، لحظه ای ماندگار خلق کرده است.

ریما رامین فر ، پیمان معادی ، نوید محمدزاده و پریناز ایزدیار

ریما رامین فر ، پیمان معادی ، نوید محمدزاده و پریناز ایزدیار در فیلم ابد و یک روز

یکی از بهترین ویژگی های « ابد و یک روز » را می توان به تصویر کشیدن معضل اعتیاد دانست. معضلی که در سالهای اخیر بارها و بارها در سینما از آن صحبت شده اما هرگز تا بدین حد برای مخاطب ملموس و قابل درک نبود ه است. کارگردان جوان فیلم به جای به تصویر کشیدن موقعیت های کلیشه ای از شخص معتاد، وی را فردی معرفی می نماید که مشکل اعتیادش سبب دور شدن او از جمع خانواده شده است. در یکی از سکانس های تاثیرگذار فیلم، اعضای خانواده در حال رقص و پایکوبی هستند اما محسن در حیاط به تنهایی مشغول پایکوبی است و در یک نمونه بهتر، زمانی که سمیه در حال گرفتن عکس دسته جمعی می باشد، محسن به جای قرار گرفتن در کنار خانواده، در بالای پله ها می نشیند تا جدای از دیگران باشد. روستایی به خوبی توانسته با تسلط کامل، تاثیرگذارترین تصویر از اعتیاد در سینمای ایران در چند سال اخیر را ترسیم نماید.

نوید محمدزاده

 نوید محمدزاده در نمایی از فیلم ابد و یک روز

پریناز ایزدیار ، پیمان معادی و نوید محمدزاده

پریناز ایزدیار ، پیمان معادی و نوید محمدزاده در فیلم ابد و یک روز

 ابد و یک روز  اثری شایسته و تماشایی است که پازل های آن به درستی در کنار یکدیگر چیده شده اند. « ابد و یک روز » خبر از ظهور فیلمسازی خوش ذوق و باهوش به نام سعید روستایی در سینمای ایران دارد. فیلمسازی که در 26 سالگی تسلطش بر کارگردانی، فیلمنامه و بازی گرفتن از بازیگرانش به حدی بالاست که حیرت اهالی سینما را به همراه خواهد داشت . « ابد و یک روز » در سال پیش روی به راحتی خواهد توانست نماینده شایسته ای برای سینمای ایران در اسکار 2017 باشد.

پیمان معادی

 هنرنمایی پیمان معادی در فیلم ابد و یک روز

فیلم «ابد و یک روز» در بخش مسابقه و نگاه نو سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت و 9 سیمرغ بلورین به دست آورد. «ابد و یک روز» سیمرغ های بلورین بهترین فیلمنامه، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر اول زن(پریناز ایزدیار)، بهترین بازیگر مکمل مرد(نوید محمدزاده)، بهترین تدوین، بهترین چهره پردازی، بهترین کارگردانی بخش نگاه نو و بهترین فیلم بخش نگاه نو را به دست آورد و در بخش های بهترین صدا، بهترین بازیگر مکمل زن(شیرین یزدان بخش) و بهترین بازیگر نقش اول مرد(پیمان معادی) نامزد شده بود.

بازیگران ابد و یک روز

پیمان معادی ، نوید محمدزاده ، پریناز ایزدیار ، شبنم مقدمی ، ریما رامین فر ، شیرین یزدان بخش ، مهدی قربانی ، معصومه رحمانی.

 

شبنم مقدمی

 شبنم مقدمی در فیلم ابد و یک روز

 

نوید محمدزاده و پیمان معادی

 نوید محمدزاده و پیمان معادی در فیلم ابد و یک روز

پیمان معادی، پریناز ایزدیار و شبنم مقدمی

 نمایی از فیلم ابد و یک روز

پریناز ایزدیار در فیلم ابد و یک روز

 پریناز ایزدیار در سکانسی از فیلم ابد و یک روز

 

نوید محمدزاده در فیلم ابد و یک روز

 نوید محمدزاده در فیلم ابد و یک روز

فیلم ابد و یک روز

پریناز ایزدیار در فیلم ابد و یک روز

نوید محمدزاده

حواشی ابد و یک روز

پیمان معادی درباره فیلمنامه «ابد و یک روز» گفت:

"آنقدر جزییات نقش های این فیلم را خوب نوشته بود که از او پرسیدم آیا خودش یا از اقوامش کسی معتاد بوده است، چون از این میزان دقت و جزییات متحیر شدم."

نوید محمدزاده درباره بازی در نقش معتاد در فیلم «ابد و یک روز» گفت:

"آدم دوست دارد ریسک کند، همان طور که خیلی کم معتاد شاهکار در کل تاریخ سینما داشته ایم. معتاد بد هم وجود داشته است. با این حال فکر می کنم نباید این طور تصور کرد که اگر نقش خوبی بوده دیگر تمام شده و نمی توان آن را کار کرد، چون هیچ چیزی تمام نمی شود و هر کسی عطر خودش را دارد. وقتی در یک ماه برای یک نقش 11 کیلو وزن کم می کنم، به این معنی است که کار انجام شده است، چون فقط گریم برای درآمدن یک نقش کافی نیست، با این حال اگر این نقش خوب شده که خدا را شکر و اگر بد شده تلاش می کنم کار بعدی را خوب بازی کنم، اما نقش معتاد را دیگر بازی نمی کنم."

سعید ملکان(تهیه کننده) درارتباط با همکاری اش در فیلم «ابد و یک روز» گفت:

"از پیمان شادمانفر خیلی متشکرم، چون او این فیلمنامه را خوانده بود و برای من فرستاد. فیلمنامه را بسیار دوست داشتم و بعد خواستم که فیلم های کوتاه سعید روستایی را ببینم. فیلم های کوتاهش خصوصا «مراسم» بسیار خوب بود."

غزاله معتمد(طراح لباس) درباره حضورش در فیلم «ابد و یک روز» گفت:

"ما در مجموعه ای قرار گرفتیم که خیلی امکان خطا وجود نداشت. زمانی که ما درباره یک طبقه اجتماعی حرف می زنیم قطعا یک تصویر در ذهن همه ما نمی آید اما سعید روستایی دقیقا می دانست که کدام تصویر برای فیلمش می خواهد."

پوسترهای فیلم ابد و یک روز

 

پوستر فیلم ابد و یک روز

 پوستر فیلم ابد و یک روز

پریناز ایزدیار

 

 عکس پوستر فیلم ابد و یک روز

 

پوستر فیلم ابد و یک روز

 

دیالوگ های فیلم ابد و یک روز

- سمیه(پریناز ایزدیار):لیلا یه کم پاک کن اون ماتیکو مرتضی و محسن نبیننت اینجوری تو خیابون , لیلا …

- مرتضی(پیمان معادی) به برقکار:اوستا بزنم این کنتور رو برق قطه شه؟ برقکار:شما دست به برق نزن نمی خواد کمک کنی. مرتضی:میگم برق شماها رو نمیگیره نه؟ برقکار:شما چشم نزنی، تا حالا نگرفته!

- توو این خونه هیچی تمومی نداره... از ظرفای کثیف بگیر تا حرفای نیشدار آدما به همدیگه... اینجا همه چی ادامه داره !...

 

داستان و بازیگران فیلم ابد و یک روز

4.866
این مطلب مفید بود ؟633
برگرفته از سلام سینما ، مووی مگ ، ویکی پدیا - / ک
13 نظر به ثبت رسیده است
Hamideiny@gmail.com1395-09-19
عالي بود اين فيلم. عالي. خسته نباشيد. هرچي جايزه برديد حقتون بود
112
ستاره1396-02-03
به نظر من عالی بود عالی بود عالی بود خسته نباشید و امیدوارم در فیلم های بعدی همین جوری بازی کنید
51
شنگرف1395-10-05
فیلم بسیار دیدنی و تاثیر گذار بود.احسنت به کارگردان جوان و بازیگران بی نظیر این فیلم
71
دانیال1395-10-13
نوید محمدزاده در نقش محسن طوفانی به پا کرد که هیچ کس در هیچ فیلمی نکرده بود. نوید تو ستاره ی این فیلم هستی. دمت گرم.
72
محمد از اراک1395-11-04
fبا عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامیه افرادی که در این فیلم زحمت کشیدند -تشکر خاصی دارم از خانم پریناز ایزدیار با نقشی که داشتن و ایفای نقشی که انجام دادن واقعا به نظر من جایزه بزرگترین بازیگر زن ایران واسه این عزیزه-تنها بازیگری که از ایران واقعا از ته قلبم دوستشون دارم خانم پریناز ایزدیار میباشد -با تشکر
30
ابد و یک روز1395-11-30
به نظر من کسی مثل اقا نوید تو دنیای سینما نتونسته چنین نقشی رو بازی کنه کاش قسمت دوشم بود واقعا عالیه نقش معتاد بهتر از هر نقشی به ایشون میاد
00
shiva1396-01-01
عالی بوووووود،عالییییی.کارگردانی بی نظیر و بازیگران بی نظری داشت.دستشون درد نکنه.تا فیلم تموم بشه فقط گریه کردم.
20
ستاره1396-02-03
اقای نوید عالی بودند و از کارگردان این فیلم متشکرم که این فیلم راساخت
00
وحید1396-01-04
یک جمله هست که در جامع ما خیلی تکرار میشود،هر کسی برای خودش مشکلاتی دارد اما ما به این دقت نمیکنیم که مشکلات برابر نیست نسبت به وضعیتها زندگی اصلا متناسب نیست و به راحتی از کنارش میگذریم این فیلم کاره بسیار پری بود از دردها. محشر بود دمه همتون گرم
20
fateme1396-02-05
این فیلم فوق العاده تریییییییییین فیلم ایرانی بود ک دیدم عاللللللللی و محشررررررر بی نقض و طبیعی عالیییییی بود✌✌✌✌
22
asal1396-02-21
فیلم خیلی قشنگی بود مخصوصا اگه یه معتاد در خانوادتون داشته باشید کاملا فیلم رو درک میکنید من که از اول تا اخر گریه کردم
20
پدرام1396-03-03
دقیقا وضعیت زندگیه ما انقد گریه کردم ک تا دوروز سردرد داشتم
20
Javad1396-07-16
واقعا از همه لحاظ عالی بود همه بازیگراش طوری تو نقش خودشون فرو رفته بودند که انگار نه انگار فیلم بازی میکردن دست کارگردان درد نکنه امیدوارم بازم شاهد همچین فیلمهای خوب و کارگردانی قوی و حرفه ای تو سینمای ایران باشیم
10
وبگردی