قابلیت های اندروید 9
شرکت گوگل در آخرین نسخه از اندروید ارائه شده"اندروید 9 پای" قابلیت های جالب و بسیار کاربردی را به آن افزوده که در ادامه به تشریح آن خواهیم پرداخت.

قابلیت های جدید اندروید 9 پای چیست؟!

اندروید 9 پای که اخیرا توسط شرکت گوگل معرفی شد و اینک گوشی های گوگل پیکسل به آن مجهز هستند. با این وجود آیا به نظر شما این نسخه از اندروید در چه زمینه های تفاوت و تغییر یافته است؟!اگر قصد دارید تا از قابلیت های جدید اندروید 9 پای اطلاع بیابید،توصیه می شود که به خواندن ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی نمناک بپردازید.

1-بهینه سازی استفاده از باتری از قابلیت های اندروید 9

بهینه سازی استفاده از باتری
اندروید در نسخه جدید از سیستم عامل خود،قابلیت مدیریت باتری را از طریق تنظیمات برای کاربرانخود فراهم ساخته است که از قسمت Adaptive Battery می توانید باتری را بصورت هوشمندانه مدیریت نمایید.همچنین از قابلیت Battery Saver نیز در این نسخه استفاده شده است و می توانید در مواقع کاهش باتری از آن استفاده کنید تا باتری بتواند زمان بیشتری برای استفاده را برای شما به ارمغان بیاورد.

2-تنظیم کردن روشنایی توسط اندروید 9 پای

تنظیم کردن روشنایی
یکی دیگر از ویژگی های هوشمندانه اندروید 9 پای که در طول زمان بهبود یافته است،Adaptive Brightness است که می توانید از آن در منوی Display استفاده نمایید.با استفاده از این قابلیت می توانید صفحه نمایش سیستم عامل اندروید خود را نسبت به نوری که اطراف شما است،مطابق نمایید.استفادهاز این قابلیت می تواند موجب صرفه جویی در میزان انرژی باتری شود.
 

3-دسترسی سریع به برنامه ها از قابلیت های اندروید 9

دسترسی به برنامه ها
طبق گفته گوگل یکی از جدیدترین قابلیت های اندروید 9 پای،دسترسی سریع به برنامه ها است که به راحتی پیش بینی می کنند که شما از چه برنامه هایی استفاده خواهید کرد.به همین دلیل همان گونه که در تصاویر مشاهده می کنید،به شما در منوی کاربری پیشنهاداتی را ارائه خواهد کرد که اگر نیاز داشتید از آنها استفاده نمایید.برای استفادهاز آن همان گونه که گفته شد تنها کافی است منوی تلفن همراه هوشمند خود را باز کنید تا این پیشنهادات را مشاهده و استفاده نمایید.
 

4-اسکرین شات سریعتر جزو قابلیت جدید اندروید 9

اسکرین شات سریع
برای گرفتن ساده تر اسکرین شات تنها کافی است که دکمه پاور را به همراه کاهش صدا در نسخه های قبلی اندروید می فشردید،اما اینک گوگل برای سری جدید اندروید 9 پای تصمیم جداگانه و جدیدی گرفته است.آن هم این است که در این نسخه از اندروید باید دکمه پاور یا همان روشن یا خاموش شدن صفحه نمایش را به مدت چند ثانیه نگه دارید تا یک صفحه کوچکی در سمت راست تلفن باز شود.اینک می توانید به سرعت اسکرین شات خود را با اندروید سری جدید خود بیندازید.همچنین دکمه خاموش و روشن شدن نیز در بالای قسمت اسکرین شات است که داخل تصویر کاملا مشخص است.

5-دسترسی سریع به برنامه های باز از قابلیت های اندروید9

دسترسی سریع به برنامه ها
شرکت گوگل برای دسترسی سریع کاربران به برنامه های باز در اندروید نسخه 9 پای تصمیم گرفت تا با استفاده از استفاده از شبیه سازی همانند آیفون X برای کاربران خود فراهم سازد.این قابلیت به گونه ای است که فقط باید از پایین صفحه نمایش انگشتتان را به سمت بالا بکشید تا برنامه های باز ، برای شما به نمایش گذاشته شوند.
 
6-کم و زیاد کردن سریع صدای دستگاه
اندروید 9
 
اگر شما در حال تماشای ویدیو یا گوش دادن به موسیقی هستید،تنها کافی است که یکبار دکمه کاهش صدا را بفشارید . اینک می توانید بر روی آیکون "musical note" کلیک نمایید.بااین کار می توانید از پخش صدای اعلانات در میان پخش صدا و ویدیو جلوگیری نمایید.
 
7-پیغام های تکراری را خاموش کنید!
پیغام های تکراری
در اندروید 9 پای،قابلیت جدیدی ایجاد شده است که برای افرادی که از اعلانات تکراری بیزار هستند بسیار کارایی بالایی دارد.در اندروید 9 پای که اخیرا توسط شرکت گوگل منتشر شده است،اگر شما چندین سری نسبت به عدم نمایش اعلانات پاسخ منفی نشان دهید،تلفن همراه هوشمند شما قادر خواهد بود که بطور خودکار آنها را خاموش کند.اگر به دلایلی شما چندین سری پیغام اعلانات یک برنامه کاربردی را قطع کردید،پیغام آن کاملا قطع خواهد شد و این جای تعجب ندارد.اگر با این وضعیت روبرو شدید،تنها کافی است به تنظیمات تلفن همراه خود بروید و مجددا برنامه ای که پیغام نمایش آن بطور خودکار توسط تلفن همراه هوشمندتان قطع شده بود را فعال نمایید.
 
8-خاموش کردن تمام اعلانات با یک دکمه
خاموش کردن تمام اعلانات
اگر شما در یک جلسه هستید و نمی خواهید که اعلانات حواس شما را پرت کنند ، می توانید از قابلیت جدید اندروید 9 پای استفاده کنید.تشریح ساده این قابلیت بدین گونه است،که اگر شما نمی خواهید پیغام هایی که بصورت پاپ آپ بر روی صفحه نمایش شما می آیند را قطع کنید و با روشن کردن این قابلیت،در زمان روشن بودن صفحهنمایش هیچ پیغامی بر روی صفحه نمایش شما ظاهر نخواهد شد.برای روشن کردن این قابلیت تنها کافی است که به تنظیمات بروید و سپس بر روی گزینه Sound کلیک کرده و در نهایت Do not disturb را بفشارید.
 

9-تنظیم نور شب و روز در اندروید 9 پای

تنظیم نور شب و روز
همان گونه که می دانید،نور آبی می تواند یکی از نورهایی واقع شود که می تواند همانند عاملی مخرب و موثر بر کاهش بینایی عمل نماید.به همین دلیل شما می توانید در نسخه جدید اندروید 9 پای،تلفن همراه هوشمند خود را ساعت گذاری نمایید و که با فعال کردن این قابلیت،در طول شب نور ابی از صفحه نمایش شما حذف خواهد شد و می توانید به راحتیو آسودگی خاطر با تلفن همراه هوشمند خود استفاده نمایید.همچنین همان گونه که شما در تلفن همراهتان ساعت گذاری کرده اید،در زمان تعیین شده این فیلتر قطع خواهد شد . این قابلیت یکی از بهترین و جذاب ترین قابلیت های اندروید 9 پای است که می تواند برای سلامتی چشم نیز بسیار موثر واقع شود.

 

قابلیت های جدید اندروید 9 پای چیست؟؟!

4.642
این مطلب مفید بود ؟393
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن /ح.ب
برچسب :
وبگردی