تولد
شنا افزایش قد
وقتی شنا می کنید ستون فقرات کش می آید و ظرفیت مایع دیسک ها افزایش می یابد که خود باعث بلند شدن قد شناگر می شود.

آیا شنا به افزایش قد کمک می کند؟ اگر بله کدام نوع شنا ؟

همه می خواهند قد بلند باشند، بنابراین مردم به دنبال روش های متفاوتی هستند تا بتوانند از آن ها استفاده کنند و یکی از این روش ها شنا کردن است.با این حال، بسیاری از مردم نسبت به آن تردید دارند و می پرسند که آیا شنا کردن واقعاً به افزایش قد کمک می کند یا خیر.

آیا فرزند شما در مقایسه با سایر بچه ها در کلاس قد کوتاه است؟

آیا همیشه به دنبال اقداماتی هستید که کودکتان کمی بلندتر شود؟

خب، شما تنها کسی نیستید که این را می خواهید ، تعدادی از والدین هستند که نگران قد کوتاهی فرزند خود هستند.وقتی یکی می پرسد که چطور می توان قد را افزایش داد، یکی از رایج ترین پاسخ ها شنا کردن است. این مساله ما را به سوال بعدی می رساند که آیا شنا کردن واقعاً می تواند به افزایش قد کمک کند؟

اگر چه درست است که ژنتیک نقش دارد، اما برنامه های افزایش قدی وجود دارند که واقعاً بتوان قد را افزایش داد. چنانچه پیش از این در بخش تناسب اندام نمناک به طور کامل توضیح دادیم برنامه افزایش قد باید هدفی برای تقویت ماهیچه های مرکزی، بهبود وضعیت بدنی و همچنین کمک به بدن برای آزاد کردن هورمون های رشد در جریان خون داشته باشد.

آیا شنا باعث افزایش قد می شود؟

خب برای پاسخ به این سوال باید گفت بله، امکان دارد که قدتان را با شنا افزایش دهید.

شنا افزایش قد

تاثیر شنا بر روی افزایش قد کودکان شما

چگونه شنا به افزایش قد کمک می کند؟ کدام نوع شنا به افزایش قد کمک می کند؟

در تکنیک های کششی برای رشد قد، شنا کردن یک تکنیک مهم است.به گسترش ستون فقرات و نیز کل بدن کمک می کند که یکی از بهترین مدل های مفید شنا برای افزایش قد همانطور که در این بخش از تناسب اندام و ورزش در نمناک می خوانید پروانه است.

زمانی که یک نفر پروانه انجام می دهد، پاها به صورت مستقیم به پشت بدن کشیده می شوند و دست ها مستقیم در جلو حرکت می کنند.

به عبارت دیگر، بدن در دو جهت مخالف کشیده می شود که به گسترش ستون فقرات و همچنین بدن کمک می کند.

به غیر از شنای پروانه، سبک های دیگری از شنا نیز وجود دارند، که ثابت شده است به بلند شدن قد کمک می کنند.برخی از این نمونه ها عبارتند از کرال پشت، شنای سگی، پروانه، کرال و غیره.

قد کودکان

افزایش قد با یک نوع شنای خاص

دلیل دیگری وجود دارد که چرا شنا به افزایش قد کمک می کند

زمانی که کسی در استخر شنا می کند، اثرات جاذبه بر ستون فقراتش را خنثی می کند و جاذبه طناب نخاعی را به یکدیگر نزدیک تر می کند و باعث کوتاهی قد می شود پس هنگامی که اثرات جاذبه از بین می رود، خواهید دید که تاثیر مثبتی بر ستون فقرات دارد.

شناگران افرادی هستند که کمر بلندی دارند دلایل مختلفی برای این وجود دارد. با این حال، با انجام منظم شنا، فرد قادر به مبارزه با این مشکل خواهد بود.

شنا برای قد

ورزش شنا برای افزایش قد

شنایی که باعث افزایش قد می شود

زمانی که یک شخصی شنا می کند، ستون فقرات کش می آید ؛به عبارت دیگر، ستون فقرات از حالت فشرده خارج می شود و به افزایش ظرفیت مایع دیسک ها کمک می کند.

افزایش ظرفیت این مایع به افزایش و تقویت غضروف ها در ستون فقرات کمک می کند و آن را طولانی تر و قوی تر می سازد، که به نوبه خود به مقاومت در برابر نیروهای جاذبه کمک می کند بنابراین اگر شناگران را مشاهده کنید، متوجه خواهید شد که تنه بلندی دارند و همچنین قد بلندتر هستند.

شناگران بلند قد

چگونگی افزایش قد با شنا کردن

شنا افزایش قد را تضمین می کند؟

شنا کردن به افزایش انرژی و نیز به کاهش وزن کمک می کند و احتمال تغییر شکل ستون فقرات تا حد زیادی کاهش می یابد. شنا، همچنین برای افرادی که حالت و وضعیت بدنشان بد است بسیار موثر میباشد. فراموش نکنید که تناسب بدنی فرد با شنا کردن افزایش می یابد.

هورمون های رشد نقش مهمی در افزایش قد دارند.زمانی که یک فردی به طور منظم شنا می کند، هورمون های رشد در بدنش آزاد می شوند، که به نوبه خود تاثیر مثبتی بر روی قد فرد دارد.

بلند شدن قد

شنا و حرکات کششی برای افزایش قد

شنا و دیگر ورزشهای افزایش قد بعد از بلوغ

همراه با شنا، توصیه می شود که تمرینات کششی انجام دهید. تمرین هایی با شدت بالا هم چنین ثابت شده است که به افزایش قد کمک می کنند.واضح است که شنا کردن به افزایش قد کمک می کند.

ورزش هم به اندازه رژیم غذایی متعادل موثر است اگر کودکتان رژیم غذایی سالمی نداشته باشد, احتمال آن بالاست که قد بلندی نداشته باشد. آخرین مورد اینکه به یاد داشته باشید ژنتیک نیز نقشی مهم در قد دارد. بنابراین, کودکان والدینی که کوتاه هستند نیز باید کوتاه باشند اما با شنا کردن قدشان ممکن است کمی افزایش یابد.

 

کدام نوع شنا مخصوص افزایش قد است و قد بلندتان می کند؟

4.5566
این مطلب مفید بود ؟51254
منبع : fitnessvigil / بخش ورزش و تناسب اندام نمناک /ن /آ
وبگردی