قرارداد پرسپولیسی ها

رقم قرارداد پرسپولیسی ها افشا شد

تاریخ انتشار : 15 بهمن 1398کد مطلب : 7255زمان مطالعه : 3 دقیقه
بررسی اسناد مالی باشگاه پرسپولیس نشان می دهد بازیکنان این تیم مبلغ قراردادشان در فصل گذشته را به صورت کامل دریافت کرده اند.

مبلغ قرارداد بازیکنان پرسپولیس در فصل گذشته

ایسنا:با وجود اعتراض بازیکنان پرسپولیس به وضعیت مالی این تیم و همچنین میزان دریافتی شان از فصل گذشته، بررسی اسناد مالی این باشگاه نشان می دهد بازیکنان این تیم مبلغ قراردادشان در فصل گذشته را به صورت کامل دریافت کرده اند و مبالغی هم به عنوان آپشن به آن ها پرداخت شده است.

هر ساله وقتی به نیم فصل فوتبالی لیگ برتر ایران می رسیم مباحث مختلفی از سوی بازیکنان تیم ها درباره مطالباتشان مطرح می شود. تقریبا همه می دانند فوتبال ایران با مشکلات مالی زیادی دست و پنجه نرم می کند و به همین خاطر معمولا باشگاه های لیگ برتری از انجام تعهدات خود سر باز می زنند و به همین خاطر تقریبا وقتی به اواسط فصل می رسیم روند اعتراض ها و بعضا اعتصاب ها در باشگاه های لیگ برتر شکل می گیرد.

از همین رو طی چند روز اخیر شاهد اعتراض ها و شکایات زیادی از سوی بازیکنان پرسپولیس بودیم چرا که آن ها در مصاحبه های خود بارها عنوان کردند نه تنها طلب های فصل گذشته پرداخت نشده بلکه فصل جدید نیز باشگاه نتوانسته به تعهدات خود عمل کند.

اوضاع این روزها در پرسپولیس از نظر مالی آنقدر خراب است که حتی چند روز پیش از داربی 91 از تمرین پرسپولیس خبر اعتصاب بازیکنان به گوش رسید. با این حال با دخالت یحیی گل محمدی و صحبت هایی که افشین پیروانی با بازیکنان انجام داد فعلا روند تمرینات این تیم پیگیری می شود اما به نظر می رسد دلخوری ها همچنان پابرجاست.

نکته حائز اهمیت درباره بازیکنان پرسپولیس این است که آن ها مدعی اند از فصل گذشته مبالغی از قراردادشان باقی مانده است. این در حالی است که طبق اسنادی که به دست ایسنا رسیده، به غیر از دو نفر از بازیکنان ایرانی، سایر بازیکنان ایرانی پرسپولیس در فصل 98-97، 100 درصد مطالبات خود و همین طور مبلغی به عنوان آپشن قرارداد دریافت کرده اند.

نکته ای بسیار جالب این ماجرا این است که بر اساس مصوبه هیات مدیره سابق پرسپولیس زمانی که این تیم به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسید 30 درصد از پاداش 2 میلیون دلاری AFC در قالب پاداش آسیایی و خارج از قرارداد به حساب بازیکنان واریز شد. البته این بازیکنان طی فصل 98-97 مبالغی را هم به عنوان پاداش پیروزی دریافت کردند که اگر این مبالغ را با پاداش آسیایی جمع کنیم هر کدام از بازیکنان پرسپولیس 495 میلیون تومان خارج از قرارداد دریافت کرده اند.

ایسنا بر اساس اسنادی که در اختیار دارد و نزدش محفوظ است، به انتشار مبلغ قرارداد بازیکنان پرسپولیس در فصل 98-97 و همین طور مبلغ آپشن هایی که در قراردادشان لحاظ شده و میزان دریافتی بازیکنان پرسپولیس طی فصل گذشته اقدام می کند. 

میزان دریافتی برخی از اعضای تیم فوتبال پرسپولیس در فصل 98 - 97

مبلغ قرارداد بازیکنان پرسپولیس

مبلغ قرارداد بازیکنان پرسپولیس

مبلغ قرارداد بازیکنان پرسپولیس

مبلغ قرارداد بازیکنان پرسپولیس

*کلیه مبالغ به تومان است 

توضیح:علیرضا بیرانوند بیش از مبلغ درج شده در آپشن قراردادش دریافت کرده و به همین خاطر تراز مالی او در پایان فصل 98-97 بیش از یک میلیارد تومان مثبت بوده است. 

بازیکنان خارجی و کادرفنی پرسپولیس نیز در فصل گذشته خارج از مبالغ دریافتی در نتیجه قراردادشان، مبالغی هم بصورن ریال به عنوان پاداش آسیایی و پیروزی در برخی از بازی ها دریافت کرده اند. 

پرسپولیس البته نتوانسته مبلغ قرارداد فصل گذشته مربیان خارجی را تسویه حساب کند.

انتهای پیام/م

رقم قرارداد پرسپولیسی ها افشا شد

1.73
این مطلب مفید بود ؟12
وبگردی