قفل گوشی
شرکت سامسونگ برای باز کردن قفل گوشی استفاده از اسکن کف دست را به عنوان یک روش شناسایی در گوشی های سامسونگ پیشنهاد می کند.

عجیب ترین روش برای باز کردن قفل گوشی های موبایل

اخیرا یک حق اختراع(پتنت) برای یک روش بسیار متفاوت گشودن قفل گوشیهای موبایل به ثبت رسیده است. شرکت سامسونگ از ابداع یک روش متفاوت احراز هویت برای گوشی های هوشمند ارائه داده که کاربران می توانند قفل دستگاه خود را با نشان دادن کف دست خود باز کنند. این روش ممکن است به شما در یادآوری کلمات عبور از دست رفته کمک کند.

ابداع انحصاری سامسونگ استفاده از اسکن کف دست را به عنوان یک روش شناسایی در گوشی های سامسونگ پیشنهاد می کند. مثال زده شده در این اختراع، فردی را نشان می دهد که در حال گرفتن عکس از کف دست خود برای بازیابی رمز عبور فراموش شده خود است.

قفل گوشی

استفاده از کف دست برای باز کردن قفل گوشی

به جای اینکه رمز عبور بر روی صفحه نمایش ظاهر شود، گوشی حروف را در الگوهای مشخصی در کف دست شما پنهان می کند. کاراکترهای ناقص اطلاعات کافی را برای حدس رمز به کاربر می دهند. اگر این روش اسکن کف دست، همیشه راه خود را به گوشی های گلکسی آینده باز کند، به فهرست طولانی از روش های شناسایی بیومتریک خواهد پیوست.

گوشی های فعلی سامسونگ مانند Galaxy S8 و Note 8 از اسکن اثر انگشت، اسکن رادیوگرافی و تشخیص چهره، مضاف بر پین ها و رمزهای عبور مبتنی بر الگو استفاده می کنند.

قفل گوشی

استفاده از کف دست برای باز کردن قفل گوشی

حتی اگر ثبت اختراع اسکن کف دست برای بازیابی یک رمز عبور فراموش شده استفاده شود، احتمالا می تواند برای سایر اهداف مانند باز کردن قفل تلفن یا تایید اعتبار سامسونگ و استفاده برای خرید اینترنتی اتخاذ شود. رقیب اصلی سامسونگ، اپل، تشخیص چهره را به عنوان فرم اصلی احراز هویت در آیفون X معرفی کرده است. برای انجام این کار، اپل کل سیستم دوربین را با استفاده از سنسورهای سه بعدی، دوربین های مادون قرمز و پروژکتور نقطه گذار برای ایجاد روشی موسوم به تشخیص چهره طراحی کرد.

اگر سامسونگ اسکن کف دست را به عنوان یک روش جدید احراز هویت معرفی کند، نمی دانیم که آیا از فناوری موجود بهره می برد یا از فناوری ها و سخت افزارهای جدید استفاده می کند. این می تواند در ایجاد یک روش امن تر، تفاوت بزرگی ایجاد کند.

اپل همچنین با به رسمیت شناختن روش تشخیص چهره در آیفون X، روش اسکن اثر انگشت را که سال ها روش اصلی شناسایی آن بود، کنار گذاشت. رویکرد سامسونگ این است که روش های مختلفی از احراز هویت را برای کاربران فراهم آورد تا به دلخواه انتخاب کنند، اما تمرکز اپل بر روشی است که تا حد امکان امن باشد. سامسونگ در این زمینه اظهار نظر بیشتری نکرده است.

روشی متفاوت برای باز کردن قفل گوشی های موبایل

1.736
این مطلب مفید بود ؟1224
برگرفته از ایسنا/ی
وبگردی