تیم ملی کشتی ایران

قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد ایران در جام جهانی آمریکا 2016

تاریخ انتشار : 24 خرداد 1395کد مطلب : 32086زمان مطالعه : 3 دقیقه
تیم ملی کشتی آزاد ایران با شکست روسیه توانست بار دیگر قهرمانی جهان را از آن خود کندکه نتایج انفرادی این مسابقات را در ادامه مشاهده میکنید.

قهرمانی تیم ملی آزاد ایران در جهان

تیم ملی کشتی آزاد کشورمان با غلبه بر تیم روسیه در دیدار فینال جام جهانی، توانست برای هفتمین بار عنوان قهرمانی جهان را تصاحب کند.

تیم ملی کشتی ایران

قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان

شاگردان رسول خادم که با شکست آمریکا، هند و آذربایجان موفق به حضور در فینال مسابقات شده بودند، در دیدار پایانی مقابل تزارها به خوبی عمل کردند تا در سالن فروم لس آنجلس پرچم ایران را به اهتزاز در آوردند.

تیم کشتی آزاد کشورمان در این دیدار 5 پیروزی توسط حسن رحیمی، مسعود اسماعیل پور، مصطفی حسین خانی، حسن یزدانی و کمیل قاسمی بدست آورد و علیرضا کریمی، میثم نصیری و امیر محمدی نیز بازنده های ایران بودند.

نتایج انفرادی این مسابقات به شرح زیر است:

57 کیلوگرم: حسن رحیمی 3 (برنده) - حاجی مراد رشیداف 3

حسن رحیمی دارنده مدال طلای جهان مانند 2 کشتی قبلی که در ترکیب ایران قرار گرفت، بازهم کارش را هجومی آغاز کرد و همان ابتدا یک امتیاز بدست آورد. در ادامه کار این رشیداف بود که 3 امتیاز بدست اورد و رحیمی بازهم عقب نکشید و در ثانیه های پایانی با یک خاک و بیرون انداختن رشیداف موفق شد حساب کار را 3 بر 3 کند تا اولین چراغ برای ایران روشن شود و رحیمی رشیداف را شکست دهد.

61 کیلوگرم:مسعود اسماعیل پور 12 (برنده) - ویکتور راسادین 6

در وزن 61 کیلوگرم مسعود اسماعیل پور دارنده مدال نقره جهان با راسادین روس سرشاخ شد. اسماعیل پور ابتدا 4 امتیاز عقب افتاد اما در ادامه کار موفق شد 3 امتیاز بدست آورد تا حساب کار 4 بر 3 شود. راسادین اما یک بار دیگر اسماعیل پور را خاک کرد تا 6 بر 3 پیش افتد. اسماعیل پور که همه چیز را از دست رفته می دید با کسب یک امتیاز کار را 6 بر 4 کرد. این پایان کار نبود و دارنده مدال نقره جهان با یک خاک، یک فیتیله پیچ و 2 بارانداز کار را 12 بر 6 کرد تا دومین بدر تیم خادم نیز بدست آید.

65 کیلوگرم: میثم نصیری یک - ماگومد قربان علی یف 4 (برنده)

میثم نصیری در وزن 65 کیلوگرم کشتی چندان خوبی را ارائه نداد و مقابل دارنده مدال برنز جهان حرفی برای گفتن نداشت. نصیری در نهایت با نتیجه 4 بر یک شکست خورد تا اولین شکست شاگردان خادم رقم بخورد.

70 کیلوگرم:مصطفی حسین خانی 10 (برنده) - خلیل امین اف یک

مصطفی حسین خانی در وزن 70 کیلو همان ابتدای کار 2 امتیاز از حریفش گرفت. وی در ادامه یک امتیاز از دست داد اما فیتله باراندازهای دیدنی حسین خانی، خلیل امین اف را به ستوه آورد تا حسین خانی در نهایت 10 بر یک حریفش را شکست دهد.

74 کیلوگرم: حسن یزدانی 14 (برنده) - ختاک تسابولوف 4

دارنده مدال نقره جهان به مصاف دارنده مدال طلای جهان رفت تا یک کشتی زیبا در سالن فروم رقم بخورد. یزدانی جوان همان ثانیه اول 4 امتیاز بدست اورد. در ادامه 2 امتیاز به تسابولوف روس رسید. یزدانی 2 بار پای حریفش را بیرون انداخت تا حساب کار 6 بر 2 شود. در تایم دوم و همان ثانیه اول در یک کش و قوس یزدانی 2 بار حریفش را روی پُل برد و با یک خاک و یک بارانداز یزدانی 14 بر 4 قهرمان جهان را شکست داد تا چهارمین پیروزی شاگردان خادم بدست آید.

86 کیلوگرم: علیرضا کریمی 3 - شامیل کودیاماگمدوف 6 (برنده)

علیرضا کریمی که در مسابقات جام جهانی 2 شکست را تجربه کرده بود، مقابل کودیاماگمدوف روس نیز شکست خورد تا عملکرد دور از انتظاری را در جام جهانی داشته باشد. کریمی در این دیدار 6 بر 3 شکست خورد تا دومین باخت شاگردان خادم رقم بخورد.

97 کیلوگرم: امیر محمدی 3 - عبدالسلام گادیسوف 10 (برنده)

در وزن 97 کیلوگرم امیر محمدی جوان مقابل گادیسوف نامدار قرار گرفت و در نهایت با نتیجه 10 بر 3 برابر حریفش شکست خورد تا سومین شکست شاگردان خادم نیز رقم بخورد.

125 کیلوگرم:کمیل قاسمی 3 (برنده) - مرادین خوشخوف یک

در آخرین کشتی دیدار فینال جام جهانی کمیل قاسمی ابتدا یک امتیاز بدست آورد و پیش افتاد اما خوشخوف روس قاسمی را خاک کرد تا 2 بر یک جلو بیافتد. قاسمی در ادامه کم نگذاشت و موفق شد با خاک کردن حریف حساب کار را 3 بر 2 کند تا پنجمین پیروزی تیم ایران نیز رقم بخورد و به این ترتیب هفتمین قهرمانی تیم ایران در جام جهانی ثبت شود.

قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد ایران در جام جهانی آمریکا 2016

410
این مطلب مفید بود ؟82
برگرفته از خبرگزاری ایلنا -/ح
برچسب : ورزش کشتی
وبگردی