قورباغه مار خور
تصویر جالب و شگفت انگیزی از یک قورباغه مار خور ثبت شده است که یک نوزاد مار در دهان قورباغه است و با نام فریاد آخر در اعماق منتشر شد.

سر ماری که در عکسی عجیب از دهان قورباغه مار خور بیرون زده است

مار نا امید که در گلوی قورباغه ناپدید شده است احتمالا آخرین چیزی که دید، فلش دوربین بود این عکس جذاب که در بخش سرگرمی نمناک مشاهده می کنید در لحظه ای که قورباغه دهانش را باز کرد گرفته شد و بشکل پیش بینی نشده ای در تقارن با سر قورباغه سر مار قرار گرفته بود.

در 16 اکتبر یکی ازکاربران اینترنتی این عکس را منتشر کرد با نام" فریاد آخر در اعماق" . ردیت، یک کاربر گوگل پلاس در نوامبر 2016 این عکس را پست کرد و ادعای مالکیت این عکس را داشت. اما آنطور که تصاویر منتشر شده در فضای مجازی نشان میداد به طور قطعی نمیتوان گفت که چه کسی تصویر را ثبت کرده است. وحشتی که مار در لحظات نهایی بدان گرفتار شده بود توسط نویسنده علمی جیسون بیتل کسی که پست ردیت را در توییتر منتشر کرد تاکید شد. او نوشت :"آه من هنوز زنده هستم"

جاناتان کالبی مدیر مرکز حفظ و نگه داری دوزیستان هندوراس گفت:" مار بلعیده شده احتمالا مدت زیادی را زنده نماند. طعمه در دهان قورباغه زنده بلعیده می شود و پس از کمی لگد زدن به سرعت می میرد."

احتمالا تصور میکنید که بلع یک حیوان بشدت برای قورباغه آسیب زا است اما پس از بلعیده شدن بیشتر قسمت های طعمه، احتمالا خفه می شود و در عرض یک یا دو دقیقه در حالیکه بشدت توسط دستگاه گوارش قورباغه تحت فشار است می میرد.

بلعیده شدن مار توسط قورباغه مار خور

قورباغه ای که مار می خورد

او همچنین ادامه داد که برای مارها در منوی غذایی قورباغه ها بودن اصلا عجیب نیست. بسته به بزرگی دهان یک قورباغه، آن ها معمولا از طعمه های مختلفی از جمله جوندگان و مارها تغذیه می کنند. اما این مار که بنظر میرسد نوزاد یک مار قهوه ای باشد این تعامل را کمی غیر معمول نشان میدهد چراکه بسیاری از مارها زندگی روزانه و قورباغه ها زندگی شبانه ی فعالی دارند.

بعید به نظر می رسد که این اتفاق به شکل طبیعی رخ داده باشد( اما در طبیعت گاهی شاهد صحنه های غیر طبیعی نیز بوده ایم) یک امکان مبنی بر دخالت انسان در برخورد قورباغه و مار دست داشته است که بعد از آن قورباغه طبق غریزه اش هر جانور کوچکی را می خورد و مار را نیز میخورد.

کاترین دودی یک محقق دانشگاه کوئینز لند در استرالیا می گوید:"در واقع قورباغه های درختی را به نام قورباغه های لابرادور می شناسند چرکه آن ها هر آنچه که متناسب با دهان آن ها است را می خوردند. "

آیا مار توانست از دهان قورباغه رهایی یابد؟ شاید هرگز به جواب این سوال نرسیم ولی این عکس، چالشی از مرگ و زندگی را با هم به تصویر می کشد.

قورباغه مار خور و بلعیده شدن نوزاد یک مار توسط قورباغه

4.48
این مطلب مفید بود ؟71
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : قورباغه
وبگردی