قویترین سگ

قویترین سگ های دنیا + عکس

کد مطلب : 22369زمان مطالعه : 3 دقیقه
وِندی سگی از نژاد ویپت است که به عنوان قویترین سگ جهان شناخته می شود. این پدیده قدرتمند کردن سگها با تلاش محققان و پژوهشگران چینی صورت گرفته است.

قویترین سگ

پژوهشگران ژنتیک با بکار گیری روشی جالب و جدید و با حذف یکی از ژن های موجود در بدن سگ ها توانسته اند سگهایی قدرتمند با عضله های قوی بدنیا بیاورند.
دانشمندان چینی موفق شدند با کمک مهندسی ژنتیک، سگ هایی را به دنیا آورند که از نظر عضلانی قدرتمندتر هستند. پژوهشگران امیدوارند که بتوانند بیماری های انسانی نظیر پارکینسون و تحلیل عضلانی را به این سگ ها انتقال دهند.
به گزارش مشرق به نقل از فرادید، دانشمندان چینی با دستکاری ژن های حیوانات توانستند برای اولین بار سگ هایی را به دنیا آورند که از نظر عضلانی قوی تر هستند. به گزارش ژورنال ام آی تی تکنولوژی ریویو، این دانشمندان توانستند با حذف یک ژن خاص سگ هایی از نژاد بیگل را به دنیا آورند که از حیث عضلانی، دو برابر قوی تر از سگ های معمولی هستند. 

لیانگژو لای، یکی از پژوهشگران پروژه، به این ژورنال گفت:«سگ های جهش یافته ماهیچه های قوی تری داشته و انتظار می رود که سریع تر بدوند. این دسته از سگ ها می توانند برای شکار، مصارف نظامی و پلیس به کار گرفته شوند.»
حال این گروه می تواند کار خود را گسترش دهد و با کمک علم ژنتیک، سگ های دیگری را به دنیا آورد. از جمله، می توان به سگ هایی اشاره کرد که حامل بیماری های انسانی نظیر پارکینسون و تحلیل عضلانی هستند. از آنجایی که آناتومی بدن سگ ها شبیه آناتومی بدن انسان است، سگ های تغییر یافته ی ژنتیکی می توانند به دانشمندان در درمان بیماری های انسانی کمک شایانی کنند.
به منظور به دنیا آوردن این سگ ها، پژوهشگران ژن میوستاتین را دستکاری کردند. اگر این ژن حذف شود، حیوان می تواند به حج عضلانیِ بیشتری دست پیدا کند و از حد معمول قوی تر شود.
پیشرفت های اخیر در ویرایش ژنوم به دانشمندان اجازه داده تا ژن ها را نسبتا ساده تر تغییر دهند. این گروه از دانشمندان چینی در همین رابطه اظهار کردند که تولد سگ های دستکاری شده گواهی بر صحت ویرایش ژنومی است و آن ها در آینده قادر خواهند بود تا سگ های بیشتری را به دنیا آورند.
این ژن در سال 1997 کشف شد. در آن سال، گروهی دیگر از دانشمندان توانستند چند موشِ فاقد این ژن را به دنیا آورند. آن دسته از موش ها از حیث عضلانی از موش های عادی بسیار قوی تر بودند و به همین دلیل به «موش های مشت زن» یا «موش های قدرتمند» مشهور شدند.
 

قویترین سگ

وندی ویپت – وِندی سگی از نژاد ویپت است که به عنوان «قدرتمندترین سگ جهان» شناخته می شود. این تغییر ژنتیکی می تواند به صورت طبیعی در سگ های نژاد ویپت رخ دهد.

قویترین سگ
سگ هایی از نژاد بیگل با کمک مهندسی ژنتیک به دنیا آمدند

سگ های بیگل دانشمندان چینی در موسسه تحقیقاتیِ گوانگژو نگهداری خواهند شد. این سگ ها در حقیقت نخستین سگ هایی هستند که از طریق تغییرات ژنتیکی متولد شده اند. ژن میوستاتین به طور طبیعی در سگ های نژاد ویپت حذف می شود که همین امر قدرت عضلانیِ فوق العاده بالایی را به آن ها می دهد.
این تغییرات به ندرت برای انسان رخ می دهد. پزشکان حدود 10 سال پیش گزارش دادند که کودکی با ماهیچه های اضافی و با قدرتی غیرعادی متولد شده است. در گزارش پزشکان آمده بود که آن کودک بدون ژن مذکور به دنیا آمده بود.

قویترین سگ های دنیا + عکس

3.255
این مطلب مفید بود ؟3520
برگرفته از مشرق نیوز - / ل
برچسب : سگ های جالب
وبگردی