قیمت انواع نان

قیمت انواع نان در تهران افزایش یافت + جدول

تاریخ انتشار : 1 آذر 1396کد مطلب : 60180زمان مطالعه : 2 دقیقه
بالاخره بعد از کش وقوس های فراوان در طول سه سال گذشته برای تغییر قیمت نان، از یکم آذرماه 96 قیمت انواع نان حداکثر تا 15 درصد افزایش می یابد.

افزایش قیمت انواع نان از امروز

قیمت انواع نان برای فروش در نانوایی های تهران اعلام شد. بر این اساس قیمت نان بربری از 650 به 750 تومان، نان تافتون سنتی از 400 به 460 تومان، قیمت نان سنگک از 800 به 920 تومان و نان لواش و تافتون گردان از 210 به 240 تومان افزایش یافته است.

چندی پیش ستاد تنظیم بازار از افزایش 15 درصدی قیمت نان خبر داده بود. بر این اساس قرار بود که از اول ماه آذر قیمت نان بدون تغییر در وزن فعلی چانه ها در سراسر کشور با 15 درصد افزایش فروخته شود. همچنین قرار بود در استان ها قیمت انواع نان توسط استانداری و در تهران توسط اتاق اصناف اعلام شود که روز گذشته علی فاضلی - رییس اتاق اصناف - اعلام کرد که قیمت های جدید نان در تهران از هفته آینده به نانوایی ها ابلاغ می شود. اما با توجه به مصوبه و ابلاغیه ستاد تنظیم بازار قرار شد قیمت ها طبق توافق اولیه از امروز (یکم آذر) در سراسر کشور اعمال شود.

در همین راستا اتاق اصناف با صدور بخشنامه ای ضمن اعلام وزن قانونی چانه نان به نانوایی ها مجوز افزایش قیمت را داده است. بر اساس ابلاغیه رئیس اتاق اصناف از تاریخ اول آذرماه 1396 نرخ جدید نان حداکثر با افزایش 15 درصد به قیمت فروش فعلی نان با اوزان مختلف به شرح جدول زیر اعلام می گردد:

بدیهی است همراه با افزایش نرخ مصوب نان نظارت مستمر بر ارتقای کیفیت به منظور کاهش ضایعات نان و احترام به مطالبات مصرف کنندگان مورد انتظار است.

وزن چانه خمیر نان بربری510 گرم
وزن چانه خمیر نان تافتون سنتی230 گرم
وزن چانه نان لواش تافتون گردان140 گرم
وزن چانه نان سنگک560 گرم

قیمت انواع نان در تهران افزایش یافت + جدول

1.913
این مطلب مفید بود ؟58
برگرفته از ایسنا - / ل
وبگردی