قیمت خانه در تهران

کاهش قیمت خانه در 5 منطقه تهران

تاریخ انتشار : 20 تیر 1398کد مطلب : 3296زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس اتحادیه مشاوران املاک از ارزان شدن قیمت خانه در 5 منطقه تهران خبر داد.

کم شدن قیمت خانه در 5 منطقه تهران

ایسنا:رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت:گزارش های رسیده به ما حاکی از آن است که قیمت مسکن در پنج منطقه ی تهران از 8 تا 18 درصد کاهش یافته است. 

مصطفی قلی خسروی اظهار کرد:افزایش سرسام آور قیمت مسکن باعث کاهش توان خرید مردم و کسادی معاملات شده است. بنابراین مالکان به تدریج قیمت های پیشنهادی را پایین آوردند و گزارش هایی از سوی دفاتر املاک به دست ما رسیده که نشان می دهد قیمت پیشنهادی مالکان در مناطق یک، پنج، 22، 12 و هفت بین 8 تا 18 درصد کاهش یافته است. البته با توجه به رشد بیش از 100 درصدی قیمت مسکن نسبت به سال قبل، کاهش فعلی نمی تواند تأثیر چندانی در اقتصاد بازار ایجاد کند و کماکان قدرت خرید متقاضیان، پایین است. 

وی گفت:عبارت معروفی است که می گوید سزای گران فروش، نخریدن است. در همه جای دنیا وقتی کالایی گران می شود مردم نمی خرند تا قیمت متعادل شود. اما در ایران بعضاً برعکس عمل می شود و به محض این که صحبت از گرانی می شود بعضی افراد، بدون مطالعه شروع به خرید می کنند. 

رئیس اتحادیه مشاوران املاک ادامه داد:در شرایط فعلی چه بخواهیم چه نخواهیم با توجه به رشد قیمت ها، متقاضیان توان خرید ندارند و کسادی بازار ناشی از این مساله است. 

خسروی درباره ادعای یکی از نمایندگان مبنی بر این که سلطان های مسکن 2500 واحد خالی در تهران و 700 واحد خالی در شهرری در اختیار دارند گفت:من این موضوع را قبول ندارم و در طول این سال ها هیچ گاه مافیا و سلطان در بازار مسکن دیده نشده است. ساختمان، یک کالای کوچک مثل سکه و ارز نیست که بتوان آن را در گاوصندوق پنهان کرد. همه ی مردم خانه ها را می بینند و نمی توان قبول کرد که 2500 خانه در یک منطقه خالی بماند. 

به گفته خسروی، عقل سلیم حکم می کند به دلیل خواب سرمایه، خانه خالی نماند. ممکن است واحدهای خالی متعلق به بانک ها باشد. در غیر این صورت، افراد عادی خانه را خالی نگه نمی دارند. البته نمی گویم که آپارتمان بدون سکنه اصلاً وجود ندارد اما بسیار اندک است.

انتهای پچیام/م

ارزان شدن خانه در 5 منطقه تهران

2.54
این مطلب مفید بود ؟22
برچسب : قیمت مسکن
وبگردی