قیمت خودرو

خودرو شب عید ارزان می‌شود؟

تاریخ انتشار : 24 دی 1400کد مطلب : 30702زمان مطالعه : 2 دقیقه
بازار خودروهای ایرانی و خارجی راکد است. علی رغم کاهش قیمت دلار اما باز خبری از خریدار نیست.

تجارت نیوز:هر چند به ماه‌های پایانی سال نزدیک می‌شویم اما در بازار خودرو خرید و فروش همچنان قفل است. این در حالی است که سال گذشته علی‌رغم شیوع ویروس کرونا تقاضا برای خرید خودرو نسبت به امسال بیشتر بود.

فروشندگان خودرو می‌گویند با توجه به کاهش قیمت دلار خودروهای ایرانی و خارجی در بازار ارزان شده است. البته برخی دیگر معتقدند قیمت‎‌ها در بازار با کاهش مواجه نبوده و تنها افزایش قیمت متوقف شده است.

قیمت خودروهای ایرانی چند؟

بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت برخی خودروها (23 دی 1400) علی رغم کاهش قیمت دلار گران شده است. به عنوان مثال پژو 206 تیپ پنج با افزایش هشت میلیونی تومانی با قیمت 325 میلیون فروخته شد. پراید 111 با نرخ 187 میلیون تومان در حال معامله است. پراید 131 به نرخ 171 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

خودرو تیبا هاچ بک مدل پلاس 1400 به نرخ 202 میلیون تومان رسید. همچنین پژو 206 تیپ دو نیز به قیمت 268 میلیون رسید.

آینده بازار خودرو چه می‌شود؟

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو کرج با اشاره به وضعیت بازار گفت:با آن که دو ماه به شب عید مانده اما بازار خودرو همچنان راکد است. این در حالی است که سال گذشته در این بازه زمانی حتی با وجود کرونا تقاضا برای خرید خودرو وجود داشت.

حمید کریمی به تجارت‌نیوز توضیح داد:با کاهش قیمت دلار قیمت خودروهای خارجی بین 15 تا 20 میلیون تومان ارزان شده است. با این حال مردم توان خرید خودروهای خارجی را ندارند. حتی در بازار معاوضه‌ای هم برای خودرو شکل نمی‌گیرد.

او گفت:با توجه به ابهام در نتیجه مذاکرات مردم برای خرید خودرو دست نگه داشتند و منتظر نتیجه نهایی نشست‌ها هستند. با وجود اینکه در ماه‌های گذشته خرید خودروهای ایرانی اندکی رونق داشت اما حالا معاملات خودروهای ایرانی هم متوقف شده است.

کریمی بیان کرد:آنچه مشخص است چنانچه روند کاهشی قیمت دلار ادامه‌دار باشد و نتیجه مذاکرات هم مثبت باشد اتفاق خوبی در انتظار همه بازارها ایجاد می‌شود.

اخیرا ایسنا گزارشی نوشته بود که مقرر شده تا خودروهای با ارزش بالای یک میلیارد تومان مشمول مالیات شوند و همچنین در قانون بودجه در قسمت مالیات بر سرمایه، مقرر شده است که خانه‌هایی که بالای 10 میلیارد تومان ارزش دارند نیز مشمول مالیات شوند.

انتهای پیام/م

خودرو شب عید ارزان می‌شود؟

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : بازار خودرو
وبگردی