طلا

دلیل ارزان شدن طلا چیست ؟

تاریخ انتشار : 3 خرداد 1398کد مطلب : 6335زمان مطالعه : 2 دقیقه
بررسی ها نشان از آن دارد که با وجود افزایش ارزش طلا در بازارهای جهانی به واسطه کاهش ارزش دلار در بازار داخلی، قیمت طلا و انواع سکه روند نزولی به خود گرفته اند.

علت ارزان شدن طلا و سکه چیست؟

ایسنا:  محمدرضا کشتی آرای کارشناس بازار طلا و سکه در گفت وگو در رابطه با وضعیت یک هفته گذشته بازار طلا و سکه گفت:در یک هفته گذشته قیمت انواع سکه و طلا نزولی بوده و شرایط به گونه ای رقم خورد که هر قطعه سکه تمام با کاهش 220 هزار تومانی روبه رو شود. 

این کارشناس بازار طلا و سکه بیان کرد:در هفته مد نظر ارزش اونس جهانی با افزایش 5 دلاری مواجه شد اما به واسطه کاهش ارزش دلار در بازار ایران، ارزش طلا و انواع سکه روند نزولی به خود گرفتند. 

وی با اشاره به کاهش 25 هزار تومانی ارزش طلای خام 18 عیار ادامه داد:در یک هفته گذشته میزان داد و ستد به حداقل خود رسید و این موضوع با کاهش تقاضا در بازار همراه بود و پیش بینی می شود با توجه به تعطیلی روزهای آینده این کاهش تقاضا و داد و ستد در بازار ادامه داشته باشد. 

کشتی آرای یادآور شد:کاهش تقاضا و داد و ستد تأثیر قابل توجهی بر قیمت سکه داشته و عاملی شد تا با وجود رشد حباب قیمت سکه به مبلغ 580 هزار تومان در میانه هفته، این حباب قیمتی تا 510 هزار تومان در انتهای هفته افت کند. 

این کارشناس بازار طلا و سکه پیش بینی کرد که بعد از تعطیلات عید فطر بازار آنچنان رونقی نداشته باشد و قیمت ها روند نزولی خود را ادامه دهند. 

وی با اشاره به دو دلیل عمده کاهش قیمت طلا و سکه مبنی بر کاهش قیمت ارز و داد و ستد در بازار خاطرنشان کرد:در هفته های اخیر بگو مگوهای سیاسی کاهش داشته که این موضوع عاملی شد تا تأثیر مسائل سیاسی بر بازار طلا و سکه تا حدودی از بین برود. 

کشتی آرای در انتها قیمت اونس جهانی را 1283 دلار و 60 سنت، سکه طرح قدیم را 4 میلیون و 650 هزار تومان، سکه طرح جدید را 4 میلیون و 770 هزار تومان، نیم سکه 2 میلیون و 660 هزار تومان، ربع سکه را یک میلیون و 680 هزار تومان، سکه یک گرمی را یک میلیون و 15 هزار تومان، هر مثقال طلای 17 عیار را یک میلیون و 860 هزار تومان و طلای خام 18 عیار را 429 هزار تومان اعلام کرد.

انتهای پیام/م

قیمت طلا و سکه بعد از عید فطر ارزان میشود یا گران؟

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
وبگردی