قیمت کباب کوبیده خوب

به کباب کوبیده کمتر از 15 هزار تومان شک کنید

تاریخ انتشار : 19 اسفند 1397کد مطلب : 37833زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس اتحادیه رستوران داران قیمت یک سیخ کباب کوبیده مرغوب را بیشتر از 15 هزار تومان اعلام کرد.

کباب کوبیده زیر 15 هزار تومان مرغوب نیست

خبرآنلاین:قیمت یک سیخ کوبیده مرغوب در شرایط فعلی نمی تواند کمتر از 15 هزار تومان باشد . 

سیدعلی اصغر میرابراهیمی، رییس اتحادیه رستوران داران با اعلام این مطلب افزود:واحد هایی که کباب را به قیمت هایی بین 7 تا 9 هزار تومان عرضه می کنند در حقیقت رستوران نیستند و بیشتر مربوط به صنف تهیه غذا و کبابی ها می شوند و باید پاسخ دهند که با قیمت بالای مواد اولیه چگونه چنین قیمت هایی را تعیین می کنند؟ 

وی اضافه کرد:حتم بدانید قیمت کباب زیر 15 هزار تومان منطقی نیست. وقتی جوجه خام کیلویی 30 هزار تومان است، راسته گوسفندی کیلویی 120 هزار تومان یا مغز راسته کیلویی 180 هزار تومان، چطور چنین قیمت هایی برای جوبه کباب و یا کباب کوبیده می تواند امکان پذیر باشد؟

سید علی اصغر میرابراهیمی

 

او توضیح داد:اگر گوشت مورد نیاز برای طبخ کباب کوبیده را حداقل کیلویی 74 هزار تومان در نظر بگیریم، برای کباب 200 گرمی، باید 15 هزار تومان گوشت مصرف شود؛ بنابراین طبخ و فروش کباب کوبیده با قیمت هایی پایین تر از این میزان فاقد کیفیت لازم است. 

او در پاسخ به این سئوال که آیا این واحدها از موادی مانند سویا، سنگدان و پوست مرغ و … در طبخ کباب های خود استفاده می کنند؟ یا خیر توضیح داد:اگر از سویا استفاده کنند که کار بسیار خوبی است؛ گاهی اوقات از خمیر مرغ و مواد مضر برای سلامت استفاده می کنند. 

وی در توضیح شیوه تعیین نرخ کباب و دیگر غذاها توضیح داد:معمولا برای تعیین نرخ منوی رستوران ها قیمت مواد اولیه را آنالیز و بررسی می کنند برای نمونه در طبخ کباب کوبیده چقدر گوشت، نمک پیاز و … به کار برده می شود و در کنار باید گفت یک پرس 150گرم برنج لازم دارد و در کنار آن باید نمک، روغن و دستمزد آشپز و کارگر را در نظر گرفت که بر اساس آن قیمت را تعیین می کنند. 

به عبارت بهتر؛ قیمت عرضه غذا در رستوران ها بر اساس فاکتور رسمی مواداولیه و هزینه های سربار محاسبه می شود، رستوران های تهران با توجه به فاکتور رسمی برنج، گوشت و مواد اولیه ای که در طبخ غذا استفاده می کنند و با احتساب هزینه های سربار و همچنین 20 درصد سود مصوب سازمان حمایت، نرخ گذاری خود را به اتحادیه اعلام کرده و پس از تایید قیمت توسط اتحادیه، این نرخ ها را اعمال می کنند. 

او ادامه داد:در شرایط کنونی هر سیخ کوبیده حداقل 15 تا 16هزار تومان قیمت دارد و به طور متعارف قیمت یک سیخ کوبیده خوب بین 21 تا 24 هزار تومان است.

انتهای پیام/م

قیمت یک سیخ کباب کوبیده مرغوب و خوب در رستوران چند؟

415
این مطلب مفید بود ؟123
برچسب : انواع کباب
وبگردی