لاغر شدن
بافت های چربی شکم سریع تر نوسازی می شوند و لاغر شدن شکم به خصوص در زن ها بیشتر جواب می دهد.

لاغر شدن شکم در زنان بیشتر جواب میدهد

افزایش وزن و بالا رفتن سایز شلوار زنگ خطر بزرگی است که زنان و مردان با مشاهده آن باید هرچه سریع تر برای لاغری اقدام کنند.
دکتر نیستانی متخصص تغذیه در خصوص علت بزرگی شکم بیان کرد:توزیع بافت های چربی در بدن تحت تاثیر عوامل گوناگونی قرار دارد که از جمله مهم ترین آن عوامل هورمونی و ژنتیکی است؛ برای مثال در مردان توزیع بافت چربی بیشتر در ناحیه شکم است در صورتی که در زن ها بیشتر در ناحیه پایین تنه قرار دارد البته این امر در همه یکسان نیست و عوامل ژنتیکی در آن نقش بسیار مهمی دارد.
وی ادامه داد:در زنان یائسه به دلیل تغییرات هورمونی تجمع چربی در اطراف شکم وجود دارد که این امر خطرناک است و باید از آن جلوگیری شود.

 

لاغر شدن

شکم زنان سریعتر از مردان لاغر می شود

 
نیستانی در مورد عواملی که از بزرگ شدن شکم جلوگیری می کنند توضیح داد :از آنجایی که 75 درصد وزن بدن را چربی ها تشکیل می دهند مهم ترین عاملی که از بزرگ شدن شکم جلوگیری می کند کنترل وزن است. هرچقدر که وزن اضافه شود به همان میزان شکم بزرگ می شود حتی در بین زنان همراه با بالا رفتن وزن تجمع بافت های چربی در پایین تنه نیز افزایش می یابد.
وی افزود:افزایش وزن و بالا رفتن سایز شلوار زنگ خطر بزرگی است. هرچه قدر وزن بالاتر رود برگرداندن آن به حالت اولیه دشوارتر است .
نیستانی استفاده از هرم غذایی و پیروی از تغذیه سالم را ضروری دانست و اظهار داشت:داشتن نظم غذایی ، مصرف متعادل مواد غذایی و تحرک بدنی را از مهم ترین عوامل کاهش وزن است.
وی با رد این موضوع که شکم آخرین جایی است که لاغر می شود، گفت :بافت های چربی شکم سریع تر نوسازی می شوند و ملاحظات درمانی به خصوص در زن ها بیشتر جواب می دهد.

لاغر شدن شکم زنان راحت تر از مردان است

3.625
این مطلب مفید بود ؟187
برگرفته از رسالت/ی
وبگردی