نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت عوارض لاک ناخن از خانم های باردار تا کودکان
لاک ناخن ، حساسیت
بعضی از خانم ها در اثر استفاده از لاک ناخن دچار مشکلات پوستی از جمله قرمزی،خارش و التهاب دور ناخن می شوند که این حساسیت در خانم های باردار و کودکان بیشتر است

لاک ناخن و حساسیت به آن

ناخن های شما متشکل از سلول های اپیدرمی است که به صورت مجموعه ای سخت و محکم روی هم قرار گرفته اند.

ناخن عضوی است که نه تنها نقش حفاظت از بافت نوک انگشتان را به عهده دارد بلکه بر زیبایی دست ها نیز می افزاید. از سویی دیگرعوامل زیادی هم سلامت و زیبایی ناخن ها را تحت تاثیر قرار می دهند.

زیبایی ظاهری ناخن ها و استفاده از محصولات آرایشی آن مساله جدیدی نیست بلکه به حدود 3000 سال قبل از میلاد در کشور چین باز می گردد.چینیان قدیم در ترکیب رنگ ناخن ها از ترکیباتی طبیعی همچون:سفیده تخم مرغ، موم زنبور عسل، رنگ سبزیجات و ژلاتین استفاده می کردند. در مصر باستان، بنا به طبقه اجتماعی، رنگ لاک های مورد استفاده نیز متفاوت بوده است.

وقتی صحبت از لاک و لاک زدن و خریدن لاک می شود اولین چیزی که به آن فکر می کنیم رنگ لاک است.

قیمت و شرکت سازنده لاک ناخن هم جای خود دارد. غافل از اینکه اصلا شاید ندانیم مواد سازنده این لاک چیست و آیا درآن موادی وجود دارند که برای سلامت ما مضر باشند؟

لاک ناخن

عوارض استفاده از لاک ناخن

استفاده از آستن بهتر است یا پدهای لاک پاک کن؟

خانم های باردار و شیرده به هیچ وجه نباید از لاک ناخن استفاده کنند،در زمان بارداری استفاده از لاک ممکن است ایجاد حساسیت های پوستی جدی کند که به دلیل همین حساسیت هایی که در این دوران وجود دارد، به مادران باردار توصیه می کنیم که هرگز از لاک ناخن استفاده نکنند.

بعضی از خانم ها در اثر استفاده از لاک دچار مشکلات پوستی می شوند،بیمارانی داریم که با علائمی مثل قرمزی، خارش و التهاب دور ناخن به پزشک مراجعه کرده و تصور می کنند که در اثر استفاده از شوینده ها دچار این مشکلات شده اند. اما زمانی که تست حساسیت روی فرد انجام می گیرد، مشخص می شود به یکی از مواد موجود در لاک مثل تولوئن یا موارد مشابه حساسیت دارند. حساسیت به مواد تشکیل دهنده لاک زمانی خود را نشان می دهد که زمینه آن در فرد وجود داشته باشد. در این حالت با انجام تست حساسیت و گرفتن شرح حال از بیمار، علت اگزما مشخص می شود و متوجه می شویم علت ایجاد حساسیت پوستی، استفاده از لاک است. 

کودکان بیش از بزرگسالان نسبت به مواد موجود در لاک از خود حساسیت نشان می دهند. یکی از شایع ترین علت ایجاد اگزمای دور چشم در کودکان استفاده از لاک است. زیرا زمانی که لاک به ناخن کودک زده می شود، دست بچه با چشم نیز تماس پیدا می کند و همین مساله باعث ایجاد اگزمای چشمی در آنها می شود.

 لاک ناخن

 عوارض استفاده از لاک ناخن

وجود مواد مضر در لاک پاک کن ها:در لاک پاک کن هایی که حاوی آستن هستند، مواد مضره ای وجود دارد که سطح ناخن را شکننده می کنند. به افراد توصیه می کنیم از پد های مخصوص یکبار مصرفی که وجود دارند، برای پاک کردن لاک استفاده کنند.

عوارض لاک ناخن از خانم های باردار تا کودکان

این مطلب مفید بود ؟ 3 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف