آکنه
پوشیدن کلاههای تنگ و ناراحت کننده مانند کلاه موتورسواران یا کلاه نظامیان به طور قابل ملاحظه ای آکنه را تشدید می کند.

لباس های موثر در ایجاد آکنه

آکنه منافذ بسته شده غدد چربی (دانه‏ های سرسیاه و سرسفید)، جوش‏ها و ضایعات عمیق‏تر (کیست‏ها یا ندول‏ها) است که در صورت، گردن، سینه، پشت، شانه‎ها و حتی بازوها بروز می‏کنند. کم و بیش اکثر نوجوانان به آکنه مبتلا می‏شوند. با این ‏حال این بیماری به گروه سنی خاصی محدود نمی‏شود و بزرگسالان حتی تا 40 سالگی نیز می‏توانند به آن مبتلا شوند.

غالباً نوع لباس خوب یا بد تأثیری در آکنه ندارد. اگر هم داشته باشد وجود چندین جوش روی گردن، بخصوص اگر گسترده باشد با پوشیدن لباس دارای یقهٔ سفت و محکم احتمالا بروز جوشهای دردناک را در پی خواهد داشت ،

و با تماسی و مالشی یقه، جوشهای جدیدی به وجود خواهد آمد. یقه های پشمی و کرکی سبب تحریک پوست و تشدید آکنه میشوند. یونیفورمهای زبر و خشن و لباسهای چسبان و تنگ ممکن است پوست را تحریک کنند و سبب ایجاد آکنه در محلهای غیرمعمول بدن بشوند (به عنوان مثال روی کفالها).

آکنه

علت آکنه

لباس کار روغنی و آغشته به چربی احتمالاً روی کفل ها، جلو بازوان و یا هر جای پوست که در تماس با لباس باشد سبب ایجاد آکنهٔ روغنی می شود. لباسهای سنگین که باعث عرق زیاد میشوند، برای اشخاص آکنه ای مناسب نیستند. به طور کلی بهترین لباسها سبکترین و کم پرزترین آنها هستند که با اندام تناسب داشته باشند.

از آنجا که جوشهای آکنه غالباً اطراف خط مو و در جایی که موهای جراب فشار میآورند به وجود میآید ، پوشیدن کلاههای تنگ و ناراحت کننده مانند کلاه موتورسواران یا کلاه نظامیان به طور قابل ملاحظه ای آکنه را تشدید می کند.

تاثیر نوع لباس در ایجاد آکنه

3.67
این مطلب مفید بود ؟52
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از سلامتی -/ ر
برچسب : درمان آکنه
وبگردی