لبخند زدن
وقتی کسی با ما با مهربانی و احترام برخورد می کند، مغز ما اکسی توسین و دوپامین بیشتری تولید می کند که باعث می شود آرامش فکر داشته باشیم.

فواید لبخند زدن در محل کار و اثرات مثبت آن در شما و دیگران

وقتی کسی با ما با مهربانی و احترام برخورد می کند، مغز ما اکسی توسین و دوپامین بیشتری تولید می کند که باعث می شود آرامش فکر داشته و با بقیه همکاری بهتری داشته باشیم. فواید لبخند زدن در محیط کار برای همه واضح و روشن است اما آیا می دانستید بخشی از محبوبیت و موفقیت شما در محل کار هم به این نوع رفتار وابسته است ؟ افزایش لبخند در بین کارمندان باعث می شود که روحیه همگان بهبود پیدا کند اما به شرطی که سلامت کافی دهان و دندان داشته باشید . حال در این قسمت به موارد بیشتری از فواید لبخند زدن در محل کار می پردازیم : 

1. افزایش اعتماد بنفس

داشتن لبخند و دندان زیبا می تواند اعتماد بنفس شما را بالا ببرد ، مخصوصا زمانی که در حال برخورد و صحبت با ارباب رجوع هستید و یا می خواهید با مدیر خود صحبت کنید و از او درخواستی دارید . پس با رعایت کامل بهداشت دندان خود یک لبخنده گشاده و عمیق را به افراد در محل کار تحویل دهید .

اعتماد بنفس 

2. بهبود روحیه دیگران

داشتن یک لبخند زیبا می تواند روحیه دیگران را بهبود ببخشد . مطالعات نشان می دهد زمانی که فردی به شما لبخند می زند ، یعنی قضاوتی در مورد شما ندارد و در نتیجه فرکانس این انرژی مثبت راحت تر به شما می سرد . پس چرا این انرژی مثبت و بهبود روحیه را از همکاران خود دریغ کنیم ؟ مستحکم شدن روابط شما با همکارانتان امکان ارتقای شغلی را نیز بالا می برد . 

3. ساخت روابط بهتر

یک لبخند زیبا و جذاب بر لب می تواند باعث شود که درک شما از محیط اطراف افزایش پیدا کند . در نتیجه انسان های بیشتری به سمت شما جذب می شوند زیرا فکر می کنند که شما آن ها را بهتر از بقیه درک می کنید . مطالعات نشان می دهد که این جذابیت ظاهری در داشتن روابط موفق و موثر با دیگران بسیار تاثیر دارد و نشان می دهد که شما فرد برون گرا و قابل اعتمادی می باشید .

 4. تازه نگه داشتن نفس

یک دهان و دندان سالم با نفس تازه همراه است که حتما باید در نگه داشتن یک ارتباط موثر با همکاران رعایت شود . نفس بد بو دیگران را از شما دور می کند، مخصوصا زمانی که سعی دارید به آن ها نزدیک شوید و در نتیجه با رعایت بهداشت و لبخند زدن باعث متعادل شدن میزان بزاق و رد و بدل کردن هوای مناسب در دهان شوید و نفس تازه و خوشبویی پیدا کنید .

تاثیر لبخند  

5. کاهش احتمال ابتلا به بیماری ها

یک دهان و دندان سالم فارغ از هرگونه بیماری لثه ای باعث می شود که خطر ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت کاهش پیدا کند و از طرفی بهبود روحیه و اعصاب با لبخند زدن افزایش پیدا می کند که همین امر تاثیر مهمی در کاهش ابتلا به بیماری ها دارد. 

6. تراوش یک اخلاقیات قوی در بین همکاران

مراقبت کردن از دهان و دندان و رعایت بهداشت آن همراه با لبخند باعث می شود که در نزد همکاران خود بهتر دیده شوید . آن ها شما را فردی با اخلاق و با شخصیت می دانند که برای خودش ارزش قائل است و در نتیجه ارزش های اخلاقی را در اطراف شما رعایت می کنند و بازخوردهای خوبی به شما می دهند. 

7. احساس خوب به خود داشتن

زمانی که به دیگران لبخند می زنید و لبخند زیبایی هم دارید ، انرژی ها و فرکانس های مثبت مانند یک توده بزرگ به سمت شخص مقابل پرتاب می شود . طرف مقابل نیز هیچ پاسخ درونی جز فرکانس و ارتعاش مثبت به سمت شما ندارد و در نتیجه انرژی مثبت شما چند برابر می شود و باعث می شود که احساس عالی نسبت به خود ، همکاران، رئیس و خود کارتان پیدا کنید .

خاصیت لبخند  

8. استفاده کردن از فرصت ها

مروری به گذشته خود داشته باشید . تا بحال چند بار اتفاق افتاده که بخاطر ناراحت بودن ، انرژی منفی داشتن و یا نداشتن ظاهری شاداب یک موقعیت خوب و عالی را از دست داده اید ؟ حال بهتر است که شیوه خود را به طور کامل تغییر دهید و با لبخندتان به دنبال فرصت های بیشتر باشید و به دیگران فرصت دهید تا بیش از همیشه با پینهادات خوبشان به سمت شما روانه شوند. 

نکته :اگر از لبخند خود و زیبایی آن رضایت ندارید ، می توانید با چند جلسه ملاقات با دندانپزشک در به دست آوردن لبخند زیبا موفق شوید . سفید کردن دندان ها یکی از روش های مناسب است و همچنین ارتودنسی برای ردیف کردن و متناسب سازی دندان های بالا و پایین تاثیر عمیقی روی زیباسازی لبخند شما دارد . تمام فواید لبخند مخصوصا در محل کار زمانی به دست می آید که دندان هایی زیبا، درخشان و تمیز داشته باشید.

فواید باورنکردنی و مهم لبخند زدن در محل کار

3.88
این مطلب مفید بود ؟62
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/م.ح
برچسب : محل کار
وبگردی