مادران مسن تر
نتایج بررسی های متخصصان نشان میدهد کودکان مادران مسن در مقایسه با فرزندان مادران جوان، توانایی های شناختی بیشتری دارند.

چرا مادران مسن تر زیاد فرزندان خود را سرزنش یا تنبیه بدنی نمی کنند

تا بحال از تفاوت های میان مادران جوان و مادران مسن تراطلاع داشته اید و میدانید کدامیک از این سنین در امر فرزندپروری موفق تر خواهند بود ؟وقتی بانوان در سنین بالاتر صاحب فرزند می شوند چه نوع احساساتی دارند می خواهیم وضعیت مادران جوان و مادران میانسال را پس از بچه دارشدن بررسی کنیم با ما همراه باشید .
نتایج تحقیق محققان دانمارکی نشان می دهد بانوانی که در سنین بالاتر بچه دار می شوند احتمالاً بهتر از سایرین مراحل ابتدایی فرزند پروری را پشت سر می گذارند و مادران بهتری هستند.
میانگین سن بارداری در دانمارک 30,9 سال است و نسبت کودکانی که سن مادر آن ها هنگام تولدشان بالای 40 سال بود از سال 1985 میلادی 4 برابر شده است.
هرچند مادران مسن تر با خطر فزایندۀ عوارض بارداری، سقط جنین، تولد زودهنگام و یا داشتن نوزادانی با نقایص مادرزادی مواجه اند اما محققان دانمارکی می گویند احتمال اینکه این مادران کودکان خود را تنبیه یا سرزنش کنند کمتر است و این کودکان با مسائل و مشکلات رفتاری، اجتماعی و عاطفی کمتری مواجه می شوند.
در این تحقیق این موضوع که آیا سن 4 هزار و 741 مادر در هنگام تولد فرزندشان با توسل کمتر آن ها به تنبیه و عملکرد بهتر فرزندان 7، 11 و 15 سالۀ آن ها مرتبط است یا نه بررسی شد. این تحقیق از طریق مصاحبه و تکمیل پرسشنامۀ خود گزارشی توسط مادرها انجام شد.
نتایج این تحقیق نشان داد وضعیت مادران مسن تر در اوایل بارداری بهتر است و آن ها در این دوران نگرانی کمتری دارند. آن ها همچنین احساسات مثبت تری نسبت به مادر شدن دارند و رفتارشان با فرزندان نیز شایسته تر است.

مادران مسن تر

تربیت مادران مسن تر

دیون سامر، استاد دانشگاه آرهوس، دربارۀ این تحقیق گفت:«ما می دانیم که با افزایش سن، انعطاف پذیری ذهنی، خویشتن داری در برابر دیگران و میزان رشد عاطفی افراد افزایش می یابد. به همین دلیل است که بلوغ روانی می تواند توضیح دهد که چرا مادران مسن تر زیاد فرزندان خود را سرزنش یا تنبیه بدنی نمی کنند.»
مادران مسن تر نسبت به مادران جوان اغلب روابط تثبیت شده تر و تحصیلات بیشتری دارند.

بارداری در سن بالا، چه مزیت و معایبی دارد؟

1 -مادران مسن تر، عمر طولانی تری دارند

مطالعه ای که در سال 2014 در مجله یائسگی منتشر شده بود نشان داده زنانی که آخرین فرزندشان بعد از 33 سالگی متولد شده نسبت به زنانی که آخرین فرزندشان در 29 سالگی متولد شده 2 برابر احتمال دارد که 95 سال یا بیشتر عمر کنند. به گفته محققان این مطالعه نشان می دهد که توانایی فرزند آوری در سنین بالاتر نشانه ای از کندتر پیر شدن است.

2- خطر ابتلا به سرطان در مادران مسن تر کم تر است

مطالعه ای که سال 2012 در مجله آمریکایی اپیدمیولوژی منتشر شده نشان داد زنانی که آخرین فرزندشان در دهه 30 یا 40 بوده نسبت به زنانی که آخرین فرزندشان در 25 سالگی بوده است خطر ابتلا به سرطان آندومتر ( سرطان داخلی رحم ) در آن ها کم تر بوده است. دلیل این یافته مشخص نیست ولی می تواند به این علت باشد که زایمان، رحم را از شر سلول های سرطان زا خلاص می کند یا این که زنانی که در سنین بالاتر توانایی فرزند آوری دارند، رحم سالم تری داشته اند.

آیا مادران مسن تر فرزندان بهتری تربیت می کنند؟!

53
این مطلب مفید بود ؟30
برگرفته از پرس تی وی - سیمرغ / ر
برچسب :
وبگردی